« Tagasi

Rõngu saab uue hakkpuidul töötava katlamaja

N.R. Energy ehitab sel aastal Rõngu alevisse uue kaasaegse katlamaja, mille ökonoomne hakkpuidu tehnoloogia on loodussõbralikum ja aitab elanikel küttekuludelt kokku hoida.

N.R. Energy juhatuse liikme Ahto Tisleri sõnul rajatakse uus katlamaja praeguse katlamaja asukohta ja selle kasutuselevõtu järel peaks vähenema Rõngu elanike kulu toasoojale: „Väikses asulas ei tasu põlevkivi kütteõlil töötav katlamaja tänapäeval enam ära. Uus katlamaja töötab peamiselt hakkpuidul, mis on oluliselt ökonoomsem ja keskkonnasõbralikum."

Katlamaja rekonstrueerimistööd algavad kevadel ja lõppevad enne sügisese kütteperioodi algust. „Uus katlamaja peab olema võimeline soojust edastama septembri lõpus ja täielikult valmis ehitatud 2020. a novembri lõpuks," täpsustas Tisler.

Katlamaja ehitustööde allhankija leidmiseks on välja kuulutatud hange. Projekti investeerivad EL Ühtekuuluvusfond, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja N.R. Energy. Ahto Tisleri sõnul planeeritakse ehitustööd nii, et need segaksid Rõngu inimeste igapäevaelu võimalikult vähe. „Mõningaid liiklusseisakuid võib ehitusega kaasneda – nende eest vabandame ja loodame elanike mõistvale suhtumisele," sõnas Tisler.

N.R. Energy rajatava katlamaja eskiis:

https://www.dropbox.com/sh/e1416usaqi2d2ab/AADZBeR2UJv5wlNolES1fgVBa?dl=0

1997. aastal asutatud ja täielikult Eesti erakapitalil põhinev N.R. Energy varustab soojusenergiaga 21 kaugkütte võrgupiirkonda üle Eesti ja müüb soojusenergiat rohkem kui 30 mehitamata kaug- ja lokaalkatlamajast. Ettevõtte peamised kliendid on kortermajad, eramud, koolid, lasteaiad, spordihooned, tervishoiuasutused, kohalikud omavalitsused, asutused ja ettevõtted.


Lisainfo
Ahto Tisler
N.R. Energy OÜ juhatuse liige
Tel +372 5199 1916
ahto@nrenergy.ee