Puhja koolis mõeldakse õpilaste karjäärile juba 1. klassis

Homme toimub Puhja koolis viiendat korda karjääripäev, kus pööratakse tähelepanu laste huvidele ja võimalikule karjääriteele ning seda juba 1. klassist alates.

Puhja kooli direktori Päivi Märjamaa sõnul on karjäär midagi sellist, mida on võimalik kujundada algklassidest alates. „Kui pakume lastele erinevaid tegevusi, näeme, missugused on nende tugevad küljed ja mis vajaks arendamist," sõnas Märjamaa.

Direktori sõnul korraldavad nad enne igale vaheajale minekut erinevaid projektitöö päevi, mis on lastele väga meeldinud. „Homse puhul ei olegi tegelikult kõige olulisem näiteks see, et kuni neljanda klassi lapsed teadvustaksid, et see kõik on nende karjääri nimel tehtud. Oluline on hoopis see, et nad saaksid ettekujutuse, et õppimine ja töömaailm ei ole kaks erinevat asja," rääkis Märjamaa.

Elva valla abivallavanem Marika Saar kiitis Puhja kooli selle eest, et nad kaasavad karjääripäeval kõiki õpilasi ja tegelevad karjääri kujundamisega maast madalast. „Karjäärinõustamine on väga oluline igas vanuses inimeste jaoks, aga eriti oluline on, et ka lapsed oskaksid oma hobisid siduda võimalusel mõne ametiga ja mõelda, mis võiks tulevikus neile kõige rohkem sobida."

Karjääripäevale on kutsutud eri elualade esindajad, kes jagavad lastega lugusid enda karjääritee kujunemisest. „Oleme selle päeva jaoks n-ö kokku seganud meelelahutuse ja tõsise poole, päeva ettevalmistus on olnud väga suur, sest esinejaid on palju. Nii saavad lapsed ettekujutuse, milline on eri inimeste karjääritee ja need lood võiksid ka neis huvi äratada," kirjeldas direktor.

Ta lisas, et karjäärist räägivad koolis tundide lõikes ka klassijuhatajad ja igal nädalal karjäärinõustaja. „Karjääripäev on aga suurejoonelisem ja meelelahutuslikum. Tavaliselt oleme käinud külas ka mõnes kohalikus põllumajandusettevõttes, sel korral sõidame natuke kaugemale, Rannu piirkonda," ütles direktor.

8.-9 klassi õpilastele on homne päev aga veidi vähem meelelahutuslik ning nendega käsitletakse reaalseid karjäärivalikuid. „Viime nad Tartu kutsehariduskeskusesse erialadega tutvuma ja isegi kui õpilased ei soovi veel neid valikuid teha, on neil võimalus kutsehariduskeskusega tutvuda ja näha ise, milliseks see kool kujunenud on," sõnas Märjamaa.

Külla on kutsutud veel Psühhobussi teadusteater, valmistatakse koolimagneteid ning tegeletakse savitöö ja kokandusega. Samuti saab proovida patsipunumist, karated, kuulda DJ ja raadiotööst ning paljust muust huvitavast. 

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!