Elva Vallavalitsuse nädalakiri 6.07.–12.07.2020

 
 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 6.07.–12.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Elva Elamusfestival kutsub kõiki Tartumaa loomeettevõtjaid oma tegevusi tutvustama 

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub 22. augustil ning sel korral oodatakse festivalile kõiki Tartumaa loomemajandusega tegelevaid ettevõtjaid. Festival annab ettevõtetele võimaluse tutvustada oma tooteid elamuste kaudu. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal tuleb elamusfestival eriti põnev, sest kogu päev on võimalik tutvuda erinevate Tartumaa loomeettevõtjatega. „Tänavune festival annab kõigile võimaluse saada osa Tartumaa, sealhulgas Elva valla erinevatest elamustest. Laste- ja noorteala pakub kogu päevaks põnevaid võimalusi peredele ning huvialamessilt saab ideid ägedaks huvitegevuseks," rääkis Saar ja lisas, et tegemist on väga ainulaadse kultuuriülese koostööga Tartumaal. 

Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ütles, et sel aastal on Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavas üheskoos Elva Elamusfestivalil #tartumaine osalemine. „See tähendab, et iga vald tutvustab oma loomemajanduslikku nägu. Tartumaa vallad loovad Elvasse üheks päevaks täiesti eksklusiivse oma loomelinnaku ja pakuvad külastajale väga palju elamusi erinevatest Tartumaa nurkadest," kirjeldas Hallik. 

Tartu linnas on loomemajanduse arendamisega tegeletud juba pikka aega ning tegijad on kogunenud Aparaaditehasesse ja Tartu Loomemajanduskeskusesse. Halliku sõnul on Elva Elamusfestival kindlasti suurepärane ja ainulaadne võimalus kõikidele loomeettevõtjatele, eriti pärast hiljutist keerulist aega. „See on võimalus tutvustada oma tegevust ja tooteid, sõlmida uusi koostöid, kohtuda uute inimestega ja tutvuda konkurentide tegevusega ning mis peamine – pakkuda ja saada osa tartumaistest elamustest." 

Elamusfestivalile on oodatud kõik loomemajandusega tegelevad ettevõtted, kes tegelevad arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, filmi, kirjastamise, kultuuripärandi ja käsitöö, muusika, meelelahutustarkvara, reklaami jms valdkondades. Oodatud on ka teised elamusi pakkuvad tegijad (sh maitseelamuste pakkujad) ning ettevõtted, kes töötavad tihedalt koos teiste loomeettevõtetega (sh turismiteenuste pakkujad). 

Peale selle toimub taas ka lastele ja noortele suunatud huvitegevusmess, kus tegevusi ja võimalusi tutvustavad erinevad Tartumaa spordiklubid, noortekeskused, huvikoolid jt. Lasteala paikneb Elva Laste- ja Perekeskuse hoovil. Lasteala on avatud kell 11–15. 

Meeleoluka festivalipäeva lõpetab Verevi järve platvormil meeleolukas kontsert, mille peaesineja on Svjata Vatra. 

Elamusfestival on kõigile tasuta. 

Kõiki ettevõtjaid oodatakse kuni 12. juulini registreeruma aadressil: www.tinyurl.com/elamusfestivalile

Elva Elamusfestival toimub Verevi ranna ümbruses kolmandat korda ning sel aastal on festivalile kaasatud kõik Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtjaid.  

Foto: Jaak Jänes

 

Elva linnasüda avati pidulikult 11. juulil 

11. juulil toimus Elva linnasüdame pidulik avamine, kus tänati projektiga seotud inimesi ning ettevõtteid ja asutusi. Kõigil huvilistel oli võimalik teha fotoboksis endast mälestuseks ka foto ning tutvuda linnagaleriis Elva keskväljaku ehitustöid kirjeldava näitusega. 

Üritus algas Jaan Söödi muusikalise etteastega, kus muusik esitas laulu „Sõstrapõõsaste vahel“, mis on ühtlasi Elva keskväljaku 2016. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö nimetus. 

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles sündmusel, et alates eelmise aasta lõpust ja eriti juba varakevadel oli näha, kuidas inimesed võtsid tasapisi uuenenud linnaruumi omaks. „Näeme, et kaunite ilmadega täitub keskväljak ja Arbi järveäärne inimestega, sest paljud on leidnud siin endale kohtumispaiga, vaba aja veetmise ja lõõgastumise kohta,“ rääkis Järveoja ja lisas, et kõik see näitab, et eelmise aasta ehitustöödeaegsed ebamugavused tasusid end ära. 

Vallavanema sõnul on keskväljaku ehitamisega saanud hoo sisse ka Kesk tänaval olevate majade ja nende väljanägemise uuendamine. „Juba on keskväljaku vastu ehitatud uus tervisekeskus ning peale selle on Kesk tänava ääres kohendatud või parandatud teistegi hoonete väljanägemist. See on täpselt see, mida lootsime uue keskväljaku ehitamisega saavutada – luua kaunis linnaruum, mis motiveerib ka lähedal olevaid ehitisi kaunimaks muutuma.“ 

Hea avalik ruumi programmijuht Kalle Vellevoog ütles, et programmi raames on juba avatud kuus uue ilmega linnakeskust. „Võrreldes paari aasta taguse ajaga on muutused Elva linnapildis kardinaalsed. Kunagisest unisest ja pisut luitunud väikelinnast on saanud atraktiivne ja elurõõmus paik, kus inimesed näevad võimalust alustada või jätkata oma töö- ja pereelu.“ Ta lisas, et järjest enam turiste avastab enda jaoks Elvat kui üht toredat ja külalislahket paika. „Uut linnaruumi tuleb nii hoida kui ka aktiivsete tegevustega täita!“ sõnas Vellevoog.  

Pidulikul sündmusel toimus ka linnasüdame pühitsemistalitus, mille viisid läbi EELK Valga praostkonna praost Mart Jaanson ja Elva koguduse õpetaja Vallo Ehasalu. 

Üritusel tänati Elva keskväljaku arhitektuurse lahenduse eest arhitekte Ülle Maistet ja Diana Taalfeldi, Eesti Arhitektide Liitu, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust ning linnasüdame ehitustööd teostanud ettevõtet RTS Infraehitus. Samuti tänati Eva Kamsi, kes juhtis Elva linnavalitsust 2015.–2017. aastal ning oli eestvedaja „Hea avalik ruum“ projekti saamisel. 

Linnagaleriis olevat fotonäitust, mis kirjeldab Elva keskväljaku näo muutumist ehitustööde ajal, on võimalik vaadata kogu suveperioodi. Samuti on linnagaleriis olemas linnasüdame kaart, mis aitab üles leida olulisemad paigad kogu Elva kesklinnas. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd algasid EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris.  

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel“, mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Väljakut ehitas RTS Infraehitus. 

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot. 

 

6.–9.juulini toimus Tiit Veigeli ja Elva Muusikakooli eestvedamisel juba kahekümne esimest korda traditsiooniline muusikaüritus "Klarnetisuvi."

Esimene klarnetisuvi toimus 2000. aastal, mil Tiit Veigelil tekkis idee korraldada muusikapäevad ka klarnetimängijatele. Koostöös klarnetistide Toomas Vavilovi, Vello Sakkose ja Vahur Vurmiga saigi idee teoks tehtud. Klarnetisuvest on varasematel aastatel osa võtnud kokku ligi 900 noort muusikut üle Eesti. Käesoleval aastal registreerus üritusele 35 osalejat, alustades lastemuusikakooli õpilastest ja lõpetades Otsa kooli ja Elleri kooli õpilastega.

