« Tagasi

Elva Elamusfestival meelitab põnevate ja positiivselt iseäralike elamustega

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub sel laupäeval, 22. augustil Elva linnas Verevi järve ääres. Festivalilt leiab põnevaid elamusi igas vanuses külastaja.

Sel aastal on Elamusfestival haaranud endaga kaasa kogu Tartumaa, mis tähendab, et kaasatud on Elva, Nõo, Kastre, Kambja, Peipsiääre, Luunja ja Tartu vallad. Festivalil pakuvad elamusi Tartumaa valdade loomeettevõtjad, peale selle on lastele ja noortele eraldi noorteala- ja lava.

Elamusfestivali üks iseäralikumaid maitseelamusi saab kindlasti olema L-Kõrtsi talu käsitööna valminud looduslike siirupite assortii. „Kui te ei ole kunagi maitsnud näiteks kuusevõrse-, kadaka-, männikäbi-, või kasepungasiirupit, siis tasub kindlasti festivalile tulla ja need maitsed järele proovida," kirjeldas Elva vallavalitsuse kultuurispetsialist Margit Kink.

Peale selle on festivalil kohal ka BirchLagoon OÜ, kelle tehtav Kaseglögi sai sel aastal Eestimaa Talupidajate Keskliidult tiitli „Parim alkoholivaba jook 2020". „Peale põnevate kasemahlade on neil plaanis välja tulla ka uue tootega – kasemahlast toodetud veiniga. Festivalil saab nende plaanide kohta kindlasti juba rohkem teada," lisas Kink.

Laste- ja noortealal saab osaleda erinevates töötubades ning uudistada huvialamessil, missuguseid vaba aja veetmise võimalusi pakuvad Tartumaa noorte- ja huvikeskused. Lapsed ja noored saavad näiteks tutvuda ka Põhjala talu lokkis karvaga kitse Jossi ning toreda süsimusta lambaga. 

Peale selle on festivalil võimalik teha tutvust kelgukoeraga, osaleda vanausuliste suhkrukeetmise töötoas, õppida lõhnu looma, lasta end pingetest vabastada ja nautida lõõgastavat massaaži või nuusutada erinevaid lõhnu. „Samuti saab proovida kätt villa kraasimises ja lõnga ketramisest, mõistatada kodaverekeelsete sõnade tähendust ja proovida potikedral treimist," rääkis Kink.

Põnevamatest maitseelamustest tasub festivalil üles otsida Maarja Jahikoja jahimehed, sest nemad valmistavad lõkkel metsloomahautist. Samuti saab maitsta erinevaid käsitöötooteid ning kõikvõimalikke küpsetisi ja toite. „Kes aga tahab natuke ekstreemsemaid elamusi ja end proovile panna, saab katsetada põgenemistelgist väljapääsemist," ütles Kink.

Elva Elamusfestival algab kell 13 Verevi järve ääres ning kestab kella 18ni. Laste- ja noorteala tegevused algavad kell 11. Kella 18st algab kontsert, millele paneb meeleoluka punkti Svjata Vatra. 

Elamusfestivalile on oodatud kõik huvilised, mess ja õhtune kontsert on külastajatele tasuta. Festivalikülastajal tasub aga meeles pidada, et haigussümptomitega ei tohi festivalile tulla, festivalialal on olemas desinfitseerimisvahendid (sh iga ettevõtte juures) ning riskirühmadel soovitame kanda maski.

Tartumaa valdade pakutavaga saab end täpsemalt kurssi viia festivali kodulehel: https://elamusfestival.elva.ee/

Peale selle toimub samal päeval ka Elva Elamusjooks, mille kohta saate rohkem lugeda SIIT.

Tuletame ühtlasi meelde, et sel päeval on Elvas festivali tõttu suletud Tartu maantee alates Supelranna tänavast kuni Tartu mnt 13/1 ning Järve tänava lõik Tartu maanteest H. Raudsepa ristini.

Fotod eelmise aasta Elva Elamusfestivalist leiab SIIT

Lisainfo:
Merilyn Säde, kommunikatsioonijuht
merilyn.sade@elva.ee või tel 5915 1120