« Tagasi

RMK kutsub 15. augustil 2022 tasuta retkele Keeri-Karijärve niitudele

15. augustil 2022 kell 15-18 toimub Eesti looduse päevade raames tasuta retk Keeri-Karijärve niitudele. 

Keeri-Karijärve retkel läbitakse erineva kasutus- ja taastamisajalooga looduskauneid alasid Elva jõe luhal. Lähiminevikus lausalise roostiku ja noore metsa asemele on kujundatud nüüd suurem avatud luhamassiiv, kus täna tehakse heina. Miks ja kuidas liigirikkaid niite taastatakse, milliseid põnevaid liike võib niidult leida ning kuidas on jõutud tänase tulemuseni, saab teada retkejuht Priidult.

Retkel osalemine on kõigile huvilistele tasuta, oodatud on nii kohalikud elanikud kui siseturistid, ent piiratud kohtade arvu tõttu on vajalik kindlasti eelnevalt registreeruda SIIN.
 
Retke raskusaste on keskmine, liikumine toimub niidetud luhaniidul. Vajalikud on kummikud või matkasaapad. Kogunemiskoht on Tartumaal Keeri-Karijärve looduskaitsealal, täpse asukoha leiad Google kaardilt.
 
Juhul, kui selgub, et sa retkest siiski osa võtta ei saa, siis palun anna sellest teada e-aadressil loodusegakoos@rmk.ee.
 

Eesti looduse päeva traditsioon sai RMK eestvedamisel alguse 2018. aastal, mil tähistasime Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva. Tolle aasta 18. augustil korraldasid kõik RMK külastuskeskused üle Eesti erinevaid temaatilisi sündmusi ning Eesti looduse päeva tähistamine kulmineerus 3 nädalat väldanud suure ühismatkamise lõpupeoga Aegviidus.

Ka sel aastal on võimalik osa saada erinevatest loodusretkedest. Retked toimuvad perioodil 13.-18. august 2022 ning Eesti looduse päevale pühendatud nädala lõpetab Elistvere loomapargis toimuv Valge Öö, kus ühtlasi tähistatakse ka Elistvere 25. sünnipäeva.

Kõikide matkadega on võimalik tutvuda SIIN.


 

Elva raadio logo

 

Elva valla üldplaneeringu blogi