« Tagasi

Elva vald kutsub kõiki jagama vaimset tervist hoidvaid nippe

Homme, rahvusvahelisel vaimse tervise päeval saab alguse Elva Vallavalitsuse ning valla tervise- ja heaolukomisjoni kampaania „Võta aega", milles juhitakse inimeste tähelepanu vaimse tervise hoidmisele ja selle olulisusele.

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et kevadel korraldatud tervise- ja heaolukomisjoni seminaril tuli tugevalt välja vajadus tegeleda just vaimse tervise teemadega. „Kuna meie kõigi vaimne tervis ja selle olukord mõjutab kõige rohkem erinevaid eluvaldkondi, otsustasimegi oma kampaaniaga juhtida tähelepanu just vaimse tervise hoidmisega seotud tegevustele," rääkis Saar.

Vaimse tervise kampaania käigus antakse igal nädalal vaimse tervise kampaania Facebooki leheküljel nii töökollektiividele kui ka üksikisikutele nippe või soovitusi tegevuste või võimaluste kohta, mida võiks oma vaimse tervise hoidmiseks teha. „Näiteks on meie valla turismijuht toonud välja kohad meie vallas, mida võiks kas üksi, pere või sõpradega külastada, et võtta aega iseenda ja oma pere jaoks," tõi abivallavanem näite.

Elva valla spordijuht Madis Šumanov korraldab kampaania raames neli tervislikku rännakut, kuhu on oodatud osalema igas vanuses inimesed. „Homme, vaimse tervise päeval oodatakse kõiki kell 17.30 Elva Gümnaasiumi Tartu mnt hoone juurde, kust saab alguse mõnus rännak ning pärast mida, kell 18, toimub Vilmar Schiffi heliteraapiline kontsert," kirjeldas spordijuht.

Peale selle toimuvad seesugused rännakud veel ka Puhjas, Rannus ja Rõngus. Puhjas toimub vaimse tervise rännak 11. oktoobril algusega kell 18 Puhja Seltsimaja juurest. 12. oktoobril kell 13 oodatakse kõiki Rannu Rahvamaja juurde, kust saab samuti alguse lõõgastav rännak. Rõngus toimub rännak samuti 12. oktoobril algusega kell 17 Rõngu Keskkooli võimla juurest. Kõikides kohtades toimub pärast rännakut ka Vilmar Schiffi kontsert, rännakud on tasuta ning kõik huvilised on oodatud.

Kampaania käigus oodatakse kõikidelt inimestelt, ettevõtetelt ja meeskondadelt ka oma nippe või soovitusi, mismoodi nemad oma vaimse tervise hoidmisega tegelevad. „Samuti ootame fotosid ja videoid näiteks meeskondade või perega tehtud tegevustest, mis toetavad vaimse tervise hoidmist," lisas abivallavanem. Kõiki soovitusi, fotosid ja videoid oodatakse vaimse tervise kampaania Facebooki leheküljel või e-kirja teel aadressil merilyn.sade@elva.ee.

Mis on hea vaimne tervis? Hea vaimse tervise tunnused on individuaalne loovus, pingutamine raskuste ületamiseks, oma ärevuse piisav valitsemine, kaotuste talumine ja valmisolek elumuutusteks. Samuti võime õppida, töötada ning osaleda sotsiaalses elus. Hea vaimse tervise tunnused on ka võime inimestega suhelda, teistest hoolimine ning soov vastastikusteks suheteks ja isiklike tunnete väljendus. Vaimse tervise kohta saab lisainfot aadressilt www.terviseinfo.ee.

Kampaania ajal tehtavate soovituste ja muu olulisega saate end kursis hoida Elva valla Facebooki leheküljel.

 

Lisainfo:
Marika Saar, abivallavanem
marika.saar@elva.ee või tel 522 7013Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

Lae oma nutiseadmesse Elva valla äpp!

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!