« Tagasi

Elva vallavalitsuse umbusaldamine kukkus läbi

Täna, 17. oktoobril 2022 toimunud erakorralise volikogu istungi päevakorras oli vallavanema ning vallavalitsuse umbusaldamine, mis jäi vastu võtmata. Eelnõu poolt hääletas 14 volinikku, vastu hääletas 1 volinik ning 14 volinikku jätsid hääletamata. Praegune vallavalitsus jätkab tööd senises koosseisus. 

Elva Vallavolikogu opositsioon heitis praegusele vallavalitsusele ette deklareeritud investeeringute (sh ujula) ehituse edasilükkamist, vähest initsiatiivikust põhitegevuse kulude kärpimisel, Elva valla eelarvestrateegia ja arengukava ambitsioonitut koostamist ja puudulikkust selle edasisel menetlemisel ning vallale kuuluvate ettevõtete ja sihtasutuste puuduliku juhtimist. Umbusaldamise hääletamiseks kutsuti kokku erakorraline istung, kuna järgmine korraline istung oleks toimunud rohkem kui 30 päeva peale eelnõu esitamist. Enne eelnõu hääletamist esines Elva vallavanem Priit Värv kaitsekõnega ning sõna said Elva vallavolikogu koalitsiooni ja opositsiooni liikmed.  

Vallavanema kaitsekõnes olid olulisteks teemadeks Elva valla kui terviku arendamine ning kobarkriisist tingitud püsikulude kasv, millega vallavalitsus nii igapäevases majandamises kui ka arenguprojektides peab silmitsi seisma ja arvestama. „Kaitsekõne sai küllaltki kriitiline, kuid Elva vallavalitsus ja meie ametnikud saavad sarnase suhtlusviisi osaliseks praktiliselt igapäevaselt, ka mõnede meie enda volinike poolt. Etteheidetes ei ole aga sisulisi põhjendusi ega ka edasisi lahendusi ning on kurb tõdeda, et umbusaldusele eelnes kohati ka lausa põhimõtteline koostöö mittevalmidus," kommenteeris Elva vallavanem Priit Värv.   

Vallavanem kutsub üles Elva valla elanikke kaasa mõtlema, kaasa rääkima ja küsima: „Praegusel keerulisel ja rusuval ajal võib kõlavatest loosungitest kergesti lohutust leida, kuid nende taustal ei pruugi olla reaalseid ja tulevikku teenivaid lahendusi. Julgustan kõiki – võtke osa meie kohalikest avalikest aruteludest, võtke hetk ja tutvuge dokumentidega, mis on avalikel väljapanekutel ning olge kursis, kuidas ja millega inimesed Elva vallavalitsuses igapäevaselt tegelevad. Ehk annab see juurde veidi kriitilist meelt arutelude ja meediakajastuste jälgimisel või teadmist, kui mitmetasandilised protsessid olla võivad."  

Elva Vallavalitsus jätkab koosseisus vallavanem Priit Värv, abivallavanemad Kertu Vuks, Kristjan Vilu, Heiki Hansen ning arendusjuht Margus Ivask.

 


Elva raadio logo

Tartu Maratoni info - suusatajad sinisel toonil

Elva valla üldplaneeringu blogi