« Tagasi

Detsembri alguseni tullakse autoromudele tasuta järele

Keskkonnaministeerium paneb autoomanikele südamele, et inimesed oma romusõidukiga tegeleksid ning annaksid selle õigesse kohta käitlemiseks. Oma vanale autole saab kinkida uue elu, andes ta sinna, kust tollest tehakse midagi uut.

18. novembrist kuni 2. detsembrini viivad Eesti Autolammutuste Liit ja  Kuusakoski AS autoromud üle Eesti tasuta ära.

Lisainfot saab Eesti Autolammutuste Liidu telefonilt 5188213 või Kuusakoski tasuta lühinumbrilt 13660.

Kindlasti ei tohi autoromu omaalgatuslikult lammutada või anda seda üle n-ö suvalisele inimesele. Autoromu, millelt ei ole eemaldatud ohtlikke osi, liigitatakse ohtlike jäätmete hulka. Maha kallatud või põletatud mootoriõli võib põhjustada ohtu nii keskkonnale kui tervisele. Umbes 6 kuni 12 liitrit vedelikke (v.a kütus) eemaldatakse autoromust selle käitlemise ajal. 

MTÜ Autolammutuste Liit pöörab omalt poolt tähelepanu veel sellele, et romud hõivavad ära paljud parkimiskohad, mistõttu jääb näiteks lumekoristus poolikuks või ei saa inimesed oma kasutuses olevaid autosid parkida.

Veel paneb liit südamele, et pahatihti autode kinkimisel/müümisel hangeldajatele, kes lubavad registris asjad korda ajada, jääb tegelikkuses sõiduk ikkagi endise omaniku nimele. Sellisel juhul vastutab too ka kõiksugu trahvide ja muu sellise eest.

Eelmisel aastal viidi romukampaania ajal ära umbes 250 autoromu.

 Elva valla üldplaneeringu koostamises osalemise reklaam

Lae oma nutiseadmesse Elva valla äpp!

Tutvu Elva Vallavalitsuse tegemistega nädalakirja abil!