« Tagasi

Väärikate ülikool alustab Elvas taas loengutega - lükkub edasi

NB! 7. septembri info: Septembris ei toimu väärikate ülikooli loenguid

Elvas alustab 16. septembril uut õppeaastat Väärikate ülikool, mis on osa Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse võrgustikust aktiivsetele vanemaealistele õppijatele. Loengute korraldamise eesmärk on väärtustada aktiivset eluviisi, pidevat õppimist ja sotsiaalset suhtlemist.

Väärikate ülikool sai Elvas alguse 2020. aasta jaanuaris ning osutus oodatust oluliselt populaarsemaks. Avaloengul, mille raames rääkis endine tipp-poliitik Eiki Nestor Eesti pensionisüsteemi arengutest, osales üle 100 inimese. Seetõttu on Väärikate ülikool sel õppeaastal kolinud raamatukogu hubasest kaminasaalist Elva kultuurikeskusesse, et ruumi oleks kõigile soovijatele ning saaks hoida ka vajalikku distantsi.

Kevadised loengud katkestas eriolukord ning sellele õppeaastale läheme vastu pisut ärevates meeleoludes. Loodame parimat, kuid oleme valmis tegema plaanides muudatusi, kui seda nõuab koroonaviiruse levikust tulenev olukord.

Kõigile loengusse tulijatele paneme südamele, et tulla tohib nii enda kui kaasõppijate tervise huvides vaid siis, kui olete täiesti terved.

Esimese poolaasta loengukava on järgmine:

16.09   Oskar Lutsu elu sõnas ja piltides (lektor Meeli Väljaots, O. Lutsu muuseum)

21.10   100 aastat Tartu rahust (lektor Ago Pajur, Tartu Ülikool)

18.11   Astrofüüsika A ja B (lektor Ene Ergma)

16.12   Rahvarõivad Rõngu ja Nõo kihelkonnast (lektor Reet Piiri, Eesti Rahva Muuseum)

27.01   Konstantin Pätsi tähtsus Eesti ajaloos (lektor Trivimi Velliste, MTÜ K. Pätsi muuseum)

Kõik loengud toimuvad Elva Kultuurikeskuses algusega kell 11.

Osalema on oodatud kõik avatud mõttemaailmaga huvilised vanuses 50+. Kõik õppijad, kes on osalenud vähemalt 75% loengutel, saavad õppeaasta lõpus Tartu ülikooli täiendusõppe tõendi.

Gerda Kiipli-Hiir
MTÜ Hoolekoda