"Klarnetisuve" suvekoolis osalesid sel aastal peale klarnetistide ka mõned saksofoni õpilased ning nende instrumentide õpetajad. Tavaliselt osaleb suvekoolis ligi 60 õpilast, sel aastal oli plaanis korraldada suvelaager väikesemale õpilaste arvule. Õpilasi tuli Elvasse Tallinnast, Tabasalust, Kuressaarest, Tartust, Viljandist, Kiilist, Tallinna muusikakeskkoolist, H. Elleri nim. muusikakoolist ja G.Otsa nim. muusikakoolist ja muidugi oli ka Elva muusikakooli õpilasi.

Ürituse eesmärk on soov ühtlustada puupilliõpetuse metoodikat meie vabariigi muusikalistes õppeasutustes. Anda konkreetseid praktilisi ja teoreetilisi suuniseid pillimängu paremaks omandamiseks ja õpetamiseks, luues sellega eeldused Eesti professionaalsete puupillimängijate järelkasvu arenguks

Õppejõududeks oli: Madis Kari (ERSO), Vello Sakkos (G.Otsa nim Tallinna muusikakool), Tõnu Kalm (H.Elleri nim. Tartu muusikakool ja Vanemuise teatri orkester), Heimo Hodanjonok (Vanemuise teatri orkester), Aveli Paide (Tartu I muusikakooli klarnetiõpetaja, M.Reiniku kooli ja Tamme kooli õpetaja), Erle Kont (Sibeliuse akadeemia magistrant). Puupillikoori juhatas Kaido Otsing.

Peale koolituse püüti arendada aktiivset kontserttegevust, tutvustamaks ja propageerimaks neid muusikalisi instrumente laiema kuulajaskonna hulgas. Klarnetisuve vabaõhukontserdid on olnud alati Elva rahva hulgas armastatud, on isegi tekkinud oma fännklubi. Peale õppetöö oli lastele organiseeritud õpetajatelt ka vahvad mängud ja muud meeleolukad tegevused. Lapsed said osaleda kunsti töötoas, vibu lasta ja õhtuti oli alati oodatud taidluskonkursid, kus sai palju nalja.

SPORT

Neljapäeval, 9. juulil toimus Elva valla spordiklubide eestvedajate virtuaalkohtumine, mille teema oli Elva Gümnaasiumi 1. klassi kogupäevakooli rajamine koostöös spordiklubidega. Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post tutvustas ideed ning arutati võimalikke korralduslikke külgi. Järgmine kogupäevakooli teemaline kohtumine asjast huvitatutega toimub 4. augustil vallamajas. 

 

Reedel, 10. juulil kohtusid vallavanem Toomas Järveoja, abivallavanem Marika Saar, spordijuht Madis Sumanov ja spordikomisjoni esimees Priit Värv Tehvandi Spordikeskuse  juhatuse liikmete Jaak Mae ja Kristjan Karise ning Tartumaa Tervisespordikeskuse tegevjuhi Lennart Pruuliga, et arutada Tartumaa tervisespordikeskuse tulevikuplaane ja koostöövõimalusi. Konkreetselt uuriti erinevate laagripakettide kohta. Pärast arutelu käidi tutvumas ka Elva uue spordihoonega.  

VALLAMAJANDUS

Kasside ja koerte marutaudi vastu tasuta vaktsineerimine toimub Elva vallas sel aastal 5. ja 6. augustil.

5. august 2020 Rannu ja Rõngu piirkond

Rannu alevik. Kaupluse parkla                kell 9–9.30

Kureküla alevik. Mõisa tn 1                      9.45–10.15

Väike-Rakke. Sangla kaupluse parkla     10.30–11

Valguta küla. Seltsimaja                          11.30–12

Teedla küla. Bussipeatus                           12.15–12.30

Rõngu alevik. Bussijaam (Turuplatsi)      12.45–13.15

 

6. august 2020 Konguta ja Puhja piirkond

Annikoru küla. Annikoru tee 16, endise katlajama juures platsil  kell 9–9.15

Karijärve küla. Bussipeatus                 10.45–11 

Ulila alevik. Pargi tn 1 park                 11.15–11.30

Rämsi küla. Keskuse tee 4                 11.45–12.15

Puhja alevik. Nooruse tn 3 parkla      12.30–12.45

 

Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, paroviirus) või kiipimise soovi korral teatada sellest eelnevalt (tasuline). Koerad tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Tartumaa volitatud loomaarst Aivar Lastik. tel +372 5136245

 

KANTSELEI

Elva vallavalitsus ootab kandideerima kolmele ametikohale: ennetustööspetsialisti, sotsiaaltööspetsialisti ja lastekaitsespetsialisti ametikohtadele. Kõigile ametikohadele kandideerimise tähtaeg on 30. juuli.

Vallavalitsus võtab tööle ennetustööpetsialisti, kelle ülesanne on tervisedenduse ja ennetustöö korraldamine ning koordineerimine Elva vallas.

Edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus;
 • varasem töökogemus tervisedenduse ja/või ennetustöö valdkonnas;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea suhtlemis- ja meeskonnatööoskus;
 • algatusvõime, süsteemsus, loomingulisus ja initsiatiivikus.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • essee teemal "Ennetustöö võimalused ja väljakutsed Elva vallas" (kuni 2 lk)

Vallavalitsus võtab tööle sotsiaaltööspetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Sotsiaaltööspetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • põhjalikud teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Vallavalitsus võtab tööle lastekaitsespetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • soovituslikult varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Ametikohtade ametijuhendid ja lisainfo on leitav: elva.ee/toopakkumised

Lisainfo:
Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.06.–5.07.2020

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.06.–5.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

30. juunil toimus Elva kultuurikeskuses pidulik tänusündmus, kus anti üle aunimetused „Õpilaste aasta haridustegu" ja „Aasta noor". Samuti tunnustati noori, kes lõpetasid sel aastal gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga. 

Õpilaste aasta haridusteo pälvis Elva gümnaasiumi õpilasaktiiv T.A.H.E Elva valla kaasava eelarve ideekonkursil enim hääli saanud idee „Liikumispark Tartu maantee rohealal" esitamise eest. Liikumispargi eesmärk on muuta laste ja noorte õues liikumine mitmekesisemaks. Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et õpilased joonistasid ise madalseiklusraja plaani valmis. „Välja mõeldi põnev seiklusrada, mida saab kasutada ka õppetöö eesmärgil. Sellest ideest ja teostusest saavad kasu nii gümnaasiumiõpilased kui ka kohalik kogukond, seega on tegemist igati tänuväärt teoga," kirjeldas Saar. 

Aasta noore tiitli pälvis Rannu kooli õpilane Reimo Seppor. Tegemist on aktiivse Rannu piirkonna noorega, kes on algatanud ja korraldanud mitmeid noortele suunatud tegevusi. „Näiteks sai tema eestvedamisel teoks Elva valla noorte omaalgatusfondi toel tehtud Rannu noorte kogemusretk Läänemaale Paliverre," rääkis Saar. Reimo on ka aktiivne Elva valla noortevolikogu liige ja Rannu kooli õpilasesinduse liige ning tegeleb muuseas õpilasfirmaga Vinraam. 

Abivallavanem Marika Saar rõõmustas, et Elva vallas on peale teiste tublide lõpetajate ka kümme tarka ja tegusat noort, kes on silmapaistvalt pingutanud ja medaliväärilised. „Soovin, et te oleksite vaba minema just sinna, kuhu otsinguid teid viivad ning et te usuksite iseendasse ja muudaksite maailma paremaks," ütles Saar. 

Sel aastal lõpetasid gümnaasiumi kuldmedaliga viis Elva valla noort: Kristi Madi (Elva gümnaasium), Kaspar Klein ja Kendra Talts (Rõngu keskkool), Kristjan Kullaste (Lähte gümnaasium) ja Marta Külaots (Tartu Jaan Poska gümnaasium). 

Hõbemedaliga lõpetasid viis Elva valla noort: Heidi Loot ja Miina Mägi (Rõngu keskkool), Andrus Pajumägi (Tartu Miina Härma gümnaasium), Lotta-Lee Suits (Tartu Tamme kool) ja Kaili Silland (Tartu Täiskasvanute gümnaasium). 

Sel õppeaastal lõpetas Elva valla põhikoolides kokku 143 noort ja kahes keskkoolis kokku 48 noort (Elva gümnaasiumis 33 lõpetajat ja Rõngu keskkoolis 15 lõpetajat). 

Elva vallavalitsus soovib kõigile lõpetajatele tuult tiibadesse ning unistuste täitumist. 

Aunimetuse saajatele anti tänusündmusel üle meene ja tänukiri ning nende nimed kanti Elva valla auraamatusse. Kuld- või hõbemedaliga lõpetaja, kes on registreeritud Elva valla elanik, sai vallalt ka rahalise preemia. 

Aunimetustele „Õpilaste aasta haridustegu" ja „Aasta noor" oli võimalik kandidaate esitada maikuu jooksul. Aunimetuste saajad otsustas vallavalitsuse moodustatud komisjon. 

Ürituse fotogaleriiga saate tutvuda SIIN.

 

Elva Elamusfestival kutsub kõiki Tartumaa loomeettevõtjaid oma tegevusi tutvustama 

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub 22. augustil ning sel korral oodatakse festivalile kõiki Tartumaa loomemajandusega tegelevaid ettevõtjaid. Festival annab ettevõtetele võimaluse tutvustada oma tooteid elamuste kaudu. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal tuleb elamusfestival eriti põnev, sest kogu päev on võimalik tutvuda erinevate Tartumaa loomeettevõtjatega. „Tänavune festival annab kõigile võimaluse saada osa Tartumaa, sealhulgas Elva valla erinevatest elamustest. Laste- ja noorteala pakub kogu päevaks põnevaid võimalusi peredele ning huvialamessilt saab ideid ägedaks huvitegevuseks," rääkis Saar ja lisas, et tegemist on väga ainulaadse kultuuriülese koostööga Tartumaal. 

Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ütles, et sel aastal on Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavas üheskoos Elva Elamusfestivalil #tartumaine osalemine. „See tähendab, et iga vald tutvustab oma loomemajanduslikku nägu. Tartumaa vallad loovad Elvasse üheks päevaks täiesti eksklusiivse oma loomelinnaku ja pakuvad külastajale väga palju elamusi erinevatest Tartumaa nurkadest," kirjeldas Hallik. 

Tartu linnas on loomemajanduse arendamisega tegeletud juba pikka aega ning tegijad on kogunenud Aparaaditehasesse ja Tartu Loomemajanduskeskusesse. Halliku sõnul on Elva Elamusfestival kindlasti suurepärane ja ainulaadne võimalus kõikidele loomeettevõtjatele, eriti pärast hiljutist keerulist aega. „See on võimalus tutvustada oma tegevust ja tooteid, sõlmida uusi koostöid, kohtuda uute inimestega ja tutvuda konkurentide tegevusega ning mis peamine – pakkuda ja saada osa tartumaistest elamustest." 

Elamusfestivalile on oodatud kõik loomemajandusega tegelevad ettevõtted, kes tegelevad arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, filmi, kirjastamise, kultuuripärandi ja käsitöö, muusika, meelelahutustarkvara, reklaami jms valdkondades. Oodatud on ka teised elamusi pakkuvad tegijad (sh maitseelamuste pakkujad) ning ettevõtted, kes töötavad tihedalt koos teiste loomeettevõtetega (sh turismiteenuste pakkujad). 

Peale selle toimub taas ka lastele ja noortele suunatud huvitegevusmess, kus tegevusi ja võimalusi tutvustavad erinevad Tartumaa spordiklubid, noortekeskused, huvikoolid jt. Lasteala paikneb Elva Laste- ja Perekeskuse hoovil. Lasteala on avatud kell 11–15. 

Meeleoluka festivalipäeva lõpetab Verevi järve platvormil meeleolukas kontsert, mille peaesineja on Svjata Vatra. 

Elamusfestival on kõigile tasuta. 

Kõiki ettevõtjaid oodatakse kuni 12. juulini registreeruma aadressil: www.tinyurl.com/elamusfestivalile

Elva Elamusfestival toimub Verevi ranna ümbruses kolmandat korda ning sel aastal on festivalile kaasatud kõik Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtjaid.  

Foto: Jaak Jänes

 

Esmaspäeval, 29. juunil toimus Külade olümpia teemaline koosolek, kus osalesid Margit Kink ja Marika Saar. Arutati, kuidas selle traditsiooniga edasi minna, et kogu Elva valla külasid kaasata. Järgmise sammuna korraldab spordijuht virtuaalse küsitluse kogukonnas, milliseid aladel sooviksid elanikud Külade olümpial mõõtu võtta. Järgmine Külade Olümpia planeeritakse korraldada 2021. aastal.  

 

Esmaspäeval osales Marika Saar ELVL kultuuri- ja sporditeemarühma virtuaalkoosolekul, kus Kultuuriministeeriumi asekantsler Merilin Piipuu tutvustas planeeritavaid muudatusi raamatukogude seadusest ning tutvustas planeeritavat laulu- ja tantsupeo kollektiivide juhendajate toetuste maksmisega seonduvat. Muinsuskaitseameti juht Siim Raie rääkis sellest, et ka kultuurivaldkond peaks rohkem teadvustama muinsuskaitsealaseid teemasid ning kaasa rääkima ka üldplaneeringu protsessis, kuhu peaks märkima just kohalike elanike jaoks olulised paigad.  

 

Pühapäeval, 5. juulil osales Elva Elamusfestivali korraldusmeeskond Tartu Autovabaduse puiesteel, kus tutvustati 22. augustil toimuvat Elva elamusfestivali ning Elva valla võimalusi. 

Elamusi aitasid pakkuda Elva põgenemistuba RoomEscape oma põgenemistelgiga, Põhjala Seebid ja Vaibad koos oma imearmsa kitsetalle Jossiga ning Hellenurme Veskimuuseum MTÜ puutööõpitoaga. BirchLagoon ja Pärna Pagar olid välja tulnud oma maitsvate toodetega. Pedale selle tutvustasid oma tegemisi Elva Kohvikutepäeva meeskond ning Elva Seikluspark. Spordiklubi BC Elva mängis sportlike tartlastega korvpalli. 

Elva Valla Noortevolikogu, Aakre Rahvamaja ja Rõngu Noortekeskuse noored korraldasid mänge ja töötube noortele. Võimalik oli lahendada ristsõnu, meisterdada omale pastakat ning proovida kätt täpsusmängus. Noortevolikogu liige Laura-Liisa joonistas kõikidele soovijatele ilusaid näomaalinguid. Meeleoluks laulis ja mängis ukulelel Gretten Gelis Vesso.  

Rohkem pilte: https://photos.app.goo.gl/pQVUHzq17U3JdYn38   

 

KOGUKOND

11. juulil kell 11 toimub Elva kultuurikeskuse ees Elva linnasüdame avamine. Üritusele on oodatud kõik huvilised.

Linnasüdame pidulikul avamisel tänatakse projektiga seotud inimesi ning kõiki kohalolijaid ootab ees muusikaline üllatus. Avamisel on võimalik vaadata ka linnagaleriisse üles seatud näitust Elva keskväljaku muutuvast näost ehitustööde ajal.

