« Tagasi

Annikoru mobiilse pakiautomaadi testperiood sai läbi

Omniva paigaldas juunikuus Annikorusse, Konguta raamatukogu juurde ajutise mobiilse pakiautomaadi, et kolme kuu jooksul hinnata kohalike elanike kasutamisaktiivsuse alusel, kas piirkonda oleks vaja püsivat pakiautomaati.

Testperioodi ajal saadeti ja saadi kätte pakiautomaadist keskmiselt 4 pakki päevas. Paraku oli tegemist liiga väikese nõudlusega, mistõttu statsionaarselt pakiautomaati Annikorusse ei paigaldata.

Ajutine mobiilne paiautomaat eemaldati Annikorust 6. septembril. Nende klientidega, kelle pakid olid veel pakiautomaadis või tellitud Annikoru mobiilsesse pakiautomaati, võtab Omniva eraldi ühendust ning lepib kokku kättetoimetamise.

Piirkonna elanikud saavad aga pakke saata ning kätte saada jätkuvalt sama mugava personaalse kirjakandja teenuse abil. Samuti saab kasutada lähedal asuvaid Rannu ja Elva pakiautomaate. 

Kuidas tellida personaalset kirjakandjat?
Soovid saata või saada pakki? Vajad postmarki, ümbrikku või pakendit? Tasuda arveid või saata kirja? Siis kutsu postiteenusteks koju või tööle personaalne kirjakandja. See on tasuta, kui elad postiasutustest kaugemal kui 5 km, lähemalt tulek maksab 5 eurot. Kehtivad täpselt samad hinnad kui postiasutuses ja maksad ainult ostetavate postiteenuste eest. Kirjakandja müüb postmarke, ümbrikke või paneb kliendi eest kirjad ja pakid teele. Samuti saab tasuda arveid, võtta vastu pakke ja kirju ning tellida ajalehti ja ajakirju. Tellimiseks helista personaalse postiteenuse telefonil 6643 330 või pane oma soov ja aadress kirja aadressil www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Sinuga võetakse ühendust ja lepitakse kokku teenindamise aeg. Tellimust tullakse täitma üldjuhul juba järgmisel tööpäeval, aga mitte hiljem kui kahe tööpäeva jooksul ajavahemikus kell 8-17.

Ka pakid tuuakse koju kätte
Pakkide kättesaamiseks ja ka saatmiseks on võimalusi veel. Paki võib alati tellida ka kulleriga koju või töökohta. Nooremad inimesed kasutavad tihti võimalust hoolitseda oma vanavanemate eest, tellides neile toidukauba, riided või apteegikraami otse koju, et eakad ei peaks ise raskeid kandameid koju vedama ja end nõnda kurnama. See on eakatele suureks abiks eriti sügistalvisel ajal, mil ilmad heitlikumad.    

Uus võimalus: kodune nutipostkast
Kui pakkide saatmine ja saamine on väga tihe või igapäevane, siis pakub Omniva ka isikliku nutipostkasti teenust. Nutipostkast on isiklik postkast, mis võtab 24/7 vastu pakke, toidukaupu ja kirju. Saadetiste kätte saamiseks ei pea ise kodus olema, kuller saab panna need turvaliselt kodu juurde paigaldatud ilmastikukindlasse nutipostkasti. Lisaks saab postkasti jätta pakid, mida soovitakse ise saata või tagastada. Kodune nutipostkast on väga kiidetud teenus, sest võimaldab säästa aega ja ka raha ehk kokkuvõttes kümneid või isegi sadu kilomeetreid kuus pakiautomaadi või postkontori juures käimise arvelt.

Nutipostkasti saab tellida https://parcelsea.com/et/ lehelt ning Omniva pakett maksab 15,90 eurot kuu. Kui siiani on nutipostkasti omanikud pidanud iga tellitava paki eest tasuma kullerteenuse hinda, siis valides Minu Omniva keskkonnas https://minu.omniva.ee/  tarnevalikuks Omniva pakiautomaat ja rippmenüüst „1. eelistus Omnivas" saab klient oma saadetise nutipostkasti pakiautomaadi hinnaga.

Nutipostkasti liiguvad saadetised, mille telefoninumber on nutipostkastiga seotud ja mahuvad vastavasse postkasti. Lisainfot, kuidas Omniva pakid jõuavad nutipostkasti, saab Omniva koduleheküljelt https://www.omniva.ee/nutipostkast. Infot saab ka helistades klienditeeninduse telefonil 661 6616 või kirjutades info@omniva.ee.

Suurim valik filateeliatooteid
Kirjamarke, kaarte, ümbrikke ja ka näiteks postkaste on mugav soetada Omniva e-poest. Muu hulgas saab sealt tellida ka enda kujundusega postmarke ja postkaarte. Filateeliahuvilistele on e-poes https://pood.omniva.ee/ Eesti suurim valik filateeliatooteid, numismaatikud saavad soetada ka Eesti Panga münte. Valikus on ka loodussõbralikest materjalidest pakendid, villaümbrikud jt tooted.

Lisainfo:
Lylian Peek, Omniva Lõuna piirkonna postiasutuste juht
lylian.peek@omniva.ee / 5855 3664

 


 

Elva raadio logo

Elva valla üldplaneeringu blogi