« Tagasi

Selgusid tunnustuskonkursi Tartumaa Hea Tegu 2022 laureaadid

Täna, 24. novembril toimus Tartu Loodusmajas Tartumaa tunnustusüritus Hea Tegu 2022. Tartu Ärinõuandla koos Tartumaa Omavalitsuste Liidu, Kodukant Tartumaa ja Tartumaa Arendusseltsiga tunnustasid täna Tartumaa aktiivseid kogukondasid ja kogukondade liikmeid ning jagasid välja tänavused Aasta küla, Aasta vabakondlase, Aasta ilma projektitoetuseta sündinud tegu, Aasta mittetulundusühenduse ning Aasta vabakonna tegevuse toetaja tiitlid.

Elva vallast olid nomineeritud:

  • Aasta ilma projektitoetuseta sündinud teo tiitlile - Elva toidujagamiskapp, mille algataja ja teostaja on Krista Loog ning Rõngu kandi viie tee puhvetite päiv, mida korraldab Kõduküla kogukond koostöös Rõngu Rahvamajaga.

  • Aasta vabakondlase tiitlile - Andero Ojamets, Rõngu piirkonnast ja Kristiina Pedaja, Valguta külast.

  • Aasta Küla tiitlile – Valguta küla.

Elva valla nominentidest pärjati Aasta vabakondlase laureaadi tiitliga Kristiina Pedaja, kes pälvis tunnustuse oma aktiivse tegutsemise eest Valguta küla heakorra tagamisel ja elukeskkonna kaunistamisel. Aasta küla tunnustuse välja kuulutamisel võttis sõna Marju Raudsepp Elva vallast, Kirepi külast, mis pälvis sama tiitli 2020. aastal. Tänavu pälvis Aasta küla tunnustuse Äksi alevik. 2022. aasta vabakonna tegevuse toetajaks tituleeriti Kõrvekülas tegutsev osaühing Inglismäe. Ilma projektitoetuseta sündinud teo tiitliga pärjati Ekraani keskus, mis tegutses Ukraina sõjapõgenike toetuskeskusena. Aasta mittetulundusühingu tiitli pälvis Tartu pereliit. 

Laureaatidele kingiti traditsiooniliselt seinakell, millel on tükike Tartumaa kontuurist ning mis kokku moodustavad Tartumaa terviku – sellega sümboliseeritakse koos tegutsemist. Aasta küla laureaat sai kingiks ka viida, mis annab kõigile Eestimaal ringisõitjatele teada, et siin on tegemist tunnustatud ja aktiivse kogukonnaga.

Tartumaa tunnustamiskonkurss Hea Tegu toimub alates 2010. aastast. Aasta Küla tiitlit antakse välja üle aasta.


Elva raadio logo

Tartu Maratoni info - suusatajad sinisel toonil

Elva valla üldplaneeringu blogi