8. augustil avatakse Arbi järve ääres Lõõtsakuningas Aivar Teppo mälestuspink

8. augustil kell 14 avatakse Arbi järve ääres (spordihoonepoolsel küljel) Lõõtsakuningas Aivar Teppo mälestuspink. Kõik huvilised on sündmusele oodatud.

Sündmusel mängivad meeleoluks lõõtsamängijad ning toimuvad sõnavõtud.

Aivar Teppo sündis 6. augustil 1958. aastal Elva linnas ning tema haridustee algas Teedla Koolis. Ta hakkas juba varajases lapsepõlves oma isa käe all pilli õppima. Teppo mängis nii kannelt, karmoškat kui ka akordionit aga eelkõige tuntakse teda andeka lõõtspillimängijana. Aastakümnete jooksul on tema juures käinud lõõtsamängu õppimas paljud tuntud lõõtsamängijad.

Lõõtskuninga tiitel antakse välja Võrus August Teppo mälestuseks toimuval Lõõtspillide võistumängimisel kolmekordsele võitjale. Esimese lõõtsakuninga tiitli saigi Aivar Teppo, kes ei ole küll August Teppo järeltulija, kuid on tema sugulane.

Juhan Uppin, keda on nimetatud Aivar Teppo mantlipärijaks, on öelnud: „Aga veel enne, kui Võrus lõõtsakuninga tiitleid jagati, hakati Aivarit rahvasuus lõõtsakuningaks hüüdma. See on kordi suurem tunnustus kui Võru võistumängimise tiitel, sest seda ei saa võita, see tuleb lihtsalt välja teenida!". Aivari haaravat lõõtsamängu tunnevad ilmselt kõik eesti rahvamuusikud.

Aivar Teppo suri 25. juulil 2017.

NB! Kuna samal päeval, 8. augustil, toimub „20. Elva Rattamaraton", siis on sel päeval kell 10–17 suletud liikluseks Elva linnas Kesk tänav (terves ulatuses). Samuti on liiklus häiritud Pargi, Liiva, Apteegi ja Mesika tänavatel.