« Tagasi

Rannus toimus Elva valla noortekonverents #kriis

Täna, 13. novembril toimus Rannu Rahvamajas Elva valla noortekonverents #kriis, kus osales ligi 100 Elvas elavat noort.

Konguta Kool esitas katkendi Kristiina Jalasto näidendist #kaotamindära, mis rääkis arvutimängudest, internetiturvalisusest ja peresuhetest.

Irena Lümat rääkis noortele KiVa programmist, mille eesmärk on vähendada kiusamist. Tema sõnul satub kiusamise ohvriks iga viies laps.  Mis on kiusamine? See on korduv ja tahtlik kellegi kahjustamine.

Kristjan Moorast julgustas noori spordiga tegelema, et nad ei jääks nutitelefoni istuma või lihtsalt niisama aega surnuks lööma.

Aire Tamm rääkis noortevahelisest kiusamisest ning andis mõtteid, mida saaksid noored ise ära teha, et kiusamist oleks vähem. Muide, kiusamine on ka see, kui noort ei võeta oma gruppi.

Robin Paring ja Karin Väljaots rääkisid noortele selles, kuidas muusika peletab kõik maailma mured. Näiteks ütlesid nad, et muusikaga tegelemine aitab end välja elada ning see loob ka uusi tutvusi ja suhteid. Paring ja Väljaots andsid noortele ka soovitusi, kuidas muusikaga tegelema hakata.

Konverentsi korraldasid Elva Vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakond koostöös noorsootöötajate ja noortevolikoguga.Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

Lae oma nutiseadmesse Elva valla äpp!

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!