Kirepi küla valiti Tartumaa aasta külaks

Eile õhtul andis Kodukant Tartumaa üle Tartumaa aasta küla 2020 tiitli, mille sai Kirepi küla. Žürii tõi Kirepi küla puhul esile noorusliku ja positiivse energiaga tegutsemist ning julget pealehakkamist igas valdkonnas.

Ka tunnustasid žüriiliikmed Kirepi külaelu edendajaid selle eest, et nad püüavad igal sammul oma kodukohta turvalisemaks muuta ning loovad uusi traditsioone. Et jaanipäeva paiku kimbutas Eestit veel esimene koroonalaine ja suured jaanipeod jäid ära, otsustas Kirepi rahvas oodata, mil viirus veidi hõlpu annab, nii võetigi tähistada hoopis juulipäeva, mis leidis aset 25. juulil.

Kirepi küla sai 2019. aastal Elva valla aasta küla tiitli ning on tekitanud oma tegevusega elevust ka kaugemalt pärit rahvas. Näiteks paigaldasid nad eelmisel aastal Ahhaa pingist inspireerituna tee äärde hüüatussildid: Ihhiii, Ohhoo, Uhhuu jne, mis levisid sotsiaalmeedias kulutulena ja said väga palju positiivseid reaktsioone.

Samuti osales Kirepi küla sel aastal Euroopa saunamaratonil, kus nad said kuue päevaga ehitatud saunale rahva lemmiku tiitli. 

Peale Kirepi küla kandideeris tiitilile veel ka Koogi küla Tartu vallast.

  

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!

Tartu Maratoni klassik