Elva ja Nõo vahelise kergliiklustee ehitus algab juunis

Elva vallavalitsus sõlmis Elva linna Tartu mnt ja Hellenurme küla kergliiklusteede ehitamiseks töövõtulepingu ettevõttega Asfaldigrupp OÜ. Mõlema kergliiklustee ehitustööd algavad juunis.

Ehitustööde käigus ehitatakse Tartu maantee äärde 1,2 kilomeetrit kergliiklusteed, mille tulemusena saavad Elva ja Nõo vallad kergliiklusteega ühendatud. Elva abivallavanem Mikk Järv ütles, et uus kergliiklustee saab alguse Kulbilohu tänavast ja lõppeb valla piiril Vestika tänavaga. „Nõo vald ehitas eelmisel aastal meie valla piirini kergliiklustee valmis ning juunis algavad ehitustööd on jätk sellele, et inimestel oleks mugav kahe valla vahel ka kergliiklusteed mööda liikuda."

Kogu kergliiklustee ulatuses ehitatakse välja ka valgustus. Ehituse käigus rekonstrueeritakse mahasõidud ja uue ilme saab ka Kulbilohu bussipeatus.

Hellenurme külla rajatav kergliiklustee on pool kilomeetrit pikk. „Uus kergliiklustee saab alguse Hellenurme bussipeatuse juurest ületades vahepeal Elva jõge ning lõppedes Hellenurme noortekeskuse ees," kirjeldas Järv. Ka selle kergliiklustee ulatuses ehitatakse välja valgustus.

Peale selle saab valgustatud Hellenurme-Oriku tee alates Hellenurme-Päidla teest kuni kortermajadeni. Hellenurme bussipeatus saab kauaoodatud bussiootepaviljoni. Ehituse käigus lammutatakse ära noortekeskuse ees olev kasutuskõlbmatuks muutunud tuletõrje veehoidla.

Kergteede ehitusmaksumus on koos käibemaksuga kokku 370 000 eurot ning ehitustööde tähtaeg on septembri lõpp.

Ehitusjärelevalvet teostab objektidel Cofres OÜ.

Tutvu materjalidega:

Tartu mnt kergliiklustee

Hellenurme kergliiklustee

Lisainfo:

Hendri Seinberg, taristuspetsialist
hendri.seinberg@elva.ee või tel 5866 6520 

Elva linna Pika tänava ehitusblogi

Elva valla üldplaneeringu blogi

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!