Linnasüdame avamise päeval toimub ka Elva kohvikutepäev, mis annab kõigile võimaluse õppida tundma Elva kodukohvikute maitseid. Peale selle toimub Elva linnas veel erinevaid üritusi ja ettevõtmisi, mistõttu tasub kindlasti sel päeval Elva linna külastada. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames algasid 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris. Esialgu oli linnasüdame avamine planeeritud selle aasta maisse. Eriolukorra tõttu ei olnud võimalik keskväljakut maikuus avada ning seetõttu toimub avamine 11. juulil kell 11.

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel", mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Ehitustööd teostas RTS Infraehitus.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot.

 

ARENDUS- JA MAJANDUSVALDKOND

Alates sellest nädalast on võimalik Elva vallamaja ees oleval väljakul, Elva raudteejaamas, Elva kultuurikeskuses ja Elva spordihoones ning Elva keskväljakul ja Elva raamatukogus kasutada tasuta WiFi-võrku nimega WiFi4EU. 

Projekti toetas Euroopa Liit ning tegemist on Euroopa Komisjoni algatusega, millega soovitakse anda oma kodanikele ja külalistele võimalus kasutada tasuta WiFi ühendust kõikjal Euroopas avalikes kohtades (parkides, väljakutel, avalikes hoonetes, raamatukogudes, tervisekeskustes ja muuseumides). 

 

Elva vallavalitsus on üldplaneeringuga seotud olulise info koondamiseks loonud eraldi üldplaneeringu blogi, kus saate tutvuda üldplaneeringu protsessi ja selle edenemisega. Blogi leiate SIIT

Blogist leiate toimunud (ja ka edaspidiste) koosolekute kokkuvõtted, olulised kontaktid, üldplaneeringu koostamise ajakava jms. Samuti saate blogist teada, miks on tarvis üldplaneeringut koostada. 

Üldplaneeringuga seotud olulisemast infost teavitatakse peale blogi kindlasti ka vallavalitsuse teistes infokanalites (Elva valla leht, valla koduleht, Facebook ning valla äpp). 

 

Kolmapäeval, 1. juulil toimus vallavalitsuse korraldatud Ulila rahvakoosolek, kus osalesid Heiki Hansen, Mikk Järv, Kertu Vuks ja Jaanika Saar. 

Koosoleku teemad olid Ulila keskuse kolmekordse hooneosa tulevik, kaasava eelarve elluviimine, keesikoja ümberehituse projekti tutvustus ja elluviimine, Ulila piirkonna investeeringud, Ulila (Tootsi Turba) silla ehituse ajakava, MTÜ Soovere lepingu tutvustus. Kogukonnaga arutati ka heakorraküsimusi ja saadi tagasisidet teostatud projektidele. 

 

VALLAMAJANDUS

Elva vallas sai hajaasustuse programmist toetust 43 projekti kogusummas 114 136 eurot, millest riigipoolne toetussumma on 54 136 eurot ning Elva valla panus 60 000 eurot.

Sel aastal esitati Elva valla hajaasustusprogrammi taotlusvooru kokku 74 taotlust, millest rahuldati 43. Toetus jagunes järgmiste tegevuste lõikes: 24 veesüsteemidega seotud taotlust, 16 kanalisatsioonisüsteemidega seotud taotlust ning 3 juurdepääsuteega seotud taotlust.

Võrreldes eelmise aastaga on taotlejate hulk jäänud Elva vallas samasse suurusjärku. Elva vald on suurendanud hajaasustuse programmi eelarvet 10 000 euro võrra, kuna huvi programmi vastu on suur.

Riigi Tugiteenuste Keskuse hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on inimestel, kes elavad hajaasustusega piirkonnas, võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme.

Hajaasustuse toetus on planeeritud ka 2021. aasta Elva valla eelarvesse, eeldatav taotlemise aeg on 2021. aasta kevadel. Programmi üks tingimus on, et taotleja omaks vähemalt aastalõpu seisuga sissekirjutust Elva vallas.

Lisainfo hajaasustuse programmi kohta leiate SIIT.

 

Kasside ja koerte marutaudi vastu tasuta vaktsineerimine toimub Elva vallas sel aastal 5. ja 6. augustil.

5. august 2020 Rannu ja Rõngu piirkond

Rannu alevik. Kaupluse parkla                kell 9–9.30

Kureküla alevik. Mõisa tn 1                      9.45–10.15

Väike-Rakke. Sangla kaupluse parkla     10.30–11

Valguta küla. Seltsimaja                          11.30–12

Teedla küla. Bussipeatus                           12.15–12.30

Rõngu alevik. Bussijaam (Turuplatsi)      12.45–13.15

 

6. august 2020 Konguta ja Puhja piirkond

Annikoru küla. Annikoru tee 16, endise katlajama juures platsil  kell 9–9.15

Karijärve küla. Bussipeatus                 10.45–11 

Ulila alevik. Pargi tn 1 park                 11.15–11.30

Rämsi küla. Keskuse tee 4                 11.45–12.15

Puhja alevik. Nooruse tn 3 parkla      12.30–12.45

 

Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, paroviirus) või kiipimise soovi korral teatada sellest eelnevalt (tasuline). Koerad tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Tartumaa volitatud loomaarst Aivar Lastik. tel +372 5136245

 

Elektrilevi on jõudnud kiire interneti rajamisega Elva valda ja alustas kiire interneti võrgu ehitusega. Ehitustööd vallas algasid Elva linnas, kus esialgu rajatakse kiire interneti võimalus 378 kodule ja ettevõttele.

Rohkem infot leiad Elektrilevi kiire interneti kodulehelt. Kodulehelt saate vaadata, kas teie kodu kuulub nende hulka, kes saab juba täna liitud Elektrilevi kiire interneti võrguga.

Kui teie koduni võrgu rajamine ei ole praegu ehitusplaanides, soovitab Elektrilevi esitada kiire interneti kodulehel sooviavalduse. Mida rohkem sooviavaldusi konkreetsest piirkonnast, seda suurem on tõenäosus, et tulevikus võetakse aadressid ehitusplaani.

Kiire interneti kohta leiate rohkem infot Elektrilevi kodulehelt: https://www.elektrilevi.ee/kiireinternet

 

Avalikul väljapanekul: Rannu kooli arengukava

Rannu kooli arengukava aastateks 2020-2025 on avalikul väljapanekul. Arengukava on kättesaadav siit.

Arvamusi ja ettepanekuid oodatakse kirjalikult e-aadressile ardi.kuunal@rannu.edu.ee kuni 15. juulini 2020.

 

KANTSELEI

Elva vallavalitsus ootab kandideerima kolmele ametikohale: ennetustööspetsialisti, sotsiaaltööspetsialisti ja lastekaitsespetsialisti ametikohtadele. Kõigile ametikohadele kandideerimise tähtaeg on 30. juuli.

Vallavalitsus võtab tööle ennetustööpetsialisti, kelle ülesanne on tervisedenduse ja ennetustöö korraldamine ning koordineerimine Elva vallas.

Edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus;
 • varasem töökogemus tervisedenduse ja/või ennetustöö valdkonnas;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea suhtlemis- ja meeskonnatööoskus;
 • algatusvõime, süsteemsus, loomingulisus ja initsiatiivikus.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • essee teemal "Ennetustöö võimalused ja väljakutsed Elva vallas" (kuni 2 lk)

Vallavalitsus võtab tööle sotsiaaltööspetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Sotsiaaltööspetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • põhjalikud teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Vallavalitsus võtab tööle lastekaitsespetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • soovituslikult varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Ametikohtade ametijuhendid ja lisainfo on leitav: elva.ee/toopakkumised

Lisainfo:
Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872

VARIA

 

Elva vallavalitsus annab teada, et Elva valla leht nr 75, mis ilmus 19. juunil, ei jõudnud kõikide elanikeni õigel ajal, kuna Omnival olid Elva valla piirkonnas lehe kandeperioodil kande teostamise raskused.

