« Tagasi

Elva vald tunnustas tublisid lugejaid

Teisipäeval, 25. oktoobril tunnustati Rõngu Rahvamajas Elva valla parimaid lugejaid. Elva valla raamatukogud on koostöös Elva vallavalitsusega loonud Tubli Lugeja statuudi ja tunnustuse, mille eesmärk on tõsta esile Elva valla raamatukogude lugejaid, kes väärtustavad lugemiskultuuri ja kirjandust.

Tubli Lugeja tunnustuse saaja on aktiivne ja koostööaldis lugeja, kes annab head tagasisidet loetu kohta, panustab raamatukogu ettevõtmistesse või kelle lugemisele pühendumine on väärt esiletõstmist. Tubli Lugeja tunnustust jagatakse kahes kategoorias: lapsed vanuses kuni 16 eluaastat ning täiskasvanud.

Laste kategoorias tunnustati Tubli Lugeja tunnustusega Elva linnast Luisa Pisek ja Ellen Haljasmets, Puhja piirkonnast Heidi Reinhold, Konguta piirkonnast Lennali Lepik, Aakre piirkonnast Lenna Piirisild, Rannu piirkonnast Brandon Batško ning Rõngu piirkonnast Amanda-Johanna Komarova

Täiskasvanute kategoorias tunnustati Tubli Lugeja tunnustusega Elva linnast Aavo Aim ja Ly Erg, Rõngu piirkonnast Ilme Hanson, Rannu piirkonnast Imbi Ülper, Aakre piirkonnast Ilme Hõbemägi, Konguta piirkonnast Maie Erenvert ning Puhja piirkonnast Reet Lepik.

Rõngu raamatukogu direktor Rasmus Toompere sõnas üritusel, et raamatukogusid poleks lugejateta ega raamatukoguhoidjateta: "Raamatukogud toimivad ainult koos inimestega ja nende omavahelises koostöös. Koostöös arenevad raamatukogud edasi ning nii saame arendada ka uusi teenuseid, et liikuda "tuleviku raamatukogude" suunas." Ta lisas, et Tubli Lugeja tunnustuste jagamine ja lugejate väärtustamine on tänavu igati sobilik, kuna ka riiklikult on hetkel kestmas Raamatukogude Aasta. „Kõige soojem tunnustus on aga siiski kohalikul tasandil ja vahetult saadud tunnustus!"  

Tunnustusüritusel luges vahetekste Evert Kuus ning muusikalist meeleolu pakkusid klaveril Hariette Liis Kuus ja kitarril Hanno Padar. 


Elva raadio logo

Tartu Maratoni info - suusatajad sinisel toonil

Elva valla üldplaneeringu blogi