Elva Vallavalitsuse nädalakiri 15.07-21.07.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 15.07.–21.07.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 KULTUUR

Hea ettevõtja või ettevõtlik inimene, registreeru Elva Elamusfestivalile! 

Elva Elamusfestivali on kogukonnafestival, kus kohalikud ettevõtjad tutvustavad oma tooteid ja teenuseid. Peale selle toimub huvialamess, et lapsed ja vanemad saaks tutvuda ja valida peagi algavaks kooliaastaks vabaajaveetmise võimalusi. Festivalil on kultuuriprogramm kahel laval: noortelaval astuvad üles erinevad noortekollektiivid ning pealaval lõpetab õhtu ansambel Black Velvet. 

Elva Elamusfestivali reklaamitakse Elva valla kommunikatsioonikanalites, raadiotest Elmar ja Kuku ning Tartu linnas kaubanduskeskuste LED-ekraanidel. Seega põhjuseid, et pakkuda oma ettevõtte elamusi, on palju! 

Ootame kõiki kohalikke ettevõtteid ja huvikoole registreeruma SIIN

SOTSIAALVALDKOND

Neljapäeval korraldasid abivallavanem Marika Saar, osakonna juhataja Milvi Sepp ja õigusnõunik töövestlusi lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerinud kandidaatidega. Loodetavasti leiame suurepärase inimese oma meeskonda juba õige pea!  

SPORT

Kolmapäeval, 17. juulil toimus Elva spordihoone pidulik üritus, kus nurgakivi kapsli asetasid sportlased Kristjan Ilves ja Roland Lessing. 

Vallavanem Toomas Järveoja ning KRC Ehituse juhatuse liige ja tegevjuht Siim Kroodo rääkisid, et ehitus kulgeb plaanipäraselt ning kõigil on hea meel, et spordihoonega luuakse kogu Elva vallale juurde kvaliteetsed sportimistingimused. 

„Elva sportlased on olnud väga edukad ning toonud Elvale palju kuulsust, alustades kas või Erika Salumäest, kes on kahekordne olümpiavõitja trekisõidus. Loodetavasti aitab uus spordihoone uute ja ka praeguste sporditähtede edule veelgi kaasa," ütles Toomas Järveoja. 

Kristjan Ilves ja Roland Lessing võistlesid kahe kodanikuga korvpallis, et selgitada välja Elva spordihoone eluaegse priipääsme võitja. Kuna Martin Järveoja ei saanud üritusel osaleda, loositi üritusele tulnute seast välja kaks inimest, kes said võimaluse proovida oma kätt korvpallis. 

Loosi tahtel said korvpallivõistlusel oma õnne proovida KRC ehituse projektijuht Jegor Šurmin ja kauaaegne jalgrattatreener Jüri Kalmus, kellest viimane andis võimaluse võistelda edasi Elva Gümnaasiumi direktorile Tarmo Postile, kes ka lõpuks eluaegse priipääsme spordihoonesse endale võitis. 

Üritusel esialgu osalema pidanud Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja ei saanud kahjuks töökohustuste tõttu üritusele tulla, kuid edastas oma tervitused kõigile video teel ning lubas spordihoone avamisel kindlasti kohal olla. 

Nurgakivi kapslisse pandi Tartu Postimees, Elva valla leht, Elva Postipoisi viimane number, ehitusdokumendid, kohapeal tehtud fotod, spordiklubide meened ja üheeurone münt. 

Spordihoone valmimistähtaeg on 30. juuni 2020. 

Rohkem infot spordihoone projekti kohta leiad SIIT

Üritusel toimunust saad aimu ka Elva valla Instagrami kontolt, kust leiab ürituse videod: https://www.instagram.com/elvavald/ 

Ürituse kohta leiad rohkem fotosid SIIT

Fotod: Kayvo Kroon

 

VALLAMAJANDUS

Elva Vallavalitsus suunab määruse eelnõu "Koerte ja kasside pidamise eeskiri Elva vallas" avalikule konsultatsioonile.

Koerte ja kasside pidamise uue eeskirja koostamise vajadus tuleneb eelkõige sellest, et ühtlustada Elva vallaks ühinenud omavalitsuste koerte ja kasside pidamise eeskirjad. Eeskiri sätestab koerte ja kasside pidamise nõuded ning koerte ja kasside üle arvestuse pidamise korra Elva valla haldusterritooriumil. 

Eeskiri on kohustuslik täitmiseks kõigile juriidilistele ja füüsilistele isikutele, kes peavad koera, kassi või teisi lemmikloomi. Eeslnõu eesmärk on ajakohastada kehtivaid eeskirju ja viia need vastavusse kehtiva õigusega. 

Vallas peetav koer ja kass peab olema märgistatud mikrokiibiga, millel on unikaalne kood. Eeskirja kohaselt peetakse Elva vallas koerte, kasside ja vajaduse korral teiste lemmikloomade üle arvestust lemmikloomaregistris www.llr.ee ning selleks asutatakse vallas vastav andmekogu.

