« Tagasi

Algas õpilaste mobiilimängu konkurss! Võidutöö rändab mitmesse Euroopa riiki

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut kuulutas täna välja koolinoorte mobiilimängu konkursi, mille võidutöö saab rahvusvahelise rändnäituse "Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju" interaktiivseks osaks.  Konkursile on oodatud osalema kõik programmeerimise huvilised õpilased kas individuaalselt või kaheliikmelistes meeskondades.

TalTechi geoloogia instituudi teaduri Rutt Hintsi sõnul tuleb konkursil osalemiseks programmeerida üks maapõueteemaline nutimäng. "Konkursitööks sobivad teemad on universumi ja elementide teke, maateadus, metallid ja mineraalid ning nende kasutamine igapäevaelus. Oluline on meeles pidada, et mängu sisu sobiks erivanuses külastajale ja vastab teaduslikele faktidele.  Julgustame noori oma fantaasiat tööle panema, uurima maapõue ja saada osa põnevast võistlusest, mille võidutöö jõuab Prantsusmaale, Belgiasse, Soome ja Portugali näitusekülastajateni," innustas Hints. 

Parimad mängud selgitab välja žürii, mis koosneb mängude arendajatest ja maapõue valdkonna spetsialistidest. Auhindu jagatakse nii kõige kasutajasõbalikuma kui ka õpetlikuma sisuga mängule. Parim mäng läheb koos näitusega rändama Euroopasse, kus näituse külastajatel on võimalus sellega mängida.

Õpilased saavad esitada mänge konkursile kuni 30. aprillini ning võitjad kuulutatakse välja 9. mail.  Täpsem info konkursi ja registreerimise kohta leiab siin

Rahvusvaheline rändnäitus  „Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju!" on tänasest avatud Tallinna Tehnikaülikoolis. Näitusel saab katsuda ja lähemalt uurida ligi 100 maavara üle kogu maailma. Tallinna Tehnikaülikooli kaasabil valminud näitusel saavad uudistajad vastuseid küsimustele, kuidas universum ja metallid tekkisid, milline on metallide teekond alates suurest paugust kuni tänapäevani, mil neist on saanud tsivilisatsiooni alus. Gümnaasiumiklassidele saab tellida ka tasuta töötubasid, kus saab põnevaid teadmisi geoloogiast ja mäendusest.

Konkurssi ja näituse loomist rahastab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toormaterjalide innovatsioonivõrgustik EIT Raw Materials Euroopa projektist TravelEx, mille eesmärk on tõsta teadlikkust maavaradest ja nende väärtusest.

Lisainfo:
TalTechi geoloogia instituut
geo@taltech.ee
+372 51 21 131