Peipsiääre vald pakub Elamusfestivalil elamusi sibulast sefiirini

Elva Elamusfestival #tartumaine kostitab teid sel aastal Tartumaa valdade elamustega ning täna tutvustame Peipsiääre valla võlusid!
 
Välgi metsade mühina ning Peipsi lainete kohina hoidvas embuses askeldab kireva kultuuriga Peipsiääre vald, kus eesti ja vene keele kõrval kõneldakse ka kodvere kiilt ning kus lisaks ajaloolistele ridaküla tänavatele ja matka- ning terviseradadele lookleb põnevaid elamusi pakkuv Sibulatee. Selleks, et kõigest sellest osa saada, tuleb peatuda Peipsiääre valla messialal!
 
Sibulatee hakkaja ja särasilmne eestvedaja Liis Lainemäe jagab Elva Elamusfestivalil infot, mida piirkonnas teha ja kuhu minna.
 
Kostja sibulatalu peremees Kontsantin Avvo tutvustab vanausuliste sibulakasvatamise traditsioone ning õpetab sibulavaniku punumist. Kaasa saab osta sibulaid, sibulavanikuid ja sibulamoosi.
 
Vanausuliste keedusuhkru valmistamise kasulikke näpunäiteid jagab Aili Kivisaar Kallastelt. Peale selle tutvustab Aili vanausuliste teejoomise rituaali ning maitsta saab põdrakanepi teed.
 
Kodavere pärimuskeskus tutvustab Kodavere murrakut ja rahvariideid. Festivalikülastajatel on võimalus mõistatada kodaverekeelsete sõnade tähendust. Müügiks on erinevaid kodaverekeelseid trükiseid.
 
Tekstiilist interjöörnukkude valmistaja Tiina Karu seab üles näitus-müügi oma töödest ning uudistada saab ka nuku valmistamise etappe.
 
Vara savikoda on kogukonnale suunatud keraamika töötubade koht. Väikestes kogustes valmib käsitööna tarbekeraamikat ja portselanist ehteid. Elamusfestivalil saavad huvilised potikedral treimist proovida.
 
Tagumaa Autospordiliidu eestvedaja Kalev Parik toob kohale ka ühe ralliauto ning tutvustab ekraani vahendusel liidu tegemisi.
 
Vigurid OÜ pakub viguriga koduküpsetisi, mis on kõik säilitusainevabad ning suuremas osas loodud kohalikku toorainet kasutades.
 
Grau köök, mis on omale nime saanud talukoha järgi, hellitab koduvallas maitsemeeli ja rõõmustab silma imeliselt kaunistatud sefiiritortidega. Elamusfestivalil pakub Grau köök muuhulgas ka grillburgereid marineeritud Peipsi sibulaga.
 
Kõikide valdade pakutavaga saad end kurssi viia Elva Elamusfestivali blogis, SIIN. Postitame sinna igal nädalal festivalil osalejate kohta infot!
 
Kohtumiseni Elva Elamusfestivalil!