Piirkonnakogude valimised

9.08.22

Kandidaatide esitamine Konguta ja Elva piirkonnakogusse

Vastavalt Elva valla piirkonnakogude statuudile saavad piirkonnakogu liikmeks kandideerida piirkonnas rahvastikuregistri andmetel elav täisealine inimene, kes esindab piirkonna asustusüksust või Elva linnas asumit või piirkonnas tegutsevat ettevõtet, mittetulundusühingut või muud huvigruppi. Piirkonnakogu liikme kandidaadi võib esitada igaüks. Kui kandidaadi on esitanud keegi teine, peab olema lisatud kandidaadi kirjalik nõusolek.   

 

Blanketi täitmiseks leiab SIIT, printimiseks SIIT. Kandidatuuri esitamine toimub SPOKU keskkonnas või e-postiga elva@elva.ee.

 

 

 

Rannu piirkonnakogu valimiste tulemused on selgunud

Elva vallavalitsus kinnitas 9.augusti istungil Rannu piirkonnakogu liikmed (7 liiget):  Üllar Kaaver, Lea Tuvikene, Hille  Andressoo, Meeri Metspalu, Viive Vink, Tiia Runthal ja Aivo Kapten. 

 

Palupera, Puhja ja Rõngu piirkonnas on piirkonnakogud valitud

Elva Vallavalitsus kinnitas 5.juuli istungil Palupera, Puhja ja Rõngu piirkonnakogude valimiste tulemused vastavalt rahvahääletuse tulemustele.  

Palupera piirkonnakogu koosseisu kuuluvad (7 liiget): 

Mae Juske, Veikko Käos, Triin Pannel , Ain Veemees, Rain Komlev , Artur Lõhmus  ja  Madis Haug.

Asendusliikmeteks on Kadri Koddala, Aet Treial ja Anne Uudeküll.

Puhja piirkonnakogu koosseisu  (9 liiget) kuuluvad:

Margot Mahla, Andrus Mäll, Kaja Udso, Madli Tuvike, Juta Lipmeister, Kristina Ermel, Rainer Banhard, Egert Tuul ja Arne Salo.

Rõngu piirkonnakogu koosseisu (9 liiget) kuuluvad:

Mari-Liis Vanaisak Tõnis Leosk, Riko Oras,  Indrek Jaal, Laine Meos, Märt Mõtus, Kalev Jago, Andres Luik  ja Sirle Lüüs.

Rõngu piirkonnakogu asendusliikmed on Jüri Ilves, Heilo Altin, Raul Simson, Ants Prüüs ja Haimar Kallas

 

Vastavalt piirkonnakogu statuudile kutsub esimesed piirkonnakogude koosolekud kokku vallavalitsus.

Piirkonnakogu on valla erinevate piirkondade huvide paremaks esindamiseks ja arvestamiseks omavalitsuse ülesannete täitmisel ning kohaliku initsiatiivi ja identiteedi hoidmiseks moodustatav valla ühe piirkonna esinduskogu.

Piirkonnakogude valimiskomisjoni 01.07.2022  toimunud koosoleku protokoll on leitav siin.

 

Lisainfo:

Kertu Vuks

Abivallavanem

Kertu.vuks@elva.ee

 

 

 

 

************************************************************

 

Piirkonnakogude valimiste korduma kippuvad küsimused:

 

  • Miks osaleda piirkonnakogude valimistel?

Piirkonnakogu on valla erinevate piirkondade huvide paremaks esindamiseks ja arvestamiseks omavalitsuse ülesannete täitmisel ning kohaliku initsiatiivi ja identiteedi hoidmiseks moodustatav valla ühe piirkonna esinduskogu. Oma valiku, kes võiks Sinu piirkonna piirkonnakogusse kuuluda ja seeläbi kogu piirkonna huvisid esindada, saad teha kui osaled piirkonnakogu valimistel ja toetad kandidaati, keda eelistad.

 

  • Kuidas toimub piirkonnakogude valimistel hääletamine?

Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased Elva valla rahvastikuregistri järgsed elanikud, kes on registreeritud Elva valla elanikuks 01.06.2022 seisuga (k.a).

Igal hääletajal on 1 hääl ning selle saab anda vastavalt rahvastikuregistris oleva elukoha järgi oma piirkonnas kandideerivale kandidaadile.  Näiteks kui  Sinu rahvastikuregistri järgne elukoht on Koruste küla, siis saad valida Rõngu piirkonnakogusse kandideerivate isikute vahel.

Kui hääletaja soovib oma valikut muuta, siis seda saab teha kuni viimase hääletuspäevani, st kuni 12.06.2022 kell 23.59. Arvesse läheb kõige viimasena antud hääl.

 

  • Kus toimub hääletamine?

Hääletamine toimub elektrooniliselt VOLIS keskkonnas, kuhu on vaja sisse logida kasutades ID-kaarti või mobiili ID-d. Kui VOLIS keskkonna kasutamine pole võimalik, saab hääletamiseks külastada ka Elva valla teenuskeskuseid vastavalt nende lahtiolekuaegadele. Hääletamiseks teenuskeskuses tuleb kaasa võtta pildiga isikut tõendav dokument.

 

Lisainfo:
Kertu Vuks, abivallavanem
kertu.vuks@elva.ee / 5813 7086

Elva valla piirkonnakogude valimised

1.07.22

Vallavalitsus algatas 15. veebruari istungil piirkonnakogude moodustamise, kinnitas piirkonnakogude valimiskomisjonid ning valimistoimingute eeldatava ajakava. Elva vallas moodustatakse kokku kuus piirkonnakogu: Elva linna piirkonnakogu, Konguta, Rannu, Rõngu (sh Aakre piirkond), Puhja ja Palupera piirkonnakogud.

Valitava piirkonnakogu liikmete arv sõltub piirkonna elanike arvust, mistõttu:

  • Konguta, Rannu ja Palupera piirkonnakogul (kuni 2000 elanikku) on 7 liiget;
  • Puhja ja Rõngu piirkonnakogus (2000 kuni 4000 elanikku) on 9 liiget;
  • Elva linna piirkonnakogus (üle 4000 elaniku) on 11 liiget.

 

Piirkonnakogu on valla erinevate piirkondade huvide paremaks esindamiseks ja arvestamiseks omavalitsuse ülesannete täitmisel ning kohaliku initsiatiivi ja identiteedi hoidmiseks.

Piirkonnakogude valimist ja nende tegutsemist reguleerib piirkonnakogu statuut

 

Kandidaatide esitamine

 

Vastavalt Elva valla piirkonnakogude statuudile saavad piirkonnakogu liikmeks kandideerida piirkonnas rahvastikuregistri andmetel elav täisealine inimene, kes esindab piirkonna asustusüksust või Elva linnas asumit või piirkonnas tegutsevat ettevõtet, mittetulundusühingut või muud huvigruppi. Piirkonnakogu liikme kandidaadi võib esitada igaüks. Kui kandidaadi on esitanud keegi teine, peab olema lisatud kandidaadi kirjalik nõusolek.   

Blanketi täitmiseks leiab SIIT, printimiseks SIIT.

 

Piirkonnakogu valimised

Piirkonnakogu liikmete valimised toimuvad kõikides piirkondades samaaegselt,  elektrooniliselt Volis-keskkonnas või teenuskeskustes ja raamatukogudes. Kui piirkonnakogusse kandideerib vähem kui on piirkonnakogus kohti, pikendab valimiskomisjon kandidaatide esitamise aega ja siis võib valimiste nädal muutuda.  

Valimistel saavad hääletada vähemalt 16-aastased rahvastikuregistri andmetel piirkonnas elav inimene. Igal elanikul on üks hääl. 

 

Lisainfo:
Kertu Vuks, abivallavanem 
Kertu.vuks@elva.ee / 5813 7086