« Tagasi

Meeldetuletus: maski kandmine on avalikes siseruumides kohustuslik

Elva vallavalitsus tuletab meelde, et avalikes siseruumides viibijatel on kohustuslik kanda maski. Samuti kehtib kõikides avalikes siseruumides 2+2 reegel.
 
Mis on avalik siseruum?
Avalik siseruum on avalikuks kasutamiseks mõeldud ruum, kuhu on võimalik siseneda igal soovijal, sõltumata näiteks eelregistreerimisnõudest; see on koht, kus liigub palju inimesi, kes üksteisega igapäevaselt kokku ei puutu. Avalik siseruum on muuhulgas ka näiteks kauplus, kaubanduskeskus, ühistranspordisõidukid, meelelahutusasutus, pangakontor, muuseum, näitus, ilu- ja juuksurisalong jne.
 
Maskikandmise eiramisel on näiteks kaupluse töötajal või turvatöötajal õigus paluda kliendil hoonest lahkuda.
 
  • Maskina on käsitatavad nii isikukaitsevahendid (sh visiirid), meditsiinilised maskid kui ka laiatarbe näokatted (sh poest ostetavad korduskasutatavad maskid või ise valmistatud maskid), nende puudumisel võib näokattena kasutada ka nt kaelussalle, mis püsivad nina ja suu ees, kui need ette tõmmata.
  • Maski kandmise kohustus ei kehti alla 12-aastaste lastele ning kui maski kandmine ei ole võimalik tervislikel põhjustel (nt hingamisraskuste, teatud psüühikahäirete, allergiate tõttu) erivajaduse või puude tõttu.
  • Maski ei pea kandma erivajadustega inimesed.
  • Maski ei pea kandma ka vaegkuuljast inimese saatja või isik, kes suhtleb inimesega, kellel on suhtlemiseks vajalik lugeda huultelt, lugeda näoilmeid, kes vajab selget kõnet jmt, kui maski kandmine raskendab huultelt lugemist. Isikud ei pea meditsiinilist näidustust või muud erivajadust, mh seda, et maski ei ole võimalik kanda, tõendama eraldiseisva tõendiga. Piisavaks loetakse isikute ütlusi selle kohta, et neil esinevad vastunäidustused maskikandmisele.
Kui kahtlete, missugused reeglid või piirangud parasjagu kehtivad, siis soovitame kindlasti minna www.kriis.ee leheküljele, kust leiate hõlpsasti oma küsimustele vastused.

 Elva vald soovib 2021. aasta lõpuks koguda miljon aktiivset kilomeetrit

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!