« Tagasi

Sel nädalal käib Lastefond Elvas ukselt uksele annetusi küsimas

Et suvi ei läheks raisku korraldab Tartu ülikooli kliinikumi lastefond ukselt-uksele projekti.

Poolteist aastat aega ja vaeva, harjutamist ja koolitamist, et minna suvel Ameerikasse raamatuid müüma ja siis polegi see piirangute tõttu võimalik. Eesti tudengid ei lasknud aga pead norgu ja lõid käed hoopis Lastefondiga. Kui seni on uutel püsiannetajatel palutud Lastefondi toetajatega ühineda kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse suvisel perioodil seda hoopis ukselt-uksele.

Kuidas annetuste kogujad ustele koputavad?

Lastefondiga teeb koostööd 20-30 Eesti tudengit. Kõik tudengid jagunevad vastavalt elukohale kolme erinevasse gruppi ning tööd tehakse erinevates Eesti linnades. Alustatud on juba Lääne-Virumaal, Võru- ja Valgamaal. Tundengid on koolitatud ning pöörduvad organiseeritult - ehk ühele uksele mitu korda ei koputata.

Kuidas ära tunda Lastefondi püsiannetuse kogujad?

Annetuse kogujad on tudengid ning nad kannavad alati Lastefondi logoga kaelakaarti, millel on nende pilt ja nimi. Nimekiri annetuste kogujatest on ära toodud allpool. Uuest nädalast on iga tudengil peas ilus Lastefondi logoga valge müts.

Annetajad koguvad ainult püsiannetusi, sularaha nad vastu ei võta ja pangakaardi turvakoode ei küsi – nii on võimalik neid petturitest eristada.
Püsiannetus on võimalik vormistada kas läbi Lastefondi kodulehekülje või vastavat blanketti kasutades.

Karl, üks projektis kaasa löövatest tudengitest, jagab muljeid: "See on kõige lahedam suvepraktika, mida tudeng saab proovida, et panna ennast valmis iseseisvaks eluks ja arendada suhtlusoskust. Kõige parem on see, et saab tekitada hea tunde inimestele, kes annetavad ja veel parema tunde neile, kes abi saavad"

Suur tänu lahketele Eesti inimestele, kelle annetused aitavad meil tasuda raskelt haigete laste raviarveid! 

Tudengite nimekiri:
Viktoria Joonasing
Lilian Männi
Tauri Miilits
Margit Must
Oliver Reinaas
Rebeka Nipernado
Mark Matteus Murru
Markus Hausenberg
Carmen Truu
Karl Marten Reinlo
Taavi Kaasik
Robert Rebel
Laura Põldmaa
Hanna Heinloo
Edith Helena Juursoo
Carmen-Ly Truu
Ly Luks
Iris Anari
Iskander Ahmet
Rasmus Rasmann
Andreas Melts
Johannes Olaf Kurss
Olev Kork
Berit Reinu