« Tagasi

Elva vald kutsub inspiratsioonipäevaga targalt uude õppeaastasse startima

Sel reedel, 28. augustil toimub Elva valla virtuaalne inspiratsioonipäev „Stardi targalt", millest on oodatud osa võtma kõik õpetajad, tugispetsialistid, koolijuhid, haridusametnikud ja teised haridushuvilised.

Elva valla abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal toimuv inspiratsioonipäev on eelmistest veidi erilisem. „Sel aastal tähendab targalt startimine sündmuse kolimist veebimaailma, kuid see tähendab ka seda, et kõigist inspireerivatest ettekannetest võivad osa saada kõik ja kõikjalt." Ta lisas, et kui eelmistel aastatel on üritus toimunud füüsilise kokkusaamise näol, siis sel aastal annab päeva toimumine veebis võimaluse kõikidele neile, kes on teemast huvitunud ja otsivad uueks õppeaastaks inspiratsiooni.

Elva vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Mare Tamm ütles, et uus õppeaasta on kohe algamas ja üks on olnud kindel – miski ei ole olnud viimasel ajal nii muutuv kui seda on täna hariduskorraldus, õpetamine ja õppimine. „Kevadised pandeemiaga seotud õppetunnid, paindlikkus ja tark tegutsemine on ka nüüd õpetajale ja koolijuhile olulised märksõnad ning tahame selle päevaga anda õpetajatele inspireerivaid nõuandeid ja mõtteid uueks õppeaastaks valmistumisel," ütles Tamm.

Inspiratsioonipäeval pakuvad nõuandeid ja aitavad motivatsiooni tõsta Liina Kersna (Riigikogu liige), Marika Saar (Elva abivallavanem), Marcus Ehasoo (Eesti Õpilasesinduste Liit), Uku Tomikas (analüütik, õpetaja, vabatahtlik) ning Ingmar Elm (meeskondade koolitaja).

Inspiratsioonipäeval arutletakse selle üle, millised on õppijate ootused õpetajale, milline on riigi ja omavalitsuse laiem vaade suundumustele hariduses ning kuidas on võimalik teha asju uutmoodi. Samuti, kuidas treenida oma meeskonda stardiks. Päeva juhib Tõnis Parksepp Elva Gümnaasiumist.

Traditsiooniline inspiratsioonipäev toimub sel aastal tulenevalt koroonaviiruse levikust hoopis veebis otseülekandena ning seega saavad päevast võtta osa kõik teemast huvitunud.

Inspiratsioonipäev toimub kell 10–12.30 Elva valla Youtube'is otseülekandena. Kõik, kes soovivad inspiratsioonipäeva otseülekandest osa saada, peavad end registreerima lingil: tinyurl.com/inspiratsioonipaevale.

Lisainfo:

Marika Saar, Elva abivallavanem
marika.saar@elva.ee või tel 522 7013


Mare Tamm, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja
mare.tamm@elva.ee või tel 5622 0169 

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!