« Tagasi

Selgunud on Verevi rannahoone arhitektuurikonkursi 9 parimat tööd

Elva Vallavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas tänavu 16. märtsil välja Verevi järveäärse rannahoone arhitektuurikonkursi. Võistlustöid sai esitada 22. maini ning kokku laekus konkursile 36 tööd.

Žürii, kuhu kuuluvad Elva valla abivallavanem Kertu Vuks, arendusjuht Margus Ivask, vallaarhitekt Jaanika Saar, heakorraspetsialist Sten Saarekivi, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus ning Eesti Arhitektide Liidu liikmed arhitektid Eva Kedelauk ja Tomomi Hayashi, on välja valinud 9 parimat tööd.

Verevi rannahoone arhitektuurikonkursi 9 parima tööga saab tutvuda Elva valla kodulehel: www.elva.ee/verevi-arhitektuurikonkurss

Žürii valikule lisaks on ka rahval võimalik välja valida oma lemmiktöö andes oma hääle Elva valla äpi kaudu hiljemalt 27. augustiks. Mine Elva valla äppi, leia üles vastav kaart ning jäta oma vastus!

Üheksa hulgast võidutööd välja sõeluma hakates lähtub žürii peamiselt sellest, et lahendus arvestaks Elva linna ja Verevi järve kohaliku eripära ja miljööga. Oluline on, et lahendus oleks piirkonda rikastav ning et see vastaks lähteülesandes esitatud ruumiprogrammile ja mitmefunktsioonilisusele. Lahendus peab arvestama Verevi järve ja rannaala loodusliku keskkonnaga ning säästva planeerimise põhimõtete ja inim-mõõtmelisusega.

Elva vallaarhitekt Jaanika Saar sõnab, et žüriil oli väga hea meel, et võistlusele laekus suur hulk heal tasemel töid, mille hulgast valida: "Mitmete tööde puhul on tajuda, et autorid on ära tunnetanud elvaliku miljöö eripära, sest tulevane rannahoone omab lisaks funktsionaalsetele eesmärkidele ka erakordset ruumilist mõju."

Verevi rannahoone arhitektuurikonkursi võitja ja preemiate välja kuulutamine toimub 31. augustil Verevi rannas. Täpsemat infot ürituse kohta jagame lähipäevil Elva valla kanalites.

Arhitektuurikonkursi auhinnafond 23 500 eurot jaguneb järgmiselt - 9000 eurot võidutööle, 7000 eurot teiseks jäänud kavandile, 5000 eurot kolmandale kohale tulnud kavandile ning 2500 eurot ergutuspreemia saanud tööle. Esimese preemia välja andmist toetab Eesti Kultuurkapital. Lisaks tunnustatakse Elva valla eriauhinnaga ka rahvalemmikut.

Verevi rannahoone arhitektuurkonkurss kuulutati välja, sest praegune ranna hoonestus on amortiseerunud ning ei vasta enam tänapäeva puhkaja nõudmistele. Rannahoone on Verevi järve ääres ajaloolise tähendusega ning rannakultuur ulatub Elvas ja Verevi järve kaldal juba ammusesse aega. Verevi järve esimene rannahoone ehitati aastal 1929, kuid 1970ndate lõpul see lammutati. 1977. aastal ehitati uus ja moodne, osaliselt vee kohal asunud, hoone. Peale 1997. aasta tulekahjut on aga rannaalale viimast hoonet jäänud markeerima vaid puitterrass. Hetkel paiknevad rannaalal vajalikke funktsioone täitvad rannavalvehoone, tualettide hoone ning rannakohvik eraldiseisvalt.  

Lisainfo:
Jaanika Saar, vallaarhitekt
jaanika.saar@elva.ee / 5348 1114 


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi