« Tagasi

Külade Kärajatel tunnustatakse Elva valla kauneid kodusid

30. novembril toimub Konguta Rahvamajas kogukonnavaldkonna tunnustusüritusel Külade Kärajad Elva valla kaunite kodude tunnustamine. Elva valla kauni kodu konkurssi korraldatakse esimest korda ja on suur rõõm, et konkursile laekus sel aastal kokku 10 nominenti: 7 kodu ja 3 avalikku hoonet. Esitatud nominendid paiknevad Elva linnas, Rannu, Rõngu, Puhja ja Palupera piirkonnas ning Aakres.
 
Elva valla kauni kodu aunimetuse nominendid on:
 
1. Eramu - Puiestee 11, Rõngu alevik;
2. Eramu - Vaino, Koruste küla;
3. Eramu - Rajavee, Mõisanurme küla;
4. Eramu - Keeru, Noorma küla;
5. Eramu - Konguta tee 11, Metsalaane küla;
6. Eramu - Tartu mnt 18b, Elva linn;
7. Eramu - Kesk 34, Elva linn;
8. Aakre Lasteaed-Algkooli hoone – Aakre mõisahoone ja mõisapark;
9. Palupera Põhikooli hoone - Palupera mõisahoone ja mõisapark;
10. Postimaja endine Uderna Kõrtsihoone Elvas, Puiestee 1.
 
 
Konkursi 5-liikmeline komisjon, kuhu kuulusid vallaarhitekt Jaanika Saar, planeeringuspetsialist Maarika Uprus, keskkonnaspetsialist Terje Raadom, heakorraspetsialist Sten Saarekivi ning arengu-ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks, külastas kauneid kodusid septembrikuu alguses ning valis üksmeelselt välja sel aastal tunnustuse osaliseks saava kodu ning avaliku hoone. Hinnati terviklikku ruumimõju, üldist heakorda, haljastuse lahendust ja väikevormide kasutamist. Komisjoni ootas eranditult kõikides eramajades soe vastuvõtt, väga huvitavad pered ning nende lood. Aiad, mis on tavaliselt võõra silma eest suletud, olid igaüks omamoodi võluvad. Avalike objektide puhul palus komisjon objekti tutvustama selle esitaja.
 
Vallavalitsus tunnustab kauneimat kodu tiitliga "Kaunis Kodu 2019" ja avalikku hoonet tiitliga "Kaunis ehitis 2019". Tunnustuse pälvinud kodu ning avalik hoone esitatakse juba 2020. aasta kevadel „Kaunis kodu 2020" maakondlikku vooru. Milline kodu ja ehitis valiti 2019. aasta kauneimaks, selgub juba 30. novembril kell 11 Konguta Rahvamajas.