Kogu eeskirja eelnõud saate lugeda SIIT ning seletuskirja SIIT.

Küsimused ja ettepanekud eelnõu kohta on oodatud hiljemalt 1. augustiks. Ettepaneku saate esitada SIIN või saata oma ettepaneku(d) e-aadressile elva@elva.ee.

 

KOGUKOND

Neljapäeval, 18. juulil osales abivallavanem Marika Saar Elva kohvikutepäeva tegijate kohtumisel, et anda üle tänusõnad Elva valla esindusürituse korraldamise eest! Elva kohvikutepäeval saavad kokku maitseelamused, meelelahutus ja isetegemisrõõm. Järgmisel aastal oodatakse kõiki taas Elvasse kohvikutepäevale ja seda 11. juulil 2020.

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 8.07-14.07.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 8.07.–14.07.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 

KULTUUR

Teisipäeval, 9. juulil toimus koosolek Elva valla kultuuritöötajatega, et rääkida selle aasta Elva Elamusfestival korraldusest. 

Elva Elamusfestivali näol on tegemist kogukonna festivaliga, kus kohalikud ettevõtjad tutvustavad oma tooteid ja teenuseid. Peale selle toimub huvialamess, et lapsed ja vanemad saaks tutvuda ja valida peagi algavaks kooliaastaks vabaajaveetmise võimalusi. Festivalil on kultuuriprogramm kahel laval: noortelaval astuvad üles erinevad noortekollektiivid ning pealaval lõpetab õhtu ansambel Black Velvet. 

Ootame kõiki kohalikke ettevõtteid ja huvikoole registreeruma SIIN VORMIL

ARENDUSVALDKOND

Esmaspäeval, 8. juulil osalesid Heiki Hansen ja Jaanika Saar Turuplatsi pargi projekteerimise koosolekul.  

Koosolekul vaadati läbi projekteerija pakutud lahendused platsi funktsionaalsemaks ja kasutajasõbralikumaks muutmiseks ning lepiti kokku, et 5. augustil kell 18 toimub Turuplatsi pargi tutvustus ja avalik arutelu Elva vallavolikogu saalis (Kesk 32, Elva). 

Turuplatsi pargi rekonstrueerimisprojekti koostamise ülesanne on parandada olemasoleva pargi funktsionaalsust. Bussipeatuste kolimine Kesk tänavalt Jaani tänavale on oluliselt elavdanud pargis viibijate ja seda läbivate inimeste hulka. Praegune turu lahendus ei rahulda ostjate ja müüjate vajadusi. Lastel on pargis vähe tegevusi ning istumisvõimalused on kasinad.  

Projektiga lahendatakse müügituru paiknemine ja paviljonide kujundus. Ala kavandatakse pargi lääneküljele puudevilusse. Lastele mõeldud olemasolevat mänguala laiendatakse ning lisatakse uusi atraktsioone. Pargi põhjaosasse kavandatakse üks lisamänguala, mille servas paiknev praegune turulettide sein ehitatakse osaliselt ümber mänguseinaks. Projektiga lahendatakse ära ka bussiootepaviljoni kujundus, lisatakse istepinke ning rikastatakse haljastust. 

Projekti kohta saab rohkem lugeda valla kodulehelt.

JUHTIMINE

Teisipäeval, 9. juulil osales Maano Koemets volikogu eestseisuse koosolekul vallamajas. Vallavolikogu istung toimub 15. juulil algusega kell 16. Istungi päevakorras on seekord üks eelnõu, „Rannu alevikus soojusenergia tootmine ja valla hoonetele soojuse ostmine". 

Otsusega annab volikogu vallavalitsusele õiguse korraldada riigihange Rannu alevikus asuvatele valla hoonetele soojusenergia ostmiseks ja asula kaugküttesüsteemi taastamiseks. 

Praegu on valla hoonetes põlevkiviõlil töötavad lokaalkatlad. Eesmärk on üle minna keskkonnasõbralikumale kütmisviisile ja loobuda põlevkiviõlist, mis tekitab lõhnaprobleeme hoonetes. 

Volikogu otsus ei kirjuta pakkujatele ette, milline konkreetne küttelahendus saab asulas tulevikus olema, kõige määravamaks saab hankes olema pakutava soojuse hind. 

Volikogu istungi materjalidega saad tutvuda SIIN

Volikogu istungi ülekannet saab istungi ajal jälgida SIIN.

E-TEENUSED

Esmaspäeval, 8. juulil osalesid Liis Lehiste, Margit Kink ja Kaisa-Karoliina Kokk Tartus kohtumisel SPOKU esindajatega. Elva Vallavalitsus võtab kasutusele uue taotluste esitamise ja menetlemise süsteemi SPOKU, mis võimaldab kiirendada taotluste menetlusprotsessi. Kohtumisel vaadati üle teenistujate tehtud vormid ning arutati süsteemi kasutuselevõtu järgmisi samme. 

 

KOGUKOND

Möödunud nädalavahetusel toimus Elvas kohvikutepäev ja Shell Helix Rally Estonia Elva linnakatse. Siin väike galerii möödunud nädalavahetuse toredatest hetkedest.

Rohkem fotosid leiate Elva valla kodulehelt.

Fotod: Jaak Jänes / Elva Vallavalitsus

 

Augusti lõpus alustab täiskohal tööd valla spordijuht Madis Šumanov. Madis ütleb iseenda kohta, et talle meeldivad väljakutsed ning kõik mis sellega kaasneb, sealhulgas katsetamine ja uute projektide väljatöötamine. Samuti loodab ta sisimas leida endale elukoha just Elva vallas.

Madis on pärit Viru-Nigula vallas asuvast Mahu külast, kus tema tee viis edasi Rakvere Eragümnaasiumi 7. klassi. Põhikooli lõpus kolis Madise perekond Rakverre ja pärast seda kolis ta Tallinna ja läks õppima Tallinna Tehnikaülikooli avalikku haldust.

Madis on suurema osa oma elust olnud seotud korvpalliga. Peale gümnaasiumi lõppu värbas TTÜ ta oma korvpallimeeskonda. „Seejärel läksin kaheks aastaks Saksamaale korvpalli mängima, enne Eestisse tagasitulekut mängisin ka Kreekas," räägib Madis. Siis asus ta mängima Rakvere korvpalliklubis Tarvas. „Hooaja lõpus pakuti mulle juba mänedžeri kohta ning hiljem asusin tööle Eesti Korvpalliliidus, kus olen töötanud tänaseni ehk kokku kaks aastat."

Korvpallurikarjäär välismaal takistas Madisel ülikooli lõpetamast, kuid 2011.–2013. aastal mängis välismaal vähe eestlasi ning soov avastada ka seda maailma oli väga suur. „Seesuguseid võimalusi ei avanenud eriti ja seega haarasin võimalusest kinni. Kindlasti on mul plaan minna uuesti õppima," sõnab Madis.

Korvpalliliidus on praegu veel Madise juhtida seitse koondist, peale selle veel ka Audentese Spordigümnaasiumi poiste ja tüdrukute kaks võistkonda. Madis usub, et selles valdkonnas töötamine on andnud talle õiged kogemused ja kontaktid selleks, et teha head tööd spordijuhi töökohal. „Kuigi suur osa minu elust on olnud seotud korvpalliga, olen proovinud ka jalgpalli, judot, hokit ja joogat – seega oskan spordialadele kindlasti erinevatest vajalikest nurkadest läheneda."

Elva vallas seisab ees mitmeid väljakutseid

Madis näeb Elva vallas mitut suurt ülesannet: sealhulgas spordihoone projekti lõpuleviimine, valla spordiobjektidest ülevaate tegemine ja muidugi üsna pea kätte jõudva Elva spordikuu korraldamine. „Kogukonna liitmine on samuti üks suur ülesanne, sest vallas on palju keskusi, kellel kõigil peaks spordivaldkonnas olema oma hääl ja võimalus tegutseda võrdsetes oludes." Madis soovib, et kõik valla noored leiaksid ka tee tulevasse uude spordihoonesse, et kõigil oleks võimalus kvaliteetsetes tingimustes sporti teha.

„Kindlasti seisab minu ees väljakutse, kuidas saada liikuma need noored, kes ütlevad praegu spordile absoluutse ei. Kuidas leida see tasakaal nutimaailma ja mõne potentsiaalselt huvipakkuva spordiala vahel?" mõtiskleb Madis ja lisab, et see saab kindlasti olema üks tema eesmärkidest – proovida tuua võimalikult palju noori mõne spordiala juurde. „Mina alustasin reaalsete treeningutega Aivo Erkmaa käe all Rakveres 15-aastaselt ja seega tean ma hästi, mida tähendab n-ö hilja alustada. Kuid ka nii on võimalik kaugele jõuda."

Madise arvates on Elva vallas suurt väljakutset pakkuv seegi, et majutusvõimalusi on vähe. „Kui soovime erinevatel aladel korraldada laagreid või lasta neid siin korraldada, siis praegu on esimene küsimus, et kus neid inimesi majutada?" räägib Madis ja lisab, et juba praegu tunnevad inimesed uue spordihoone vastu huvi ning olemas on soov siin laagreid korraldada. „Huvi Elva vastu on väga tore, kuid peame välja mõtlema, kuidas täita nende inimeste ootusi, kes soovivad siia treenima tulla."

Kirg spordi vastu maast madalast

Kuid kuidas sai Madise kirg korvpalli ja spordi vastu üldse alguse? „Maakodus ehk siis Mahus pani vanaisa mulle peaaegu kohe korvpallirõnga üles. Pärast seda olen üsna palju omal käel treeninud ja mänginud. Olen mänginud nii koos sõpradega, aga harrastanud ka üksinda tänavakorvpalli mängimist, sest mängupartnereid polnud," kirjeldab ta. Peale selle on proovinud Madis mängida jalgpalli, hokit ja tegelenud judoga kuni kollase vööni välja. Samuti tunneb Madis huvi näitlemise ja lavavõitluse kaskadööritöö vastu. „Viimati osalesin kaskadöörina Cesise ehk Võnnu lahingu taaslavastusel, mida väisasid kümned tuhanded inimesed, sh Eesti ja Läti presidendid."

„Korvpall oli aga see, mis mind kutsus. Jalgrattasporti on minusugusel pikal mehel raske teha (Madis on 2,07 m pikk) ja muud spordialad ikkagi polnud minu jaoks need õiged." Madise sõnul tuleb aga kindlasti erinevaid alasid proovida ja nii tuleb lasta ka noortel katsetamise käigus leida endale see õige ala.

Praegu Tallinnas elav Madis otsib endale kodu Elvas, kuid seni ei ole õnnestunud tal veel midagi sobivat leida. „Minu esimene siht ja soov on leida elukoht ikkagi Elvas või vallas, alles seejärel vaataksin Tartu suunas." Madise sõnul on talle maal kasvanud inimesena oluline, et ka tema praegu kahe ja poole aastane poeg saaks kasvada ja nautida just maapiirkonna võlusid.

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri: 1.07–7.07.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 1.07.–7.07.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

KULTUUR

Neljapäeval, 4. juulil osales Marika Saar Vabariigi Presidendi kutsel laulu- ja tantsupeo tänuüritusel. 

Laupäeval, 6. juulil osalesid Maano Koemets, Toomas Järveoja, Mikk Järv, Marika Saar ja Kertu Vuks laulu- ja tantsupeo rongkäigus.  

ARENDUSVALDKOND

Kolmapäeval, 3. juulil kohtusid Heiki Hansen ja Mikk Järv Eesti Andmesidevõrgu esindajatega. Eesti Andmesidevõrk on tänaseks lõpetanud liitumistaotluste vastuvõtmise ja hakkab peagi projekteerima ja ehitama kiire interneti ühendusi. Arutati valguskaabli ühenduskohti, piiranguid ja muid tingimusi, mida tuleb ehitusega seoses arvestada.  

Neljapäeval, 4. juulil toimus Elva spordihoone ehituskoosolek. Tänaseks on paigaldatud vundamendivaiad ja esimesed hoone talad ning toimub müüriladumine. Edasi jätkub töö välisseinte talade paigaldamisega. Ehitus on graafikus ning hoone karp on plaanis kinniseks saada septembriks. 

PLANEERING

Teisipäeval, 2. juulil osalesid üldplaneeringu juhtrühma koosolekul Heiki Hansen, Mikk Järv, Maarika Uprus, Kristjan Vilu, Kullo Laos, Allan Allik ja Jaanika Saar. Arutati Maanteeameti poolt üldplaneeringule saadetud riigiteede kitsenduste, sh tänava ja riigitee kaitsevööndi vähendamise ja suurendamise ettepanekuid.  

VALLAMAJANDUS

Riigihangete registris avaldati riigihange kütteõli ja täishooldusteenuse ostmiseks vallaobjektidele Aakres, Kongutas ja Rannus kahel talveperioodil. Pakkumusi oodatakse 6. augustiks. 

KOGUKOND

Elva vald korraldab konkursi “Elva valla kaunis kodu 2019” 

Elva Vallavalitsus kutsub kõiki aktiivseid elanikke märkama Elva vallas asuvat kaunist kodu ja aeda ning esitama neid „Elva valla kaunis kodu 2019" konkursile. Sellel aastal saab konkursile esitada kandidaate neljas kategoorias: 

  • Kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja ja ridaelamu); 
  • Kaunis kortermaja (korrusmaja või korrusmajade kogum); 
  • Kaunis ehitis (ühiskondlik ehitis s.o rahvamaja, koolimaja vmt, tööstushoone või hoonete kompleks, kauplus, vaatetorn jms); 
  • Kaunis avalik ruum (looduskaunis koht, supelrand, spordiväljak, avalik park või väljak vms). 

Komisjon vaatab laekunud objektid üle ning lepib kodude omanikega kokku nende külastamise. Hindamisel arvestatakse järgmist: 

  • Terviklikku ruumimõju s.o ansamblilisus, harmoonilisus või kontrastsus, lahenduse idee originaalsus, funktsionaalsus, omapärast tulenevate võimaluste nutikas kasutus; 
  • Üldist heakorda s.o kinnistu ja hoonestuse korrastatuse ning juurdepääsuteede seisund; 
  • Haljastuse lahendust s.o muru, lillede, ilupuude ja – põõsaste valik, kompositsioon; 
  • Väikevormide lahendust s.o lipumasti, skulptuuride, piirdeaedade ja väravate, väikehoonete (lehtlad), mänguväljakute, basseinide, välisvalgustuse jms olemasolu, seisukord ning ruumipaigutus. 

Konkursi tulemused avalikustatakse Elva valla kodulehel, infolehes, Facebooki lehel ning Elva valla äpis. Parimaid kodusid tunnustatakse Elva valla kogukondade tunnustamise üritusel 2019. aasta sügisel ning kategooriate võitjad esitatakse „Eesti kaunis kodu 2020" maakondlikku vooru. 

Anna meile kaunist kodust teada hiljemalt 30. augustiks e-aadressil elva@elva.ee märgusõnaga „Kaunis kodu", saates meile kauni kodu foto, selle omaniku e-maili aadressi ning telefoni numbri, et saaksime oma küllatulekust ette teatada.  Teavita ka omanikku tema kandidatuuri ülesseadmisest. 

VARIA

Elva Kesk tänav sai endale asfaltrüü

Täna, 4. juuli öösel teostati Elva raudteejaama juures asfalteerimistöid, mis tähendab, et kogu Elva Kesk tänav on tänaseks saanud asfaltkatte. Siiski ootavad keerulisemad tööd alles ees.

Eelmisel ja üle-eelmisel nädalal tegeleti Kesk tänaval aktiivselt asfaldi aluskihi paigaldamisega ning nüüdseks on tänav saanud ka teise asfaldikihi. Ehitajad pingutasid, et Shell Helix Rally Estonia Elva linnakatse ajaks oleks Kesk tänav kindlasti asfalteeritud.

Elva vallavanem Toomas Järveoja avaldas heameelt, et ehitaja on töödega graafikus püsinud. „Oleme ehitustöid saanud jälgida päris lähedalt ning rõõm on olnud näha, et töid teostatakse graafiku järgi. Järgmiste tööde puhul on kindlasti juba ka linnarahvale konkreetsemalt näha arenguid ja seda, et tänavapilt ja kogu linnasüda muutub aina kaunimaks,“ ütles Järveoja.

RTS Infraehituse objektijuht Kristen Veibri ütles, et kuigi osa tööst on tehtud, ootab väga palju alles ees, sealhulgas erinevate detailidega töötamine. „Nüüd tuleb paigaldada suures mahus kivisillutist,“ sõnas Veibri. Peale seda saab ette võtta Kesk tänava ja pargi alale kavandatud pinkide, mänguväljakute, taimestiku, tänavavalgustuse jms rajamise.

Tema sõnul ootab ka Arbi järveäärne ala mahukamate ehitustööde tegemist. „Tänaseks oleme jõudnud terrassi tarbeks paigaldada vaiad ning tegemises on metallkarkass ja sellele rajatav puit-terrass. Sinna peale paigutatakse veel omakorda erinevad linnaruumi kujundavad elemendid,“ kirjeldas Veibri.

Kesk tänava ja selle lähiümbruse ehitustööde tähtaeg on 29.10.2019.

Riigihange „Elva Kesk tn ja lähiümbruse rekonstrueerimine“ kuulutati välja eelmise aasta septembris. Pakkumuse esitasid kaheksa ettevõtet. Parimaks pakkumuseks osutus OÜ RTS Infraehitus ja Wesico Project OÜ ühispakkumus summas 2 662 537, 56 eurot ilma käibemaksuta.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti, ehitustööde ning nende kulgemise kohta saab lähemalt lugeda Elva valla blogist aadressil blogi.elva.ee.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist, toetuse suurus on 1 010 000,60 eurot.

/Foto: Kayvo Kroon/

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri: 24.06-30.06.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 24.06.–30.06.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS & KULTUUR

Teisipäeval, 25. juunil kohtusid Marika Saar ja Margit Kink Anita Pavlovaga, et arutada esimese lõõtsakuninga Aivar Teppo auks sündmuse korraldamist lauluväljakul. Sündmus on plaanis korraldada 8. augustil 2020 Elva lauluväljakul.  

Reedel, 28. juunil kohtus Marika Saar Elva Gümnaasiumi ametiühingu esindajaga, et arutada kollektiivlepingu tingimusi järgmiseks õppeaastaks.  

SOTSIAALVALDKOND

Kolmapäeval, 26. juunil kohtus Marika Saar, Kertu Vuks ja Eva Kuslap Feet Complete esindajatega. Tegemist on ettevõttega, mis pakub omavalitsustele tööriista koduteenuse planeerimiseks, haldamiseks ja hilisemaks andmete elektroonilises vormis säilitamiseks ning analüüsiks. Lahendus võimaldab visualiseerida klientide elukohad kaardil ning jälgida autode teekonda ja kasutamist, mis võimaldab mugavalt korraldada ka sõidupäevikute automaatset täitmist. Iga KOV saab just tema reeglitele ja vajadustele seadistada vastava vormi koos eeldefineeritud infoga.   

ARENDUSVALDKOND

Kolmapäeval, 26. juunil osalesid Kertu Vuks ja Marika Saar kohtumisel Tartu Ärinõuandlas. Koosoleku teemaks oli noorte ettevõtlusaktiivsuse tõstmine ja uute tegevuste planeerimine järgnevateks aastateks Elva vallas ja Tartu maakonnas ühiselt.  

