« Tagasi

Elva Vallavalitsus tänas tantsu- ja laulupeol osalenud valla kollektiivide juhte, dirigente ja saatjaid

Täna toimus Elva Vallavalitsuse tänuhommik kõikidele tantsu- ja laulupeol osalenud valla kollektiivide juhtidele, dirigentidele ja saatjatele. Elva vallast käis laulu- ja tantsupeol 19 kollektiivi.

Elva vallavanem Toomas Järveoja tänas kõiki juhendajaid ja kollektiive, kes tegutsevad kogu südame ja hingega. "Tsiteerides laulu- ja tantsupeol mitmeid kordi läbi käinud mõtteid: "Nii nagu meile on kallid meie emad ja isad, on meile kallid ka meie isamaa ja emakeel. Eesti laulupidu on sündinud armastusest meie maa ja keele vastu. Selle armastuse läbi sai maarahvast eesti rahvas ja maast sai Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme me oma emakeelt ja isamaad, et võiksime neid pärandada oma lastele ja kesta igaviku tuultes igavesti." Vallavanem tõi ka välja, et kui mujal Eestis ei olnud ilm kiita, säras laulu- ja tantsupeo ajal Tallinnas päike.  

Elva abivallavanem Marika Saar ütles tänuhommikul, et meie valla jaoks on oluline, et saame üheskoos edasi kanda laulu- ja tantsupeo traditsiooni. "See on suurepärane, et meie vallas on hulgaliselt häid juhendajaid, osalejaid ning toetajaid." Ta lisas, et suureks peoks ettevalmistumine on suur töö ja nõuab palju pühendumist. "Südames on suur tänu- ja rõõmutunne, et ka Elva vallas on nii palju äärmiselt tublisid laulu- ja tantsuga tegelevaid inimesi," ütles Saar.

Elva valla kollektiivide juhte, dirigente ja saatjaid käis tervitamas ja tänamas ka tantsupeo "Minu arm" pealavastaja Vaike Rajaste, kes rääkis, kuidas sündis peo nimi ning kuidas tantsupidu tekitas temas suure õnnetunde. Liigutavad tänusõnad edastas ka Tartumaa laulu- ja tantsupeo kuraator Astrid Hallik. 

Tänuhommiku kõrghetk oli positiivsetest emotsioonidest sündinud spontaanne ühistants.