« Tagasi

Elva vald võõrustab rahvusvahelist toidukonverentsi "Talust kooli"

Sel aastal tullakse 10. oktoobril juba seitsmendat korda toimuvaks Lõuna-Eesti toidukonverentsiks kokku Elvasse. Fookusteema on tänavu "Talust kooli" ehk luubi alla võetakse haridusasutuste toiduhankimise kitsaskohad ning otsitakse lahendusi, kuidas saada mahe ja kohalik väiketootjate toiduaine meie haridusasutuste lõunalauale.
 
Ootame kohtuma toidutootjaid ja -kasvatajaid, toitlustajaid, innovaatilisi toiduettevõtjaid, haridusametnikke, kohalike omavalitsuste spetsialiste ja poliitikakujundajad.
 
Konverentsipäeva avab regionaalminister Madis Kallas. Aruteludes osalevad Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp, maaelukomisjoni esimees Urmas Kruuse ning eksperdid üle kogu Eesti ja Euroopa. Päeva modereerib Urmas Vaino.
 
Konverentsipäev lõpeb vastuvõtuga kõikidele soovijatele, kus jätkuvad arutelud koostöises õhkkonnas. Vastuvõtu toitlustajaks on innovaatiline ja ambitsioonikas kodumaine idufirma The Naturist, kes on võtnud südameasjaks vähendada lihatootmisega seotud keskkonnajälge.
 
Konverentsil osalemine on eelneva registreerimise alusel ning tasuta. Täpsem info, ajakava, kogu esinejate nimekiri ja registreerimine on leitav SIITMärgi end osalema hiljemalt 3. oktoobriks!
 
Hoia silm peal ka Facebooki üritusel, et esinejate ja teemade kohta rohkem teada saada!
 
Toidukonverents "Talust kooli" on osaks ka Tartumaa toidusündmuste sarjast "Tirin". Vaata lähemalt, mis sündmusi veel toimunud ja toimumas on siit →
 
Konverentsi korraldavad Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Elva Vallavalitsus ja SA Elva Teenused. Konverentsi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi PATEE meetmest, LEADER-meetmest ning Interreg Läänemere piirkonna projektidest „Baltic Municipality's Food Coalition" ja KISMET.
 
Lisainfo:
Kaidi Randpõld, Tartumaa Omavalitsuste Liidu arendusspetsialist
5326 8963 / kaidi.randpold@tartumaa.ee

 


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi