Elva linn on turvaline piirkond

Elva Vallavalitsus kinnitab, et Elvas on jätkuvalt ohutu liigelda ning inimestel ei ole põhjust kartmiseks.

Sel nädalal Eesti ajakirjanduses kõne all olnud Elva linnas toimunud pussitamine ei mõjuta Elva linna elanike ohutust. Politsei sõnul oli tegu meeste omavahelise konfliktiga, mis teisi linnaelanikke ei mõjuta.

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles, et politsei on teinud väga head tööd. „Elva linnas on kõne all olnud ka teine juhtum, kus kahtlustatakse meesterahvast koolitüdruku ahistamises. Ka selle mehe on politsei kinni pidanud." Vallavanem kiidab inimesi, kes on tähelepanelikud olnud ning aidanud kahtlustatavad tabada.

Järveoja lisas, et ka need inimesed ja kogukonnad, kes ei ole veel Eesti Naabrivalvega liitunud, võiksid enda ümber toimuva osas tähelepanelikumad olla. „Hoolimata sellest, et politsei teeb suurepärast tööd, saame ka ise oma turvalisusesse panustada ja ümbruskonnas toimuval silma peal hoida."

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk ütles, et Elvas toimunud pussitamises kahtlustatav on kinni peetud ja mees on pikaks ajaks vahi alla võetud. Niisamuti on kinni peetud ahistamises kahtlustatav mees.

Politsei andmetel on avalikus kohas toime pandud kuriteod Elvas väga erandlikud, mida kinnitab ka statistika. „Viimati leidis Elva linnas nõnda raske kuritegu aset enam kui 12 aastat tagasi. Seesugune juhtum on erandlik mitte üksnes Elva linna vaid kogu Tartumaa jaoks," ütles Virk viidates pussitamisele.

Pressiesindaja soovitus on, et kui inimesed soovivad oma kogukonna turvalisusesse panustada, tasub kindlasti märgata pisiasju. „Kui näete tänaval, et keegi nääkleb, siis ei tasu arvata, et see läheb kindlasti üle - võib-olla oleks mõistlik kohe politsei kaasata," ütles Virk ja julgustas inimesi politsei poole muredega pöörduma.

Kerly Virk lisas, et Elvas toimunud juhtumite osas otsustab kahtlustatavate saatuse kohus ning kõik seesugused teod saavad vastava karistuse.

Keskmine (0 Hääli)
The average rating is 0.0 stars out of 5.