« Tagasi

Elva vald jagas toimetulekuraskustes peredele toiduabipakke

Elva vallavalitsuse sotsiaal- ja terviseosakond jagas sel nädalal toimetulekuraskustes olevatele peredele 90 toiduabipakki. Sellega said toiduabi 247 last üle valla.

Kuna Eestis on kehtestatud eriolukord, koolid on distantsõppel ning enamik lapsi on ka lasteaiast kodus, siis tekkis paljudel peredel vajadus toiduabipaki järele.  

"Toiduabipakkide eesmärk oli pakkuda lisatuge peredele, kes seda vajavad. Pakisaajate nimekiri koostati põhiliselt valla koolidelt ja lasteaedadelt saadud info alusel," selgitas Lauri Tamm, kes on vallavalitsuse sotsiaaltööspetsialist lastekaitse alal. "Peredega võeti ühendust ning selgitati välja nende majanduslik toimetulek," lisas ta.

Vallavalitsus jälgib koostöös koolide ja lasteaedade juhtidega perekondade edasist toimetulekut ning vastavalt vajadusele ollakse valmis perekondi ka edaspidi toetama.

Pakke aitas kokku panna sihtasutus Elva Teenused, mille juhataja Krista Loog ja köögijuhid Inga Hanni ja Gita Kaljuste hoolitsesid selle eest, et toiduabipakis sisalduv oleks võimalikult tervislik ning sisaldaks ka koostisosi, millest laps või noor saaks ise toitu valmistada. "Oleme juba saanud peredelt tagasisidet, et toiduabipaki sisu oli mitmekesine ning suureks abiks paljudele peredele," ütles Loog.

Toiduabipakk sisaldas näiteks piima, õunu, sinkvorsti, viilutatud juustu, täisterasepikut, rukkileiba, makaronirooga, borši, frikadellisuppi, makarone, mannat, täistera neljaviljahelbeid, mune jms.

Toiduabipakid toimetati abivajajateni kohale kontaktivabalt.

PS! Vallalt on võimalik taotleda toetust ka toimetuleku tagamiseks: https://tinyurl.com/toimetulek

Elva Vallavalitsus ootab jätkuvalt infot abivajavate perede kohta, kus kasvavad lapsed. Sellekohase info palume edastada:

  • lastekaitsespetsialist (Puhja, Konguta), Hille Deedehille.deede@elva.ee või tel 5919 1693;
  • lastekaitsespetsialist (Rõngu, Rannu) Anneli Lepik, anneli.lepik@elva.ee või tel 505 1707;
  • lastekaitsespetsialist (Elva) Eve Jõgi, eve.jogi@elva.ee või tel 527 0561;
  • lastekaitsespetsialist (Elva – eelkooliealiste lastega pered ja Palupera piirkond) Elise Aher, elise.aher@elva.ee või tel 5381 8871;
  • vallavalitsuse sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja, Milvi Sepp milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872.

 

Lisainfo: 
Milvi Sepp, vallavalitsuse sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja 
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872