« Tagasi

Seeneriigi mänguväljak saab värskenduse

Elva linnas, Supelranna tänaval asuv Elva seen ehk kunagine legendaarne jäätisekiosk oli 1960. aastatel turistide seas äärmiselt populaarne. Ajahambale hästi vastu pidanud seen sai 2013. aastal enda ümber ka seeneteemalised atraktsioonid ja pargimööbli, mis tänaseks on aga paljuski pehkinud või lõhutud. Seetõttu on Elva Vallavalitsus tellinud seeneriigile värskendustööd.

Tööde käigus korrastatakse liumäe ümbrus ja uuendatakse trepiastmed, paigaldatakse uued Murumuna ja Õnneseene skulptuur-majakesed, remonditakse poolring-pink ning lisatakse selle juurde uus seenekujuline laud.

Lisaks paigaldatakse seitse uut astmikseent ning uus tegeluspaneel, mis sobib kasutamiseks lasteaiaealistele lastele. Kiige alla paigaldatakse sobiv pehmendus ning olemasolevatele alustele paigaldatakse uus kabelauaks maalitud kukeseenekujuline laud ja pingid.

Kogu olemasolev kompleks ja lisatavad objektid töödeldakse immutusvahendite ja värvidega nii, et tulemus oleks looduslähedane, algupärase ja tervikliku välisilmega ning ilmastikule vastupidav.

Seeneriigi korrastustöid teostavad Kujulooja OÜ puukujude meistrid. Tööde valmimise tähtaeg on 10. juuni 2023.


Lisainfo:
Sten Saarekivi, heakorraspetsialist
sten.saarekivi@elva.ee / 5886 1600


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi