Elektrilevi on voolu taastanud 10 000 majapidamisele

Tugev torm tekitas täna Saaremaal, Pärnumaal, Viljandimaal ja Lõuna-Eestis ulatuslikult rikkeid. Kella 20:20 seisuga on kokku vooluta 55 000 majapidamist. Elektrilevi on elektriühenduse taastanud 10 000 kodus, kuid kõikide rikete lahendamine võib mitu päeva aega võtta.

„Kõige kehvem on olukord Lõuna-Eestis, kus üle 30 m/s puhunud tuul on jätnud meile väga palju rikkeid, mida lahendada," ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen ning lisas, et rikkebrigaadid on tööl tugevdatud jõududega. „Rikkekohtade juurde liikumine on keeruline, kuna teed on murdunud puid täis. Kui veel paar tundi tagasi ei olnud metsas liikumine isegi mõeldav, siis nüüd saame ka sinna brigaade saata. Pinnas on aga mitu päeva sadanud vihmast pehme ja kinni jäämise oht on suur".

Kõige rohkem on kliente vooluta Võrumaal, kokku ligikaudu 19 000. Nende hulgas ka Võru linn, kus katkestuse põhjuseks on põhivõrguettevõtte Eleringi alajaama rike. Põlvamaal on tormi tõttu vooluta 9200, Viljandimaal 8500, Tartumaal 5300, Valgamaal 4500, Pärnumaal 4200, Saaremaal 2000 ja Jõgevamaal 2000 klienti.

„Kuna Põhja-Eesti suuremast tormist ja riketest pääses, siis tahame võimalikult kiiresti ka Põhja-Eesti rikkebrigaadid Lõuna-Eesti rikkeid lahendama suunata," ütles Jüri Klaassen.

„Saaremaal loodame homse jooksul kõik rikked kõrvaldada, Pärnumaa esialgne prognoos on kuni kaks ööpäeva. Muude piirkondade kohta prognoosi anda on hetkel väga keeruline, sest teadmata on sündmuse täielik ulatus, prognoosiks võib olla 3-7 ööpäeva. Loodame homse jooksul parema selguse saada," lisas ta.

Kõige operatiivsema ülevaate rikete hetkeseisust saab Elektrilevi katkestuste kaardilt: https://www.elektrilevi.ee/et/katkestuste-kaart/