« Tagasi

Laulupeotuli jõuab 21. juunil Elva valda

Tartumaa võtab Põlvamaalt peotule vastu 20. juunil Tartu vallas Piirissaare sadamas. Sealt liigub tuli Peipsiääre valda, läbib Luunja ning Kastre ja pika päeva lõpuks jõuab Kambja valda, kus ööbib Reola Kultuurimajas. Kõiki Tartu linna ja maakonna rahvatantsijaid oodatakse samal öösel tulele tantsima kell 23.55–7.

21. juunil jätkab tuli oma teekonda Nõo ja Elva vallas ning jõuab õhtupoolikuks Tartu valda, kus veedab öö Äksi kirikus. Sinna on oodatud tulele laulma kõik koorid, kes soovivad laulupeo tulele isiklikult oma lauluga austust avaldada. Selleks, et tulevalvajad teaksid nii tantsijaid kui lauljaid oodata saab oma tulekust teada anda www.tartumaa.ee lehel. 22. juunil liigub tuli Tartu linnas, jõudes õhtuks Tartu laulupeo rongkäiku, et süüdata laulupeotuli Tartu laululaval.

Tuli Elva vallas

Elva valla poolt võtab tule Peedul Nõo vallalt üle Tõnis Mägi, edasi liigub tuli jooksjate kätes teatepulgana Elva raudteejaama, kus jäetakse tulesäde ka samal õhtul toimuva Elva Südaööjooksu küünalde ja tõrvikute süütamiseks. Elvast suundub tuli edasi Hellenurme ja liigub sealt omakorda läbi teiste piirkonnakeskuste Puhja, kus kiriku vana aida juures toimub Elva valla tuletseremoonia. Igasse peatuspaika jäetakse tulesäde ning toimub väike etteaste. Kõik inimesed on oodatud endale sobivasse paika tuld tervitama ning tule puudutusest osa saama. Täpsemad kellaajad leiad SIIT.

Tule teekonda saab jälgida siin: 2019.laulupidu.ee/tuletulemine-2019/