Vallavalitsusel oli Omnivaga kirjalik kokkulepe, et Elva valla lehe 19. juuni numbri kanne toimub 19. ja 22. juunil. Paraku ei jõudnud leht siiski kõigi elanikeni õigel ajal. 

Palume kõikidest kandeprobleemidest anda märku e-aadressil infoleht@elva.ee

 

SOTSIAALVALDKOND

Neljapäeval, 2. juulil kogunes ennetustöö tegevusplaani aruteluks sotsiaal- ja terviseosakonna esinedajad, haridus- ja kultuuriosakond ja kommunikatsioonijuht, et teha ettevalmistusi valdkondi hõlmava tegevusplaani koostamiseks. Kohtumisel lepiti kokku neli eesmärki ning olulisemad tegevused ning augustis jätkatakse juba tegevuste täpsustamistega.  

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 22.06-28.06.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 22.06.–28.06.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

Elva vallavalitsus võtab pöördujaid vastu etteregistreeritud vastuvõtuga. See tähendab, et ametnikega on võimalik kohtuda vaid aja kokku leppimisel. Jätkame kodanike nõustamist ka e-kirja ja telefoni teel ning soovitamegi suhtlemiseks kasutada eelkõige e-kanaleid. Kui on siiski tarvis tulla ametniku vastuvõtule, palume temaga aja kokku leppimiseks võtta ühendust kirja või telefoni teel. Ametnike kontaktid leiate SIIT ning taotluste ja avalduste jaoks palume kasutada e-keskkonda

Soovitame olulise info saamiseks laadida oma nutiseadmesse Elva valla äpp

KULTUUR
Neljapäeval, 25. juunil osalesid Marika Saar, Kertu Vuks, Margit Kink ja Merilyn Säde Autovabaduse puiesteel osalemise arutelul. Täpsemalt arutati läbi, missuguseid tegevusi võiks Autovabaduse puiesteel pakkuda ning missugune on ses osas edasine tööplaan. 
Elva Elamusfestival toimub 22. augustil ning sel korral on tegemist kogu Tartumaa loovettevõtjate festivaliga. Ootame väga kõiki Elva ettevõtteid festivalile registreerima.
 
Miks Elamusfestivalile tulla? 
 • Saate olla nähtav ja tutvustada potentsiaalsetele klientidele oma tooteid/teenuseid.
 • Leiate klientuuri Tartumaa valdade elanike seast (pärast koroonakriisi hea võimalus jõuda klientideni).
 • Saate tagasidet oma uutele tootearendustele.
 • Loote kontakte teiste tegijatega, kes messil osalevad.
 • Saate tutvustada oma tegevust Tartu Autovabaduse puiesteel (registreerudes 30. juuniks).
 • Võrreldes teiste messidega, on Elva Elamusfestival osalejatele TASUTA!
Registreeruda saate siin: www.tinyurl.com/elamusfestivalile
ARENDUSVALDKOND

Esmaspäeval, 22. juunil osales Kertu Vuks National Geographicu ja Tartu 2024 koosolekul. Peamised aruteluteemad olid avatud taotlusvooru üldpõhimõtete täpsustamine, Kollaste akende projekti suursündmuste mooduli arendamine ning kommunikatsioon Lõuna-Eesti omavalitsustes ja LEADER tegevusgruppides Tartu 2024 tegevuste kohta.  

Neljapäeval, 25. juunil toimus Rõngu kogukonnakeskuse projekteerimise koosolek. Sel korral oli teemaks hoone vajaliku energiatõhususe saavutamiseks tarvilikud muudatused ning hoone sisustuse funktsionaalsus ja lahendus.  

VARIA
Teisipäeval, 23. juunil osalesid Toomas Järveoja ja Margit Kink Võidutule jagamisel Elvas. Elva vallavanem Toomas Järveoja ja Kaitseliidu esindaja Marko Tiirmaa tõid Elva valda Võidutule Maarja Magdaleena kalmistult Vabadussõja ausamba juurest. Võidutuld sai 23. juunil võtta Elvas, Puhjas, Rannus, Rõngus ja Annikorus. 
Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Elva vallavalitsuse nädalakiri 15.06-21.06.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 15.06.–21.06.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

Elva vallavalitsus võtab pöördujaid vastu etteregistreeritud vastuvõtuga. See tähendab, et ametnikega on võimalik kohtuda vaid aja kokku leppimisel. Jätkame kodanike nõustamist ka e-kirja ja telefoni teel ning soovitamegi suhtlemiseks kasutada eelkõige e-kanaleid. Kui on siiski tarvis tulla ametniku vastuvõtule, palume temaga aja kokku leppimiseks võtta ühendust kirja või telefoni teel. Ametnike kontaktid leiate SIIT ning taotluste ja avalduste jaoks palume kasutada e-keskkonda

Soovitame olulise info saamiseks laadida oma nutiseadmesse Elva valla äpp

SOTSIAALVALDKOND

Teisipäeval, 16. juunil osalesid Marika Saar ja Salle Ritso Elva Laste- ja Perekeskuse nõukogu koosolekul, kus kinnitati majandusaasta aruanne ning anti ülevaade viimase perioodi majandustegevusest, tutvustati lasteaia tegevusi ning arutleti asendushoolduse 2021. aasta hinna üle.  

Kolmapäeval, 17. juunil osales Marika Saar ELVL sotsiaalvaldkonna teemarühma ja Sotsiaalministeeriumi virtuaalsel kohtumisel. Peamised teemad olid  üleriigiliselt rakendatav inimesekeskse hoolekande- ja tervishoiusüsteemi koordinatsioonimudeli tutvustamine, ülevaade struktuurivahendite järgmise perioodi ettevalmistuste seisust, tööturul osalemist toetavate hoolekandeteenuste tutvustus ja puude määramisest lastele.

17. juunil jagati Rõngu Rahvamajas Elva valla sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustusi. Kokku anti tunnustusi välja viies kategoorias. 

Aasta laste ja perede heaolu edendaja aunimetuse pälvis Elva Vallavalitsuse lastekaitsespetsialist Anneli Lepik. Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et Anneli on näidanud oma tugevusena koostööoskust koolide, politsei ning teiste lastega töötavate spetsialistidega. „Anneli on väga hooliv, tähelepanelik ja toetav ka oma kolleegide suhtes, kes pöörduvad tema poole nii juriidiliste kui ka sotsiaalvaldkonda puudutavate küsimuste arutamiseks ja nõu saamiseks," kirjeldas Saar. 

Anneli Lepik töötab Rõngu ja Rannu piirkonnas ning tema tööülesanded on lapse õiguste ja heaolu tagamine, lastega seotud perede sotsiaalnõustamine ja vajadusel teistele toetavatele sotsiaalteenustele suunamine. 

Aasta sotsiaalteo aunimetuse pälvis SA Elva Laste- ja Perekeskus ja Tartu Ülikooli Kliinikum Elva valla laste ja noorte vaimse tervise kabineti avamise eest. Laste ja noorukite vaimse tervise kabinet avati Elvas 2019. aasta kevadel koostöös Elva Vallavalitsuse, SA Elva Laste- ja Perekeskuse ning Tartu Ülikooli Kliinikumiga. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et seesuguse kabineti avamine oli Eestis esmakordne. „Eriliseks teeb selle kabineti see, et omavalitsus, sotsiaalteenuste pakkuja ja tervishoiuasutus on leidnud just seesuguse viisi laste ja noorte vaimse tervise muredega tegelemiseks. Ta lisas, et kabinet on oluline seepärast, et laps saab kodu lähedal vajalikku tervishoiuteenust ning võimalusel suunatakse abivajaja edasi keskuse teistele nõustamisteenustele. 