Neljapäeval ja reedel, 27.–28. juunil osales Kertu Vuks Tartumaa Arendusseltsi korraldatud National Geographicu projekti “Living on the Edge” seminaril ja ringsõidul Lõuna-Eestis. Projekti raames on üle Eesti ja ka projektipartnerite, Põhja-Iirimaa ja Soome, Kotka piirkonnas püstitatud Kollased aknad. Tegemist on rahvusvahelise koostööprojektiga, mille eesmärk on kogukondade tugevdamine ja turismi arendamine piirkonnas. Juulis paigaldatakse ka Elva valda Palupera kooli juurde NG kollane aken. Lisainfo selle kohta tuleb lähiajal.  

NG Kollane aken Vastseliina Piiskoplinnuses 

Toimunud projektikoosolekul ja ringsõidul osalesid Põhja-Iirimaa ja Soome omavalitsuste esindajad, samuti LEADER koostöörühmad. Muu hulgas külastasime ka Hellenurme Veskimuuseumit ning mitmeid teisi turismiettevõtteid ning objekte Valga- ja Tartumaal.  

Neljapäeval 27. juunis osales Mikk Järv KIK Soojamajanduse taotlusvoorude infopäeval Tallinnas. Infopäeval tutvustati taotlusega seotud nõudeid ja muudatusi. Anti ülevaade praegu toetatud tegevustest ja üldistest suundumustest. 

KANTSELEI

Teisipäeval, 25. juunil osalesid Salle Ritso, Milvi Sepp, Alo Rebane ja Piret Hallast Lõuna-Eesti valla- ja linnasekretäride kohtumisel Elva Vallavalitsuses. Kohtumine on traditsiooniline – igas kvartalis saadakse kokku erinevates omavalitsustes ja arutatakse päevakajalisi probleeme ning vahetatakse kogemusi.

Elvas toimunud kokkusaamisel oli peateema kohalike omavalitsuste eestkoste küsimus, Skype`i kaudu oli vestlus ja arutelu sotsiaalministeeriumi esindajaga. Peale selle arutati andmekaitsega seotud küsimusi. Kohtumise lõpus tutvuti vallavalitsuse ruumidega. Külalised kiitsid meie maja sisekujundust. 

 

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri: 17.06-23.06.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 17.06.–23.06.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Elva Vallavalitsuse kultuurispetsialist Karmen Moont on alates 16. juunist lapsehoolduspuhkusel. Karmeni asemel asus ametikohale Margit Kink, kellega saab kontakti telefonil 5855 3137 ja meiliaadressil  margit.kink@elva.ee. Kultuurispetsialisti ülesanne on korraldada kultuuri-, noorsootöö- ja spordialast tegevust Elva vallas.  

SOTSIAALVALDKOND

Teisipäeval, 17. juunil kogunes esimest korda tervise ja heaolu komisjon, kus osalesid Marika Saar, Milvi Sepp, Lauri Tamm ja Merilyn Säde. Esimesel kohtumise andis abivallavanem Marika Saar ülevaate Elva valla arengukava eesmärkidest terviseedenduse valdkonnas. Toimus ajurünnak, kus igaüks sai rääkida ideedest, mida teha veel sel aastal terviseedenduse valdkonnas ära.  

Neljapäeval, 20. juunil osales Piret Hallast Sotsiaalkindlustusameti korraldatud kriisihooldusperede teenuse arutelul. Lõuna-Eesti arutelul osalesid erinevad kohalike omavalitsuste töötajad, samuti juba praegu hooldusperedena tegevad isikud. Ühiselt mõeldi, kuidas leida peresid, kes oleksid valmis kriisihoolduspere teenust osutama, millised peavad olema nõuded sellist teenust pakkuvale perele ning kuidas tagada teenuse kvaliteet. Sügisel jätkuvad ühised arutelud, teenus peaks rakenduma 01.01.2020. 

ARENDUSVALDKOND

Esmaspäeval, 17. juunil osales vallaarhitekt Jaanika Saar Turvalise ruumi loome tööseminaril Tallinnas. Seminari korraldas Politsei- ja Piirivalveamet koostöös Eesti Kunstiakadeemia linnaplaneerijatega. Käsitleti avaliku ruumi loomise turvalisuse küsimusi. Ettekande turvalisust tõstvast ruumiloomest tegi arhitekt Toomas Paaver ning turvalisuse loomisest kogukonnatöö kaudu Maria Derlõš.  

Seminaril lahendati osalejatega praktilise harjutusena Eesti linnades probleemsete linnaruumi osade kaasusi. Omavalitsuse planeerijad jagasid mõtteid avaliku ruumi turvalisuse tõstmise teemal, et anda mõtteid ja infot valdade koostatavatesse üldplaneeringutesse. 

 

Esmaspäeval osales arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks kohaliku omavalitsuse teenusportaali seminaril Tallinnas. Arutati KOVTP platvormi edasisi arendusi (mobiilivaade, uus kujundus, kasutajamugavus) ja KOV-ide veebilehtede infoarhitektuuri teemasid. Samuti tutvustati üldiseid riiklikke tulevikusuundi kohalike omavalitsuste e-teenuse pakkumisel. 

