« Tagasi

Elva Keskväljakule jõuab rändnäitus „Laulupeo teekond läbi aja“

Eesti Rahvakultuuri Keskus koos MTÜ Tantsupeomuuseumiga on viinud ringreisile üle Eesti fotonäituse „Laulupeo teekond läbi aja". Järjekorras neljandana on jõudnud näitus Elva keskväljakule.

Näituse pidulik avamine toimub esmaspäeval 26. septembril kell 19 Elva keskväljakul. Sõna saab Eesti Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister ja Elva Vallavalitsus ning toimub meeleolukas kontsertprogramm kohalike kollektiividega. Näitust „Laulupeo teekond läbi aja" eksponeeritakse Elvas kuni 20. novembrini 2022.

Rändnäitus on liikvel olnud alates 15. jaanuarist 2022. Esimeseks näituse võõrustajaks oli Tõrva. Elvasse jõudis näitus Põlvast ning enne seda on inimesed saanud näitust nautida Võru ja Otepää keskväljakutel. Enne jõuluaega jõuab väärikas ülespanek juba Viljandisse. Näituse koostasid ajaloolane Jaak Juske koostöös Fotomuuseumi ja Tallinna Kultuuri- ja Spordiametiga. Näitusel eksponeeritakse üldlaulupidude rongkäikude fotosid aastatest 1896-2014 ning see koosneb 72 suurest tahvlist mõõtudes 2x2,5 meetrit.

Esmakordselt eksponeeris näitust 2019. aastal Tallinna Vabaduse platsil Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet. Alates käesolevast aastast on jõud ühendanud Tantsupeomuuseum ja Eesti Rahvakultuuri Keskus paljude Eesti omavalitsustega, et ajaloolisest väljapanekust saaksid osa inimesed üle kogu Eesti.

Põnevat uudistamist!

 

Foto: Mats Õun

 

 


Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi