« Tagasi

Birchlagooni Kaseglögi pälvis tiitli "Parim alkoholivaba jook 2020"

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldas sellel aastal juba viiendat korda parima talutoidu konkurssi, mille eesmärk on tõsta esile kodumaist talutoitu ja tunnustada meie tublide talunike tööd. 13-liikmeline žürii valis oma lemmikud välja 81 talutoote seast.

2020. aasta parim talutoit selgitati välja kaheksas kategoorias:

  1. Parim tervisetoode 2020 – Kooritud kanepiseemned (Tammejuure mahetalu)
  2. Parim lisand 2020 – Vaarikasinep (Tänava talu)
  3. Parim piimatoode 2020 – Lambapiimajogurt Cocco (Viinamärdi talu)
  4. Parim talujuust 2020 – Andre Prima Old (Andre Juustufarm)
  5. Parim valgutoode 2020 – Kartulivorst (Otto talu)
  6. Parim alkoholivaba jook 2020 – Kaseglögi (Birch Lagoon)
  7. Parim alkoholiga jook 2020 – Kästitööõlu „Väike Wiik (Kolk)
  8. Parim maius 2020 – Andre Juustušoks (Andre Juustufarm)

Kaheksa kategooria võitjate hulgast selgitati välja ka konkursi üldvõitja ehk kõige enim punkte kogunud toode, mille pälvis Andre juustufarm oma tootega "Andre Prima Old".

Tänavu valitati esimest korda ka parim piirkonnatoode. Sellel aastal on fookus Läänemaal ning piirkonnatoote võitja kuulutatakse välja Haapsalus Valge Daami festivalil. Võidutooteid aitab tutvustada Selver.

13-st liikmest koosnev hindamiskomisjoni kuulusid tunnustatud kokad, toidublogijad, ajakirjanikud, ministeeriumi esindajad ja turunduseksperdid. Žürii esinaine oli Ragne Värk.

Parimat talutoitu valiti viiendat aastat järjest. Eelmisel aastal sai selle tiitli Kasekunsti tume mahekasesiirup. 2018. aasta parim talutoit oli Männiku lambapiimajogurt ja 2017. aastal võidutses Andre Juustufarmi juust Grand Old. 2016. aastal võttis võidu Pajumäe talu mahekeefir.

Lisainfo:
www.talutoit.ee