« Tagasi

Elva ujula-spordihoone ehitus läheb eeldatust ligi neli korda kallimaks

Vallavalitsuse tellitud kalkulatsiooni järgi on Elva linna  planeeritud ujula-spordihoone ehitushinnaks 11, 8 miljonit eurot. Ehitushinna kalkulatsiooni koostas OÜ Eelarvestusgrupp 2017. aastal valminud ehitusprojekti alusel.  Hoone netopind projektis on 7000 ruutmeetrit, hoonesse on kavandatud spordihoone, ujula ja seda teenindav olmeplokk.

Vallavanem Toomas Järveoja sõnul käib selline ehitushind Elva vallale selgelt üle jõu ja  projekti maht  tuleb viia võimalustele vastavaks. „Sportimisvõimaluste parandamine Elva vallas on jätkuvalt meie prioriteet, kuid selline investeering ei ole vallale jõukohane ja rikuks piirkondade tasakaalustatud arengu põhimõtteid," rääkis Toomas Järveoja.

Elva linna 2016. a koostatud eelarvestrateegias oli ujula-spordihoone ehituse maksumuseks arvestatud 3,2 miljonit eurot ja selline summa on ka ühinemislepingu investeeringute kavas.

Teisipäeval, 13. märtsil koguneb vallavolikogu spordikomisjon, kes hindab kujunenud olukorda ja teeb volikogule omapoolsed ettepanekud ujula-spordihoone ehitamise osas.

Kalkulatsioon 2018

Eskiisprojekt:
Asendiplaan
1. korruse plaan
2.korruse plaan
3.korruse plaan

Kõigi projektiga seotud materjalidega on võimalik tutvuda vallavalitsuses.
Kontaktisik vallaarhitekt Jaanika Saar, tel 730 9884, e-post: jaanika.saar@elva.ee
 
 

Lisainfo: Toomas Järveoja, vallavanem, tel 515 3699ÜLO KUKK
Ei ole kahjuks projektiga kursis,milliseid võimalusi spordihoone pakuks? Kas ta on piisavalt mitmefunktsionaalne? Kas bassein on 50m või 25 m radadega? Võiks olla suuruses 25x50 m, mida saaks jagada keskelt kaheks , sügavamas osas hüppetorniga jne. Kuid korralikku mitmefunk. spordikeskust oleks vaja ja selleks saab ja tuleks laenu võtta. See oleks tõmbemagnet, et ühinenud vallade inimesed hakkaksid mõtlema, see ongi üks põhjustest miks Elvasse liikuda, Tartu asemel!!! Elva head sportimisvõimalused on tõmbeks ka teistele omavalitsuste sportlastele,et korraldada laagreid jne.
Postitatud 9.03.18 11:01.