Elva kalmistule paigaldatakse kalmistu korraldaja jaoks ajutine kontorisoojak

Sel nädalal tehakse algust töödega, et paigaldada Elva kalmistule kalmistu korraldaja tööruumide jaoks kontorisoojak. Sellega luuakse kalmistu töötajale ajutised kontoriruumid. Seni olid kalmistu korraldaja tööruumid ajutisel rendipinnal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Elva koguduse ruumides. Kontorisoojak on ajutine lahendus seniks, kuni kabelihoone rekonstrueerimisega luuakse ka kalmistu korraldajale sobivad tööruumid.

Ajutises soojakus, mis hakkab asuma kabeli kõrval, saab kalmistu korraldaja talvel kasutada tööks vajalikke sooje kontoriruume koos WC ja kätepesuvõimalusega. Siiani kasutada olnud kirikule kuuluvas hoones puudus WC ja kätepesuvõimalus. Peale selle tuli kalmistu korraldajal alustada igal talvehommikul tööpäeva ruumide kütmisega, et külastajatel oleks võimalus kalmistu ja matustega seotud teemasid lahendada soojades siseruumides.

Elva kalmistu kabelihoone vajab rekonstrueerimist, uuendamist vajavad nii katus, mõranenud seinad kui ka klaasfassaad ja põrand. Rekonstrueerimisega soovitakse kabelihoonesse luua ka kalmistu korraldaja jaoks ruumid. Kabelihoone rekonstrueerimise tegevused tuleb kooskõlastada Muinsuskaitseametiga, pärast mida on võimalik asuda hoone projekteerimise juurde. Projekteerimise käigus selgub ka hoone renoveerimise maksumus, millest lähtuvalt tehakse ettepanek valla ülejärgmise aasta eelarvesse. Uue kabelihoone projekteerimiseni loodetakse jõuda lähikuudel.

 

Lisainfo:
Hegri Narusk, vallamajandusosakonna juhataja
hegri.narusk@elva.eeInfo Elva valla lumeolude kohta

Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

 

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!