« Tagasi

Rõngus algasid täna vana bussijaamahoone lammutamise ettevalmistustööd

Täna, 27. jaanuaril algasid Rõngus vana bussijaamahoone lammutamise ettevalmistustööd, mis märgivad ühtlasi Rõngu kogukonnakeskuse ehituse algust.

Elva vallavalitsus teatas eelmisel nädalal oma infokanalites, et alates 27. jaanuarist on Rõngu bussijaamahoone kõigile suletud ning alustatakse hoone lammutamisega.

Oluline on kindlasti meeles pidada ka seda, et alates 1. veebruarist suunatakse ühistranspordiliiklus ajutisse bussipeatusesse endise Kõvera kõrtsi ette. Skeemi leiate SIIT. Välja pannakse ka suunavad liiklusmärgid. 

Elva Vallavalitsus sõlmis 13. jaanuaril Rennes OÜ-ga töövõtulepingu Rõngu kogukonnakeskuse ehitamiseks. Keskus ehitatakse olemasoleva bussijaamahoone asemele. Keskuse ehitustööd lähevad maksma 837 319 eurot ja ehituse tähtaeg on 10 kuud.

Rõngu kogukonnakeskuses hakkab tegutsema raamatukogu ja vallavalitsuse teenuskeskus. Keskusesse on planeeritud ka seminariruum ja võimalus kaugtöökohtade tekkeks ning avaliku interneti kasutamiseks. 

"Tegemist on multifunktsionaalse hoonega, mis toob kindlasti kohalikele raamatukogu ja teenuskeskuse võimalused varasemast lähemale," rääkis abivallavanem Mikk Järv. Ta lisas, et kogukonnal on võimalik kasutada keskuses olevaid ruume koosolekute ja muude tegevuste korraldamiseks. "Näiteks saab keskuses korraldada näitusi või muid väiksemaid üritusi. Loodame keskuse ehitamisega luua kohalikele ja külalistele meeldiva koha, kus vaba aega veeta," rääkis Järv.

Peale selle hakkab uues keskuses asuma ka tänapäevane ja mugavustega bussijaam koos ootesaali ja avalike tualettruumidega.

Pärast praeguse bussijaamahoone lammutamist jätkatakse vastavalt ilmastikuoludele väljakaevete ja trassiehitustöödega. Seejärel liigutakse edasi hoone üldehitustööde juurde.  

Hange keskuse ehitaja leidmiseks korraldati 2020. aasta lõpus. Ehituse vastu tundsid huvi kümme ettevõtet, kellest viis esitasid pakkumuse. Ehitusleping sõlmiti hanke korras parima pakkumuse teinud Rennes OÜ-ga ning ehituse lõpptähtaeg on selle aasta november.

Projektiga saate tutvuda SIIN.Elva vald soovib 2021. aasta lõpuks koguda miljon aktiivset kilomeetrit

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!