Aasta sotsiaaltöö edendaja aunimetus anti MTÜ-le Hoolekoda, Elva päevakeskuse juhataja Anu Uudeltile, kes on päevakeskuse tööd juhtinud kaks aastat. Päevakeskuses käivad koos tantsijad, koroonamängijad ja bridžiklubi, peale selle harrastatakse palju käsitööd: kootakse telgedel ja tehakse näputööd. „Anu on soe ja särasilmne inimene, kes on päevakeskuses käivitanud uusi ringe ja korraldanud erinevaid väljasõite. Ta on väga sihikindel ja leiab alati erinevatele väljakutsetele lahendused," kirjeldas Saar. 

Aasta tervisedendaja aunimetuse pälvis MTÜ Kvaliteetaeg juhatuse liige Kristjan Moorast. Kristjan Moorast panustas aastaid FC Elva jalgpallitreenerina noorte liikumisharrastuste juurutamisse ja sportliku võimekuse kasvatamisse. Pärast seda on ta tegutsenud Rõngu piirkonnas, kus ta on toonud kokku liikumishuvilised noored ja täiskasvanud. 

„MTÜ Kvaliteetaeg on oma tegutsemisaja jooksul panustanud erinevate projektidega Rõngu piirkonda, näiteks on sinna nende abiga rajatud miniarena. Peale selle korraldavad nad koostöös kohaliku kultuurimajaga erinevaid liikumisüritusi, nagu näiteks Ruubeli rattaralli, Öökoss jne," kirjeldas abivallavanem. Kristjan Moorast on üle kahe aasta juhendanud ka laste pallimänguringi, millest on saanud Rõngu rahvamaja üks kõige populaarsem huvialaring, meelitades liikuma ligi 45 eri vanuses noort. 

Aasta märkaja aunimetus anti BC Elva MTÜ juhatuse liikmele Priit Värvile. Abivallavanem Marika Saar ütles, et Priidu puhul on tegemist aktiivse ja innustunud rahvasportlase, märkaja ja tegutsejaga. „Talle on oluline noorte liikumisaktiivsuse suurendamine, näiteks paigaldati tema abiga Konguta Kooli ja lasteaia territooriumile, Elva Gümnaasiumi kahe hoone juurde ja Rannu kooli õuele teisaldatavad korvpallilauad ja korvpallid," sõnas Saar. 

Elva vallavalitsuse tänukirjaga tunnustati ka Elva Puuetega Inimeste Ühing MTÜ esimeest Anne Kähr-Hallerit, Elva Vallavalitsuse sotsiaalnõunikku Alo Rebast, Valguta Lasteaed-Algkooli direktorit Kaja Lepikut, SA Elva Laste- ja Perekeskuse kasvatajat Hiie Kreisi ja SA Elva Laste- ja Perekeskuse tugiisikut Rita Anton-Laugat. 

Samuti tunnustati tänukirjaga Elva vallavalitsuse hooldustöötajaid, kes said viimaste kuude väljakutsetega väga hästi hakkama. Vallavalitsus tunnustas tänukirjaga ka valla hooldekodusid hea töö eest kriisiperioodil. 

Elva valla sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustamiseks oli kandidaate võimalik esitada veebruarikuu jooksul. Aunimetuste laureaadid otsustas vallavalitsuse moodustatud komisjon. 

Sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustusüritus pidi esialgu toimuma selle aasta märtsis, kuid seoses riigis kehtinud eriolukorraga lükati ürituse toimumine edasi juunikuusse. 

ARENDUSVALDKOND

Teisipäeval toimus hajaasustuse projekti hindamiskomisjoni koosolek, kus osalesid Maano Koemets, Mikk Järv, Milvi Sepp, Allan Allik, Ede Möldre, Ene Joosing ja Terje Korss. Hindamisel lähtuti kasusaajate, sealhulgas just laste arvust, kitsaskoha suurusest ning lahenduse otstarbekusest. Hindamistulemused tehakse teatavaks pärast riigipoolse toetuse osa lõplikku kinnitamist. 

Teisipäeval osales vallavalitsuse juhtrühm üldplaneeringu koosolekul. Jätkati arutelu tihe- ja hajaasustusega alade piiride määratlemise üle. Tihealade piirid vaadati üle piirkondade kaupa ning esialgsed ettepanekud kanti planeerija poolt koostatavasse eskiislahendusse. Tihealade piiritlemisel järgitakse eelkõige väljakujunenud asustusstruktuuri ja kompaktsust. Asustuse arengut suunavad tingimused seatakse tihealadele, maalises asustuses täpsemate tingimuste seadmise vajadus üldjuhul puudub.  

Arutleti, et üldplaneering annab võimaluse täpsustada tihealasid asustusjaotuse muutmise ettepaneku tegemise kaudu. Vajadusel saab näiteks alevike asustuspiire täpsustada, et kompaktset ja maalist asustust selgemalt eristada. Üldplaneeringuga on võimalik teha ettepanekuid asustuse lahkmejoonte korrigeerimiseks. Piiride korrigeerimisel on kriteeriumiteks eelkõige: elanike arv piirkonnas, kompaktsus, hoonestuse paiknemine, avalike teenuste olemasolu, katastriüksuse piir, looduslik piir või maamärk (maantee, mets jms). Asustuspiiride lahkmejoonte võimalikud muutmisettepanekud arutatakse läbi avalikel rahvakoosolekutel ning vastava otsuse tegemine on volikogu pädevuses.  

Järgmisel töökoosolekul käsitletakse tihealadele kavandatavate maakasutuse juhtotstarvete põhimõtteid ja tingimusi juhtotstarvete kaupa detailsemalt. 

Kolmapäeval, 17. juunil toimus Rõngu kogukonnakeskuse projekteerimise arutelu, kus osalesid Heiki Hansen, Marika Saar, Mikk Järv, Jaanika Saar ja Ene Joosing. Arutelul vaadati üle muudatused, mida esitada projekteerijatele, et raamatukogu ruumid oleksid kõigile eagruppidele sobivad kasutada.  

Reedel, 19. juunil osales Kertu Vuks Lõuna-Eesti koostöökohtumisel. Tiit Toots ja Sven Tobereluts tutvustasid Lõuna-Eesti arengupäevaga seonduvat – üritus planeeritakse korraldada septembris. MKM-i esindaja Raigo Illing tegi lühikese ülevaate kiire internetiühenduse meetmetest, Cleveron OÜ juht selgitas Cleveroni tulevikuplaane seoses pakiautomaatidega maapiirkondades.  

Neljapäeval, 18. juunil osales Mikk Järv Tallinnas kiire interneti teemalisel kohtumisel. 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis toimunud kohtumisel arutati Lõuna-Eesti murekohti seoses kiire interneti ühenduste loomisega.
Elektrilevi ja AS Eesti Andmesidevõrk on lubanud inimestele kiire interneti loomist, kuid siiani ei ole veel ühendusi looma hakatud. On tulemas uued meetmed ning lõpuks saaks hakata lõppühendusi tegema. 
Eesti Andmesidevõrk on rajanud baasvõrgu, kuid mitmetel operaatoritel on tekkinud küsimusi seoses selle võrdsetel tingimustel kasutamisega. Sel teemal lubati ka ministeeriumi poolt teostada kontroll, kas toetusmeetme tingimused on täidetud. 

Elva vallavalitsus kuulutas välja Hellenurme mõisa ruumide läbirääkimistega pakkumise korras kasutusse andmise konkursi. Pakkumused tuleb esitada hiljemalt 1. juuli 2020 kella 11ks e-aadressile elva@elva.ee

Hellenurme mõis on Elva vallale kuuluv hoone, mille teisel korrusel asub Elva valla lasteaed. Selleks, et hoone ülejäänud osa ei seisaks tühjana, on Elva vallavalitsus otsustanud üürida välja hoone keldrikorruse ja esimese korruse ruumid. 

Täpsete üürile andmise tingimustega ja ruumiplaanidega saate tutvuda: 
Üürile andmise tingimused 
Asendiplaan 
Ruumiplaan

Ideekontseptsiooni ja rendile võtmise perioodi pikkus (mitte rohkem kui viis aastat) palume esitada pakkumuse kontseptsioonis. 

Elektroonilised pakkumused tuleb esitada hiljemalt 1. juulil 2020 kella 11ks e-aadressile elva@elva.ee, millele on märgitud pealkiri „Hellenurme mõisa üürile andmine läbirääkimistega pakkumise teel". Pakkumused avatakse 1. juulil 2020 kell 11.15. 

Vallavalitsuse korralduse leiate SIIT

Mõisahoones olevate ruumidega, mis antakse läbirääkimistega pakkumise korras kasutusse, on võimalik tutvuda. Selleks palume ühendust võtta abivallavanem Mikk Järvega.  

Lisainfo: 
Mikk Järv, abivallavanem 
mikk.jarv@elva.ee või tel 517 0306 

VALLAMAJANDUS
Algas Peedu tee-Kärneri ja Lootuse tänava remont. Töid teostab OÜ Roadwest järgneva kolme kuu jooksul. Tänavatel vahetatakse välja amortiseerunud asfaldi kiht ja uuendatakse transiitliikluseks vajalik aluskiht/killustik. Tööde maksumus on ca 460 000 eurot. 
JUHTIMINE

Esmaspäeval, 16. juunil toimus Elva vallavolikogu istung. 

Elva vallavolikogu istung toimus 15. juunil Elva kultuurikeskuse saalis. Peale kahte elektroonilist istungit oli osade volikogu liikmete soov, et istung toimuks seekord kokkusaamisega. Kultuurikeskuse saal võimaldas paigutada volinikud istuma mõistliku vahemaaga üksteisest. Päevakorras oli viis otsuse eelnõu ja  kolm määruse eelnõu, informatiivsed päevakorrapunktid ning komisjoni esimeeste ülevaade tööst. 

Istung algas vallavanema ülevaatega vallavalitsuse ja hallatavate asutuste tööst. Kevadsuvine periood on hoolimata eriolukorrast olnud töine, on hangete koostamise ja lepingute sõlmimise aeg. Vallavanem selgitas ka täpsemalt eriolukorrast tulenevaid lisakulusid ja nende katmist. Vallavanema ettekande peale esitati hulgaliselt küsimusi heakorra, kalmistute, teede ja tänavate olukorra kohta. Eraldi teemaks tõusis vareseid puudutav küsimus. Varestega seotud probleemi tõstatas volikogu liige Rein Abel, kelle sõnul on tema poole pöördunud Elva linna elanikud, kes peavad olukorda väljakannatamatuks ning soovitakse, et vallavalitsus võtaks midagi ette. Volikogu saalis olid ka linnaelanikud, kes said välja öelda, mis neid vareste puhul häirib ja mis nende arvates peaks ette võtma. Pika arutelu tulemusel sai vallavalitsusele ülesandeks järgmiseks istungiks pakkuda välja lahendused, mida võiks 2021. aastal kasutada vareste tõrjumiseks Elva linnas. 

Priit Värv andis ülevaate spordikomisjoni tööst. Vastavalt põhimäärusele teevad volikogu komisjonide esimehed kord aastas ülevaate nende juhitud komisjonide tööst. Spordikomisjon on arutanud Elva spordihoone ehitamise ja sisustamisega seotud teemasid, spordiklubide koostööd ja toetamist, spordirajatiste olukorda ja tulevikuväljavaateid uute spordirajatiste ehitamisel. 

Volikogu kinnitas Elva valla 2019. aasta majandusaasta aruande. Vallavanem Toomas Järveoja luges ette otsuse eelnõu, millejärgi kuuluvad majandusaasta aruande koosseisu tegevusaruanne, raamatupidamisaruanne koos eelarve täitmise aruandega ja sõltumatu vandeaudiitori aruanne. Abivallavanem Marika Saar pööras oma pikemas ettekandes tähelepanu tegevusaruandele ja selle seotusele valla arengukavas seatud eesmärkide täitmisega. Revisjonikomisjoni esimees Tõnu Aigro lisas aruandele komisjoni seisukoha, milles komisjoni kõik liikmed nõustusid audiitori arvamusega. 

Volikogu kinnitas II lisaeelarve ja muudatused põhieelarves. Elva valla 2020. aasta II lisaeelarve korrigeerib eelarvet, kuna riiklike õigusaktidega on vallale eraldatud täiendavaid vahendeid. Muudatused on seotud ka pandeemiast tingitud tulude vähenemisega, seetõttu vähendatakse personalikulusid ja lisatakse eelarvesse eriolukorrast tulenevaid täiendavaid kulusid. Täpsemalt kärbiti vallavalitsuse ja hallatavate asutuste palgafondis olevat 3% puhvrit, mis on mõeldud lisatasude, preemiate jms maksmiseks. 

II lisaeelarve maht on 565 871 eurot. Põhitegevuse tulud suurenevad 565 871 euro võrra ja kulud vähenevad 94 132 eurot. Lisaeelarve põhitegevuse tulem on 660 003, mis suunatakse investeerimistegevuse eelarvesse. Viimase puhul on tegemist Vabariigi valitsuse poolt toetusfondi eraldatud summaga, mis on ette nähtud teede ja tänavate korrashoiuks. 

Volikogu täpsustas tunnustamiste korda. Volikogu muutis Elva valla tunnustusavalduste korras tunnustamiseks esitamise tähtaegu, et tähtajad oleksid ühtlustatud, see kergendab nii tunnustamiseks esitamise kui ka tunnustamise otsustajate tööd. Üldine tähtaeg kandidaatide esitamiseks on edaspidi 31. detsember. 

Muudatused tegevustoetuste taotlemise korras tagavad parema kontrolli toetuste üle. Elva valla tegevustoetuste määrust täiendati lausega „Lapsevanem või lapse eestkostja peab olema kinnitanud lapse spordiklubis osalemise". See tähendab, et edaspidi annab lapsevanem või lapse eestkostja eraldi kinnituse oma lapse osalemise kohta spordiklubi treeningutel. Kinnituse saab anda Spoku-keskkonna kaudu ja haridus- ja kultuuriosakonnas kohapeal. Sellisel juhul on spordiklubile pearaha maksmine kontrollitud ja läbipaistev. Määruse § 12 lõiget 1 muudeti järgmiselt „Taotlus koos nõutud lisadokumentidega esitatakse vallavalitsusele elektrooniliselt Elva valla e-teenuste keskkonnas Spoku või e-posti teel hiljemalt 1. novembriks". Eelistatud on taotluse esitamine elektrooniliselt Spoku-keskkonnas, mis võimaldab automatiseeritult kontrollida nt spordiklubis käiva lapse rahvastikuregistrijärgset elukohta. Seda näeb üksnes vastava valdkonna ametnik. Määruse muudatust on eelnevalt arutatud spordikomisjoni ja spordiklubide eestvedajate 19.05.2020 ühiskoosolekul. 

Elva vald taotleb riigilt tasuta maad lasteaia parkla ehitamiseks Rõngu alevikus. Rõngu lasteaial puudub parkla, seni on kasutatud katlamaja maad, kuid seoses katlamaja rekonstrueerimisega kaob see võimalus ära. Lasteaia naabruses, Aia tn 2a, on riigile kuuluv maatükk, millest ligikaudu 2000 m2 suurust osa taotleb vald munitsipaalomandisse eesmärgiga sinna rajada lasteaia klientidele ja töötajatele parkla. 

