« Tagasi

Spordirahvas üle Euroopa koguneb Elvasse uusi spordialasid avastama

Juulikuu viimasel nädalavahetusel, 30.-31. juulil toimub Elvas, 2021. aasta Euroopa parimas spordilinnas ainulaadne Eesti Liikumis- ja Spordifestival, mis hõlmab endas suurel hulgal spordialade eksponeerimist, võistlusi, rahvusvahelist konverentsi, messiala ning meelelahutusprogrammi. Festival on kõigile külalistele tasuta. 

Toimuma saab sõna otseses mõttes spordi festival, sest ise saab järgi proovida erinevaid spordialasid ja sportlikke tegevusi, aga ka jälgida põnevaid võistlusi. Kokku on festivalil esindatud üle 35 spordiala. Rahvusvaheliste kõrgetasemeliste võistlustena on toimumas RAND & TUULBERG 22. Elva Rattamaraton, ekstreemspordi võistlus Elva Slam, Alexela 3x3 korvpalliturniir Elva Open ning Battle for Life Elva takistuskross. Veel toimuvad Eesti Meistrivõistlused kiikingus, köieveos ja powertrack rajal, lisaks ka Eviko Rahva Rammusarja V etapp, E-sporditurniir CS:GO ning Koerteklubi Säde agility karikasarja II etapp. Väiksemate võistlustena on esindatud seebihoki, discgolf, kabe, male ning 100m rullsuusasprint. 

Mitmeid spordialasid saab ise professionaalide juhendamisel järgi proovida. Rannaspordialadest on esindatud aerutamine, aerusurf, indiaca ning spikeball. Laskespordialadest saab proovida sportrelvast laskmist ning vibulaskmist, võitluskunstidest on kohapeal judo, sumo, maadlus, kickpoks, poks ning taipoks. Pallimängudest saab mängida jalgpalli, korvpalli, võrkpalli, tennist ja seebihokit. Veel saab teha akrobaatikat, aeroobikat, joogat ning võimlemist. 

Elva keskväljakul avatakse messiala, kus saab soetada spordivarustust, treeningriideid, spordisnäkke ja palju muud. Ka messialal on kohal uued ja põnevad sportlikud tegevused, nagu Spikeball, Crossnet, Kan Jam, You Fo, Cornhole ja Boccia. Mis veel - igaühel on võimalus anda enda panus jõutõmbes, et festivali lõpuks üheskoos kokku koguda miljon tõstetud kilogrammi. 

„Festivaliga soovime anda võimaluse tutvuda lähemalt võimalikult paljude erinevate spordialadega, et igaüks leiaks endale midagi huvipakkuvat, millega loodetavasti soovitakse ka edasi tegeleda," sõnab SA Elva Kultuur ja Sport juhataja Ivi Tigane. „Meie statistika tervena elatud aastate osas on üsna nukker, mistõttu soovime näidata, et võimalusi aktiivseks olemiseks ja seeläbi oma tervisele head tegemiseks on niivõrd palju erinevaid – sportmängudest klassikaliste spordialadeni välja. Juulikuu viimasel nädalavahetusel Elvas on hea võimalus nendega lähemalt tutvust teha, sest kohapeal on professionaalid, kes vastavad küsimustele, jagavad näpunäiteid ning julgustavad ja toetavad," lisas Tigane.

Eesti Liikumis- ja Spordifestivalile tuleb kokku ka Eesti spordimaastiku koorekiht et osa saada rahvusvahelisest konverentsist ning pidulikust banketist, millega ühtlasi tähistatakse ka Tartumaa Spordiliidu 90. juubelit. „Konverentsile oleme rääkima kutsunud spordimaastiku esindajaid üle terve Euroopa, et kuulda nende kogemusi liikumise ja spordi olulisuse teadvustamise ja adapteerimise protsessist üldisesse ühiskondlikku normi," räägib festivali projektijuht Martin Thomson. Juttu tuleb näiteks toitumisest, tervena elatud aastate kasvatamisest, spordi tulevikust ja e-spordist, spordivigastuste ennetamisest ja erivajadustega laste kaasamisest. Konverentsi peaesineja on olümpiavõitja Gerd Kanter, kes räägib oma teekonnast tippspordini.  

Festivalil pakub lisaks meelelahutust slackline kõnd üle Arbi järve ning avapäeva õhtul toimub ka meeleolukas kontsert koos kodumaise bändiga Traffic, kohaliku ansambliga Mesi ning rahvusvahelise projektbändiga James Werts World Project. Kontserdile saab juba pileti soetada Piletimaailmast

Eesti Liikumis- ja Spordifestival on Eesti esimene ja Baltikumi suurim aktiivset eluviisi propageeriv festival, mis toimub 30. ja 31. juulil Elvas. Elva pärjati 2021. aastal Euroopa Parimaks Spordilinnaks oma sportlikku kogukonna ning ühisliikumise aktsiooni „Elva miljon" eest, millega Elva inimesed kogusid ühe aastaga kokku miljon aktiivselt liigutud kilomeetrit. Nii Elva miljoni kui ka Eesti liikumis- ja Spordifestivali kontseptsiooni autor ja eestvedaja on Elva valla spordijuht Madis Šumanov. Eesti Liikumis- ja Spordifestivali korraldab Elva koostöös kuue Lõuna-Eesti maakonnaga. Projekti rahastatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Tartumaa Arendusseltsi (TAS) poolt. 

Eesti Liikumis- ja Spordifestivali kohta leiab rohkem infot veebilehelt www.sportsfest.eu või Facebooki sündmusest Eesti Liikumis- ja Spordifestival/Estonian Movement and Sports Festival.

 

Lisainfo:
Martin Thomson, projektijuht
martin.thomson@elva.ee / +372 53301578


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi