« Tagasi

President Kersti Kaljulaid käis Elvas külas

Tartumaa visiidil viibinud president külastas kolmapäeval, 24. jaanuaril Elvat nii keskpäeval, mil viibis elektroonikatehases ENICS kui tööpäeva lõpus, et kohtuda Elva Lasteaias Murumuna vallavolikogu ja -valitsuse liikmetega. Kahe külaskäigu vahele mahtusid töökohtumised Tartus ja Kastre vallas. 

Haldusreformi järel on presidendil huvi kohtuda kõigi ühinenud omavalitsuste esindajatega. Elva kohtumine algas sissejuhatusega, kus president tutvustas oma külaskäigu eesmärke, tunnustas omavalitsusi kohaliku elu korraldajatena ja andis ülevaate Eesti Euroopa Liidu eesistumise tulemustest ning juhtis tähelepanu Euroopa Liidu uue rahastusperioodi ettevalmistusele. President kõneles ka meie kaitsevõimest ja koostööst NATOga ning võrdse kohtlemise ning võrdsete võimaluste olulisusest ühiskonnas.

Sissejuhatava ettekande järel avas volikogu esimees Maano Koemets vestlusringi ja volikogu liikmed algatasid mitmeid sisukaid teemasid, mis lisasid kohtumisele asjalikkust ning avasid presidendi vaateid majanduse, ühiskonna avatuse, tervishoiu ning hariduselu küsimustes.

Kohtumise lõpus kinkis president lasteaiale oma portree. Vallavanem kinkis Elva kohtumise meenutuseks presidendile Elva Gümnaasiumi vilistlase Rasmus Punkari koolipõlves tehtud kokaraamatu "Ma armastan pitsat, pole midagi parata" ja Aakre moositehase funktsionaalse kirsimoosi.