« Tagasi

Lõpetas järgmine Väärikate Ülikooli lend

Maikuu lõpus toimus Elva valla Väärikate Ülikooli viimane loeng koos piduliku aktusega. Sel õppeaastal osales programmis kokku 95 väärikat õppurit, kellest 38, kes osalesid loengutes vähemalt 75% ulatuses, said ka Tartu Ülikooli diplomi täiendõppeprogrammi läbimise kohta.
 
Väärikaid tervitas viimasel loengul abivallavanem Heiki Hansen ning muusikalise vahepalaga esinesid Elva Muusikakooli säravad õpetajad. Samuti saatsid oma tervitused ja õnnesoovid õppeaasta eduka lõpetamise puhul Tartu Ülikooli rektoraadi ja elukestva õppe keskuse nimel Väärikate Ülikooli programmijuht Viire Sepp.
 
Selle õppeaasta viimase loengu teemal "Arenev Elva vald" pidas abivallavanem Kertu Vuks, kes tutvustas laiemalt nii riikliku, regionaalse kui ka kohaliku omavalitsuse planeerimis- ja arendusprotsessidega seonduvat. Räägiti ka suurematest planeerimistrendidest ning tutvustati Elva valla kaasamistegevusi ja nende läbiviimise loogikat.
 
Tartu Ülikooli Väärikate Ülikooli programmid toimuvad kokku 15nes piirkonnas. Elva vallas on Väärikate Ülikool tegutsenud aastast 2019. Aasta aastalt on huvi kasvanud ning Elva valla väärikad võtavad väga aktiivselt osa ja annavad tagasisidet oma soovide ja huvide kohta.
 
Sel õppeaastal toimus kokku 9 loengut. Tagasiside põhjal meeldis õppuritele väga Tartu Ülikooli geograafia ajaloo kaasprofessor Erki Tammiksaare loeng teemal „Gottlieb von Bellingshausen ja tema reis Lõunapoolusele" ning pereterapeut Kai Räisa loeng teemal „Depressiooni mitu palet". Samuti olid populaarsed Ene Ergma, Ants Laaneotsa ja Tiia Ristolaineni loengud.
 
Uus õppeaasta algab väärikate jaoks juba 13. septembril ning kohtumispaigaks jääb endiselt Elva Kultuurikeskus. Loengud hakkavad toimuma harjumuspäraselt iga kuu teisel kolmapäeval algusajaga kell 11.
 
Viimase loengu ja lõpuaktuse galerii →
Fotograaf: Kayvo Kroon
 
Kõikidel osalenutel on soovi korral võimalus saada endale aktusel tehtud grupipilt Elva Päevakeskusest selle lahtiolekuaegadel E-R kell 9-15.
 
Palju õnne veelkord kõikidele lõpetajatele! 

 


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi