« Tagasi

ELVA 80 - sünnipäevanädal kutsub

Kutsume kõiki endisi ja praegusi elavalasi ning ümberkaudsete piirkondade rahvast sünnipäevanädalale, mis kestab  30. aprillist 6. maini.

Sünnipäevanädala avab miniteadlaste perepäev

Esmaspäeva, 30. aprillil kell 12-15 on Turuplatsi parki oodatud nii suured kui väikesed, kes armastavad teha põnevaid katsetusi ja tahavad tutvuda robotite maailmaga. Elva Gümnaasiumi miniteaduskooli lapsed ja õpetajad jagavad oma saladusi: Mis on kromatograafia? Kuidas limonaadi ja pudelipurskkaevu teha, laavalambist rääkimata. Mis on võlukoti saladus? Kuidas kirjutab tindiku tint? Mis on kala sees? Kuidas ehitada legorobotit ja temaga mängida - seda kõike saab kogeda nii põlvepikkune kui hallipäine uudishimulik esmaspäeval, 30. aprillil alates keskpäevast iga ilmaga!

Viies Matakamaraton pühendatakse Elvale

Teisipäeval, 1. mail kell 11 antakse Elva Kultuurikeskuse juurest start viiendale Matkamaratonile, mis sedakorda viib seiklushimulised matkajad erinevatele marsruutidele Elva metsases linnaruumis. Alustame traditsiooniliselt soojendusega ja lõpetame matkasupiga, nagu tavaks, toimub ka õnneloos. Matkamaraton on hea võimalus avastada senitundmatuid paiku oma kodukohas. Raja orienteeruv pikkus on 13 kilomeetrit. Oodatud on ka väikesed matkasellid, kellele sel aastal on eraldi programmi ja rajad, kaasaarvatud matkasupp ja õnneloos. Matkamaratoni korraldavad nagu ikka SA Elva Kultuur koostöös Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA-ga. Sel aastal on Matkamaraton ka osaks looduskaitsekuu "Terve Eesti" sündmuskalendrist. Matkaks sobivad riided selga ja matkama!

Sünnipäevalusikate kujundamise töötuba Elva linnaraamatukogus

Tule neljapäeval, 3. mail kell 16.00 kindlasti raamatukokku sünnipäevalusika meisterdamise õpituppa!  Õpitoas saad selgeks vanast väsinud söögiriistast uue igati tordikõlbuliku tegemise ja edaspidi oskad pidurüüsse riietada kasvõi kõik oma kodu lusikad. Õpituba on tasuta! ja sobib kõigile, mudilastest vanaemade-vanaisadeni välja. Juhendajaks on Jaago käsitöötalu perenaine Inga. Registreeru aadressil elva.raamatukogu@elva.ee või telefonil 7456755. 
 

Autorilaulu konkursi ELVA LAUL finaal
Neljapäeval, 3. mai õhtul saab kultuurikeskuses nautida originaalseid lauluviise, mis sel aastal pühendatud Elva linna 80 ja Eesti Vabariik 100 juubelitele. Varasematel konkurssidel on teiste hulgas võitjateks pärjatud Triin Arak, Malle Suiste, Merilin Sinikalda jt. Lisaks žürii nimetatud kolmele parimale, valitakse publiku lemmik ja eripreemiate saajad. Osalema oodatakse autoreid nii Elvast kui väljastpoolt. Loe veel: Matkamaraton 2018

Visioonikonverents „Elva vald – sihid ja sammud 2025"

Elva linnast on saanud uue valla keskus. Ees ootab arengukava koostamine. Vallavalitsuse eestvõttel oleme arengupäeva mõttetööle kaasanud eksperdid ja kohaliku elu eestvedajad. 4. mai arengupäev algab kell 11 kultuurikeskuses teemaaruteludega töötubades. Pärastlõunal jätkub päev visioonikonverentsiga, kus ettekannetega astuvad üles Veiko Berendsen, Rivo Noorkõiv, Juhani Püttsepp, Liia Hänni, Kariina Laas ja Mihkel Kübar.  Lisainfo ja registreerimine: konverentsi lehel.

Ansambel Noorkuu kontsert

Neljapäeval, 4. mai õhtul oleme taas peolainel, kell 19 algab Elva sünnipäevakontsert ansambliga Noorkuu. Kontserdile tuleb lunastada pilet.

Elva 80 - kodukandipäev

Sünnipäevanädala tippsündmus jõuab kätte 5. mail, mil kell 9.30  hommikul lükatakse musikaalse mürtsuga käima kodukandipäev. Programmis on kevadlaat, kohalike ja külaliskollektiivide etteasted, päeva juhivad Lahedad Mutid Lahedalt. Elva huviala- ja koolituskeskuse noored teevad rahvale hiigelsuure sünnipäevatordi, selguvad Lõuna-Eesti vägilased ning õhtu lõpetab tasuta pidu ansambliga Apelsin. Päeva alguses ja lõpus on oodata üllatusi!

Sport sportlikus linnas

Laupäeval, 5. mail, kui kultuurikeskuse ümbrus ja Kesk tänav kihab kodukandipäeva külalistest, käib suur sagimine ka Elva staadioni parkmetsas, sest seal toimuvad Eesti meistrivõistlused murdmaajooksus.

FC Elva sünnipäevatervitus ja võistlused Elva auks

Jalgpalliklubi FC Elva kogukonna tiim on kohal kodukandipäeval 5. mail. Pühapäeval, 6. mail kell 13 on FC Elva esindusmeeskond Esiliiga kohtumises Elva linnastaadionil vastamisi Keila JK meeskonnaga. Õhtul kell 17 on FC Elva jalgpallinaiskond Elva linnstaadionil Esiliiga mängus vastamisi Saku Sportinguga. Kes tuleb, see näeb!

Maastikujooksud Elva mägedel

Möödunud aastal populaarsust kogunud maastikujooksu sari alustab pühapäeval, 6. mail Elva Mägede Jooksuga. Sarja kuuluvad veel Vapramäe Jooks ning Elva Järvede Jooks. Mägede jooksu start antakse kell 12  Elva laululaval ja see kulgeb lähipiirkonna parkmetsa jooksu- ning kõnniradadel. Elva Metsajookse korraldab Peedu Jooksuselts MTÜ.