Esmaspäeval osalesid Marika Saar ja Mikk Järv PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks) tegevuskava arutelul.  

PATEE eesmärk on majandusaktiivsuse sh tööhõive ja ettevõtlusaktiivsuse kasv väljaspool suurlinnu ja nende lähiümbrust. Tartu Ärinõuandla on koostanud Tartumaa tööhõivekava, mis keskendub kolmele olulisele teemaderühmale: ettevõtete võimekuse kasvatamine ning maakonna ettevõtluskeskkonna turundus ja arendus, otseinvesteeringute juhtimine ja noorte ettevõtlikkuse edendamine.  

Tartu  Ärinõuandla andis ülevaate, mida tehti eelmisel perioodil PATEE raames ja mida võiks uuel perioodil teha. Tartu Ärinõuandla ja Tartumaa Omavalitsuste Liit tutvustasid PATEE uue tegevuskava 2020-2023 esialgset versiooni, millele järgnes arutelu ja esmaste mõtete jagamine uue perioodi tegevusteks. Tegevuskava mustand peab valmima oktoobri lõpuks. 

Teisipäeval, 18. juunil osalesid Milvi Sepp, Mikk Järv, Terje Korss, Kristjan Vilu, Ede Möldre, Ene Joosing, Allan Allik ja Maano Koemets hajaasustuse programmi hindamiskomisjonis. Kokku esitati sel aastal 81 hajaasustuse programmi taotlust. Neist 39 kaevude rajamiseks ning veesüsteemide korrastamiseks, 31 kanalisatsioonisüsteemide ajakohastamiseks, 10 juurdepääsuteede parandamiseks ning 1 taotlus autonoomsete elektrisüsteemide valdkonnas. Sel aastal oli nii Elva vallas kui ka üleriiklikult erakordselt palju taotlejaid, mistõttu jätkub sel korral toetust vaid piiratud arvule projektidest.  

 

VALLAMAJANDUS

19.-21. juunil asfalteeriti Elva Kesk tn sõidutee katend. Esmalt paigaldati asfalti aluskiht, millele saab hiljem rajada juba lõppkihi ning millel sõidatakse juuli keskpaigas ka Ralli Estonia etapp. Rohkem infot Elva linnasüdame ajakohastamise projekti ja jooksvate ehitustööde kohta saab Elva valla blogist.

Foto: Kayvo Kroon

E-TEENUSED

Esmaspäeval, 17. juunil kohtusid Triin Ojasoo, Terje Raadom, Lauri Tamm ja Kaisa-Karoliina Kokk SPOKU esindajatega. Elva Vallavalitsus soovib kasutusele võtta taotluste esitamise ja menetlemise süsteemi SPOKU, mis võimaldab kiirendada taotluste menetlusprotsessi. Kohtumisel vaadati üle teenistujate tehtud vorme. 

JUHTIMINE

Esmaspäeval, 17. juunil toimus vallavolikogu istung. Istungil kinnitati Elva valla majandusaasta aruanne, otsustati kinnisasjade võõrandamised ja ostmised ning anti arvamus Karijärve III uuringuruumi maavara uuringuloa taotluse kohta. Lisaks andsid komisjoni esimehed ülevaate kultuuri-, majandus- ja revisjonikomisjonide tööst.   

 

VARIA

Elva vallas toimus eelmisel nädalal kuus lõpuaktust. Volikogu esimees Maano Koemets osales Puhja Kooli 9. klassi lõpuaktusel, vallavanem Toomas Järveoja Rannu Kooli 9. klassi lõpuaktusel ning Rõngu Keskkooli ja Elva Gümnaasiumi 12. klasside lõpuaktustel, abivallavanem Marika Saar osales Rõngu Keskkooli 9. klassi ja Elva Gümnaasiumi 9. klassi lõpuaktustel.

Elva Vallavalitsus kinkis kõigile lõpetajatele Elva Noortefesti SUWA pääsmed. Pidu toimub 28. juunil Waksal Wabriku hoovis.

Põhjaliku fotogaleriiga saad tutvuda Elva valla kodulehel leides menüüst "pildigaleriid"

Fotod: Kayvo Kroon

 

Elva vallas tervitati laulupeotuld

Reedel, 21. juunil jõudis laulupeotuli Elva valda, Peedule, kus võttis tule Elva valla nimel Nõo vallalt üle Tõnis Mägi. Tule liikumist Elva vallas saab vaadata Elva valla Instagrami kontolt.

Pärast seda liiguti tulega edasi Hellenurme, kus tervitas tuld rahvatantsurühm Helles, veskiemand Mae süütas tulesädemest ka tule leivaahjus, et küpsetada seal leivad kingituseks Tartu Laulupeo ajastukontsertide dirigentidele.

Rõngus tervitati tuld Pillimuuseumi ees, ning seal ootasid Rõngu Pasunakoor ja paljud huvilised. Kõigil oli võimalik astuda sisse ka muuseumisse, kus kohalikud perenaised kostitasid huvilisi suupistetega. 

