« Tagasi

Vallavolikogu kinnitas Elva valla teenetemärgi laureaadid

Elva Vallavolikogu kinnitas esmaspäeval, 28. jaanuaril toimunud istungil Elva valla teenetemärgi "Elva Täht" saajad.

2019. aastal on teenetemärgi laureaadid Eeva Pärsimägi, Merit Täht ja Margus Möll.

Eeva Pärsimägi on töötanud apteekrina Elva kandis üle 50 aasta, millest 33 aastat Rannus, kuni pensionile jäämiseni 2018. aasta lõpus. Eeva on teinud oma tööd südamega, ta on abivalmis ja vastutulelik ning tal on oskus kuulata inimesi ja öelda lohutav sõna.

Merit Täht on tantsustuudio RN asutaja, tegutsedes Elvas juba aastast 1995. Sel hooajal on tema stuudios treenimas 100 tantsuhuvilist noort, kes käivad esinemas nii Elva vallas kui ka väljaspool. Meriti eesvedamisel osalevad lapsed ja noored erinevatel võistlustel ning tema käe alt on välja kasvanud noortreenereid, kes õpetavad nii RN Stuudios kui teistes tantsuklubides. Merit armastab ise tantsida ja seda ka teistele õpetada, oluline on ka, et noortel oleks võimalik oma vaba aega meeldivalt ja kasulikult sisustada.

Margus Möll on olnud üks LendTeatri loojatest ja teatrimaja arendajatest. Margus on universaalne teatrimees, kes on nii ideede genereerija kui nende elluviija, ta tegeleb loominguga, näitleb ja lavastab ning samal ajal valmistab rekvisiite ja lavakujundusi ning tegeleb heli- ja valguskujundusega. Margus on väga abivalmis ja ilma temata ei valmi LendTeatris ükski lavastus. 

Teenetemärk "Elva Täht" antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva aktusel.

Teenetemärgi kandidaate said esitada kõik füüsilised ja juriidilised isikud 15. detsembriks 2018. Teenetemärgile esitati kokku kuus kandidaati. Vallavolikogu eestseisuse ettepanek oli kinnitada teenetemärgi Elva Täht laureaatideks 2019. aastal Eeva Pärsimägi, Merit Täht ja Margus Möll. 

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.