« Tagasi

"Saame tuttavaks" ürituste sari peatub homme Rõngu rahvamajas

"Saame tuttavaks" ürituste sari peatub sel korral Elva vallas Rõngu rahvamajas. Juba homme, algusega kell 18 räägivad kaunis rahvamaja sisehoovis juttu Brasiiliast pärit Eestis elav muusik ja helilooja Eduardo Agni ja eesti muusik Indrek Tammoja.

Jutu vahele mängivad nad põlisrahvaste muusika töötlusi. Eduardo on elanud aastaid Amazonases, arendades vihmametsade põlisrahavastega seotud kultuuriprojekte. Selle aja jooksul on tema reisipauna kogunenud mitmeid suguharude rahvalaule. Indrek Tammoja on muusik ja laulukirjutaja, kes on tuntud esinejanime "Rändaja" all. Indrek külastas Brasiilia Amazonase vihmametsa 2013. aastal ja veetis mitu kuud põlisrahvaste juures, saades inspiratsiooni enda isikliku loometee alustamiseks. Praegu töötavad nad koos muusikalise kultuuriprojekti kallal, mis kannab nime "METSA-KENE - Eesti kohtub Amazonasega".

Üritus kestab umbes kaks tundi ja on kõigile tasuta. Kohtade arv on siiski piiratud, mistõttu palume ennast kõikidel soovijatel eelregistreerida e-mailil rongu.rahvamaja@elva.ee.

Projekti "Saame tuttavaks" raames korraldab Eesti Pagulasabi koos partneritega üle Eesti kokku 45 ühisüritust, kokku jõuame kahe aasta jooksul kolm korda igasse maakonda. Üritus toimub kaastöös sotsiaalse ettevõttega Siin & Sääl. Projekti kaasrahastavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning EV Siseministeerium.