Elva vallas kahekordistuvad sünnitoetus ja ranitsatoetus

25.05.2026 | 18:56

Elva vallavolikogu muutis oma määrust „Vallaeelarvest makstavate sotsiaaltoetuste määrad“, millega tõstetakse oluliselt valla sotsiaaltoetusi lastega peredele. Muudatuse eesmärk on pakkuda peredele suuremat majanduslikku kindlustunnet ja tuge lapse sündimisel ning koolitee alustamisel.

Määruse muudatuse kohaselt tõuseb Elva valla sünnitoetus senisega võrreldes kahekordseks ehk kokku 1100 euroni. Sünnitoetus makstakse välja kahes osas, millest esimene osa on 600 eurot ja teine osa 500 eurot. Seejuures on oluline, et ka neile peredele, kellele on sünnitoetuse esimene osa määratud enne uue korra kehtimahakkamist, makstakse toetuse teine osa välja juba uues, suurendatud määras. Uus sünnitoetuse määr jõustub 1. jaanuaril 2027.

Märgatav tõus ootab ees ka esimesse klassi astujate toetust, sest uueks ranitsatoetuse määraks kinnitati 200 eurot. Koolialustajate toetuse tõus jõustub juba käesoleva aasta sügisel ehk 1. septembril 2026.

Sotsiaaltoetuste tõstmine ja kõnealune määruse muutmine on osa EKRE ning Isamaa vahelisest koalitsioonilepingust.

open graph imagesearch block image