Pärast seda liikus tuli edasi Rannu Rahvamaja juurde, kus tervitati kõiki regilauluga. Esinesid laulu- ja tantsurühm Liisu ning avatud oli rahvariidekooli käsitöönäitus. 

Annikorus võeti tuli vastu Eduard Taska platsil. Üheskoos tantsiti tulesabatantsu, esinesid Konguta kooli rahvatantsijad ja noorte muusikute duo, Herbert Konnula lõõtsal ja Marta Külaots viiulil. 

Puhjas toimus tule vastuvõtmise tseremoonia ja mälestusküünalde süütamine. Tule võttis vastu Puhja köster Käsu Hans, esimene eesti soost luuletaja, keda kehastas Kaarel Tuvike. Kõiki tervitasid Puhja Seltsimaja naiskoor Läte, Karijärve keelpilliorkester ja Tartu valla sepp.

Pärast seda saadeti tuli traktoril edasi Rekule, kus see jätkas oma teed mööda jõge Palupõhja.

Põhjaliku fotogaleriiga Elva valla tuletulemisest saad tutvuda Elva valla kodulehel menüüs "pildigaleriid".

Fotod: Jaak Jänes

 

President Kersti Kaljulaid külastas Elva Laste- ja Perekeskust

Reedel, 21. juunil külastas president Kersti Kaljulaid Elvas asuvat Järve lasteaeda, peremaja ning SA Elva Laste- ja Perekeskust.

Lasteaeda saabudes tervitasid presidenti õues mängivad lapsed, kes olid kohtumist väga oodanud. SA Elva Laste- ja Perekeskuse juhataja Gerda Kiipli-Hiir tutvustas presidendile peremaja ja seal kasvavaid lapsi ning Järve lasteaia ajalugu.

Pärast lasteaia ja peremaja külastust toimus Laste- ja Perekeskuses arutelu, kus president avaldas heameelt laste ja peredega tegelemise arengute pärast Elva vallas. Arutelul puudutati eelkõige laste ja perede murede märkamise ning nende probleemidega tegelemist nii Elva vallas, aga ka Eestis laiemalt.

Elva abivallavanem Marika Saar tundis uhkust selle üle, et Elva vald on võtnud endale eesmärgi parandada laste ja perede heaolu ning saavutanud selles ka positiivseid murranguid. „Nii meie kui ka perekeskuse töötajad on teinud selleks väga palju tööd ning võtnud selle enda südameasjaks. Kui on olemas suurepärane meeskond, on võimalik kõike saavutada," lisas Saar.

Keskuse juhataja Gerda Kiipli-Hiir ja keskuse teenuste juht Jaana Unt ütlesid, et nende keskus pakub palju erinevaid teenuseid, mis aitavad jõuda eri probleemideni kiiremini. „Näiteks kui koolist on saadetud laps meie logopeedi juurde, siis siin võib selguda vajadus teiste nõustamisteenuste järele, mida saame ka kohe pakkuda. See on meie väga suur pluss, et ühes majas on koos palju eri pädevusi."

Kõigil arutelul osalenute sõnul on Eestis üks olulisemaid teemasid see, et spetsialistid oskaksid õigel ajal lapse, noore või perekonna murekohti märgata ning neid õige spetsialisti juurde suunata. „Peame kindlasti selle nimel veel tööd tegema, et meie inimesed jõuaksid õigel ajal õigete asjatundjate juurde," ütles abivallavanem Marika Saar.

Perekeskuse töötajad tunnistasid, et kuigi nende majas tuleb ette palju tõsiseid ja murelikke hetki, siis on neil iga päev põhjust oma tööst ja selle tulemustest ka rõõmu tunda. „Meil on kindlasti rõõmsaid hetki rohkem. Näiteks noore pere kooli korraldamisel ja selle lõpupeol tundsime, kui tore oli näha nende perede üheskoos kasvamist, mistõttu jätkame sellega kindlasti edaspidi," sõnas Kiipli-Hiir.

President Kersti Kaljulaid sõnas perekeskuses toimunud arutelu lõpetuseks, et tal on hea meel selle üle, kuidas on Elva vallas seni sotsiaalteemade ja -muredega tegeletud. „See teeb mu tuju heaks, kui näen hästi tehtud asju," võttis president arutelu kokku.

Perekeskuse hoole all kasvab praegu lapsi vanuses 7. elukuust 18. eluaastani. Keskuses saavad erinevatel nõustamisteenustel abi üle 150 lapse nii Elva vallast kui ka mujalt. Keskuse teenuste juhi Jaana Undi sõnul jõuab perekeskusesse inimesi ka kaugemalt, näiteks Valgamaalt.

Rohkem fotosid Elva valla kodulehelt menüüst "pildigaleriid" alt

Fotod: Jaak Jänes

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Näitan: 51-55
Elemente lehe kohta 5
of 24
Esmaspäev,   13 . juuli  2020   Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 vallamajandusosakonna koosolek  
Esmaspäev,   6. juuli  2020   Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 Marika Saar, Mare Tamm vii vad 
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4