« Tagasi

1. juulist ei saa enam kohalikes omavalitsustes surma registreerida

1. juulil jõustuvad perekonnaseisutoimingute seaduse ja surma põhjuse tuvastamise seaduse muudatused, mille tulemusel ei saa kohalikes omavalitsustes, mis ei asu enam maakonnakeskustes (sealhulgas Elva Vallavalitsus), surma registreerida.

Sellega muutub surma registreerimise süsteem ja surmafakti andmeid hakkab rahvastikuregistrisse edastama meditsiin (nt perearstid, haigla, kohtuarst). Seaduse muudatusega lõpeb linna- ja vallavalitsustel õigus surma registreerida. Erandjuhtudel jääb see õigus alles maakonnakeskuste linna- ja vallavalitsustel.

Surma registreerimise süsteemi muudatuste eesmärk on vähendada lahkunu lähedaste asjaajamisi nii, et surma ei pea enam kohalikus omavalitsuses registreerima. Samas saavad lahkunu lähedased aga kohalikust omavalitsusest jätkuvalt taotleda matusetoetust. Elva Vallavalitsuses on võimalik taotleda matusetoetust e-teenuste keskkonna (elva.ee) kaudu, e-maili (elva@elva.ee) ja posti teel (Kesk tn 32, Elva linn) või vajadusel isiklikult kohale tulles Elva Vallavalitsusse, Konguta, Puhja, Palupera, Rõngu ja Rannu teenuskeskustesse.