Haridusvaldkonna projektid

Elva valla haridusvaldkonda puudutavad projektid.

Haridusvaldkonna projektid

Elva vald osaleb koostöös Tartu linna, Tartumaa Omavalitsuste Liidu ning kuue Tartu maaomavalitsusega Tartumaa heaoluprogrammi (HOP) rakendusmudeli loomise ja pilotiseerimise projektis.

Projekti eesmärk

Laste ja perede heaolu suurendamine ning elukvaliteedi parandamine keskendudes laste hariduslike erivajaduste ja toevajaduse varajase märkamise ning laste toetamise tõhustamisele. Projekt ühendab haridus-, sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda ning võimestab omavalitsuste ülest koostööd abivajadusega laste märkamisel ja toe pakkumisel ning infovahetamisel.

Täpsemalt on võimalik projekti kohta lugeda SIIT.

Elva vald osaleb projektis juhtumikorralduse koostöömudeli pilotiseerimisel olulise omavalitsusena.

Logo Iceland Liechtenstein Norway grants

Elva vald osales URBACT Eesti linnade võrgustikuprojektis "Koostöine ja innovaatiline haridus"

Elva vald võttis osa URBACT Eesti linnade võrgustikuprojektist "Koostöine ja innovaatiline haridus". Projekti üldine eesmärk oli luua Eesti kohalikest omavalitsustest haridusvaldkonna kogemuste ja lahenduste jagamise võrgustik, mis toetab laste ja noorte ettevõtlikkuse arendamist ja elulist õpet, kaasates erinevaid kogukonna liikmeid (nt lapsevanemad, ettevõtjad, MTÜ-d jpt). Seejuures õpiti Tallinna URBACT On Board rahvusvahelise võrgustiku ning kohalike haridusasutuste koostöövõrgustiku loomise kogemusest. Elva vallaga koos osalesid projektis veel kuus kohalikku omavalitsust: Kambja vald, Kohila vald, Narva linn, Rae vald, Saue vald ja Viru-Nigula vald.

Projekti eesmärk oli kogukonna koostöö suurendamine, teadlikkuse tõstmine ettevõtlikkuse teemadel ning selle fookusesse seadmine.

Projekti jooksul tegeleti näiteks koolides II ja III kooliastme õppekavade arendusega (õppejuhtide kohtumine mais 2022), loodi noorsootööspetsialisti ametikoht (ettevõtlikkus noorsootöös), lasteaiad tegelevad järjest rohkem projektõppega, noorsootöö eesmärgid said kirja (ettevõtlus ja ettevõtlikkus ühe osana), malevate korraldamine jätkus ja arenes traditsioonina, koostati nimekiri haridussõbralikest ettevõtetest (valmis haridusasutustega koostööd tegema), planeeriti ülevallalist töövarjupäev, toimusid ühised koolitused ning väljasõidud, koolide õpilasesindused said kokku noortevolikoguga (kevad 2022), tegeleti formaal- ja mitteformaalõppe lõiminguga ja alustati uue traditsiooni loomisega- ettevõtlusnädal Elva vallas.

Eesmärkide loomiseks ja täitmiseks moodustati Elva vallas kohalik koostöögrupp, kes omakorda tegi koostööd paljude teiste osapooltega. Projekti kestvuseks oli juuni 2021 kuni november 2022. Projekti jooksul osales Elva valla juhtgrupp ka viiel omavalitsuste vahelisel seminaril ning novembris 2022 kokkuvõtval seminaril Tallinnas.

Urbact logo

Elva vald koostas projektitaotluse "Kaasava hariduse rakendamine Elva valla koolides", mis sai 2020. aasta lõpus Riigi tugiteenuste keskuselt rahastuse ning projekt viiakse ellu 2021. kalendriaasta jooksul.

Projekti eesmärk oli tõhustada Elva valla koolides valmisolekut rakendada kaasava hariduse põhimõtteid, luues haridusliku erivajadusega õpilastele võimalused saada senisest paremat tuge hariduse omandamisel kodukohajärgses üldhariduskoolis.

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamiseks muutuvad õpikeskkonnad kuues Elva valla koolis (Rannus, Rõngus, Kongutas, Paluperas, Puhjas ja Elva gümnaasiumis) avaramaks ja funktsionaalsemaks. Elva vald korraldas kolm hanget ning eesmärgini jõudmiseks soetati mööblit, digivahendeid ja õppevahendeid, et õpilastele oleks tagatud motiveeriv ja metoodiliselt mitmekülgne õpikeskkond.

Projekti toetuse määr oli kuni 85% abikõlbulikest kuludest, mis oli 98 901 eurot ja omafinantseering 17 453 eurot. Kokku oli eelarve 116 354 eurot.

Lõpptulemusena on loodud haridusliku erivajadustega õpilastega tegelevale koolipersonalile võimalused laste tõhusamaks kaasamiseks ja pakutakse lastele turvalist, motiveerivat ja õppija individuaalsusest lähtuvat õpikeskkonda.

Projekti lõpptähtaeg oli 31.12.2021.

Projekti rahastajate logo.

Elva valla haridustöötajate inspiratsioonipäeval sõlmiti 26. augustil 2021 valla koolide ja lasteaedade hariduse kvaliteedi kokkulepe.

Kokkulepe sõnastab, kuidas toetatakse iga lapse ja õpilase terviklikku arengut Elva valla lasteaedades ja koolides. Leppe eesmärk, et valla haridusasutused oleksid koostöised, säästlikud, nutikad, kaasavad ja avatud, tuleneb ka Elva valla arengukavast.

Dokumendiga on võimalik tutvuda siin:

Viimati uuendatud 07.02.2024

Kas sellest lehest oli abi?