Enampakkumise korras müüakse vallale mittevajalik kinnistu Lossimäe külas. Elva vald võõrandab enampakkumisel Lossimäe külas asuva Mädaka kinnistu. Kinnistu suurus on 756 m2 ja kinnistul asub amortiseerunud saunahoone. Maatüki sihtotstarve on ühiskondlike ehitiste maa. Abivallavanem Heiki Hansen kinnitas, et vallal ei ole seda kinnistut vaja oma tegevuseks, lisaks sellele puudub avalik juurdepääsutee. Volikogu liige Kristel Ilves küsis, kas Mädajärve osas on vallal plaane ujumiskoha rajamiseks, kuna kohalikele on see järv olnud ujumiskohana kasutusel. Abivallavanem Heiki Hansen vastas, et sellised plaanid puuduvad, kuna juurdepääs on eratee ja teine võimalus järveni jõuda on läbi metsa, seega avaliku ujumiskoha loomine ei ole seal perspektiivne. Volikogu otsustas kinnistu enampakkumisel võõrandada. 

Volikogu nõustus geoloogilise uuringuloa andmisega. Keskkonnaameti menetluses on geoloogilise uuringuloa taotlus Purtsi külas asuvale Kurejärve karjääri maaüksusele. Kurejärve karjääris on eelnevalt tehtud kaevandamistöid , kuid ei ole selge, mis mahus on seal veel kruusa ja liiva. Maaüksus kuulub riigile, kuid riik on enampakkumise korras võõrandanud uuringuloa saamise õiguse, mille omandas OÜ Makita Karjäärid. Volikogu nõustus Keskkonnaameti otsuse eelnõuga, mis lubab Makita Karjäärid OÜ-l uuringuid teostada. Uuringuloa andmisega nõustumine ei tähenda automaatselt kaevandamisloa andmist tulevikus. 

Volikogu andis loa sõlmida hoonestusõigus vallale kuuluvale kinnistule. Kinnistu Kentsi paisjärv asub Mälgi külas ja sellel asub Kentsi paisjärv, maa sihtotstarve on 95% veekogude maa ja 5% üldkasutatav maa. Kinnistu suurus on 62,15 ha. Hoonestusõigus antakse tasuta ja otsustuskorras 20 aastaks vallale kuuluvale sihtasutusele Elva Kultuur ja Sport. Hoonestusõiguse eesmärk on taastada Kentsi paisjärv ja arendada see välja puhke- ja turismi piirkonnaks. Sihtasutuse Elva Kultuur ja Sport üks põhikirjaline ülesanne on majandada, hallata, arendada ja rajada kultuuri-, spordi- ja turismiehitisi. Taastamistööde lõpus on veekogu taastunud ja loodud sobivad tingimused kavandatavate jätkutegevuste tarbeks. Samaaegselt paisjärve taastamisega saab alustada paisjärve ümber taristu ja muude väikevormide rajamist. Seda on mõistlik teha sihtasutuse kaudu, kes tegevusi eest veab ja projektidele ka lisavahendeid otsib. 

Informatsiooni ja sõnavõttude päevakorrapunktis esitas volikogu liige Vahur Jaakma fraktsioonide Elvamaa Esimesed ja Elva Vallakodanik pöördumise volikogu ja vallavalitsuse poole. Pöördumine ja ettekanne oli ajendatud Hellenurme detailplaneeringu menetlusest. Täpsemalt on tegemist Tallimäe küüni, Mõisa tõllakuuri, Mõisa aed ja Ääre maaüksuste detailplaneeringuga, mis käsitleb arendaja AS Lõuna-Eesti hooldekodu Hellenurme kompleksi laiendamist. Vahur Jaakma tutvustas planeeringu senist käiku ja leidis, et vallavalitsus pidurdab põhjendamatult menetlust. Pöördumise ettepanek oli jätkata õigus- ja mõistuspärast menetlust, sest planeeringuga ei suurene hooldavate arv vaid paranevad elutingimused. 

Abivallavanem Mikk Järv tegi ettekande, milles selgitas vallavalitsuse seisukohta, mis seisus on detailplaneering ja miks on selle menetlus veninud. Mikk Järve sõnul ei ole planeeringu koostaja suutnud esitada sotsiaalsete mõjude analüüsi, mis annaks selge hinnangu, millised mõjud tekivad planeeringu elluviimisel. Mikk Järv põhjendas sotsiaalsete mõjude analüüsi vajadust sellega, et piirkonnakogu ja kohalikud elanikud on tundnud muret seoses hooldekodu planeeritud laienemisega ja sellega kaasnevate mõjudega külaelanikele. Vallavalitsus peab saama hinnangu, kas elanike mure on põhjendatud. 

Istungil toimunud arutelusid saab järelvaadata Elva valla Youtube-i keskkonnas, ettekannete, protokolli ja õigusaktidega saab tutvuda dokumendiregistris.

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 08.06.–14.06.2020

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 08.06.–14.06.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Esmaspäeval, 8. juunil osales Margit Kink kultuurijuhtide koosolekul, kus pandi paika Võidutule jagamise ajakava ja korralduslikud aspektid.  

Vallavanem Toomas Järveoja ja Kaitseliidu esindaja Marko Tiirmaa jõuavad võidutulega kell 17 Elva Kultuurikeskuse ette. Toomas Järveoja ütleb väikese tervituse ja esmajärjekorras võtavad tule Rõngu, Rannu, Annikoru ja Puhja esindajad. Toimub väike muusikaline etteaste.  Elvas on tuld võimalik võtta 17.30ni. 

Kell 17.30 saabub tuli Rõngu monumendiplatsile ja sealt tuleasemelt on võimalik tuld võtta 18.30ni. Taustaks esineb lauluansambel. Pakutakse kodukootud suupisteid.  

Kell 17.30 saabub tuli Rannu Vallapalu tulealtarile (vana vallamaja juures). Tuld on võimalik võtta samuti 18.30ni. Taustaks mängib pillimees. 

Kell 17.30 saabub tuli Puhja Vabadussamba juurde. Kohal on Kaitseliidu ja kodutütarde esindajad. Tuld on võimalik võtta samuti 18.30ni. Taustaks mängib muusika. 

Kell 17.30 saabub tuli Annikorru Taska platsile. Tuld on võimalik võtta 18.30ni. Taustaks mängivad muusikud. 

 

Teisipäeval ja neljapäeval toimusid Elva Elamusfestivaliteemalised koosolekud.  

Kõik ettevõtted, kes panevad end kirja Elamusfestivalile osalema enne 19. juunit, saavad võimaluse osaleda tasuta Tartu Ärinõuandla veebikoolitusel „teadlik ettevalmistus Elamusfestivaliks". 

Koolitaja Eva Leemet on loomemajanduse ekspert ja ekspordiprogrammide korraldamise kogemusega ettevõtluskonsultant. Koolitus on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerumine kuni 18. juuni kl.15. Registreerumine: https://forms.gle/EVTrEhMHUkur8Hjb8
Täpem info Tartu Ärinõuandla kodulehel: https://arinouandla.ee/voog/tartumaa-loovettevotjatele-tasuta-messiks-valmistumise-koolitus-19-juunil/

Peale selle on võimalik kõikidel registreerunutel ettevõtetel tasuta tutvustada oma tegevust Elva Elamusfestivali programmis Tartus Autovabaduse puiesteel. 

Pane end Elamusfestivalile kirja SIIN

 

Kolmapäeval, 10. juunil toimus Aasta noore ja Õpilaste aasta haridusteo valimise komisjon. Tunnustamiseks esitati kuus kandidaati. Laureaate tunnustatakse 30. juunil toimuval tänusündmusel.  

 

Kolmapäeval osales abivallavanem Marika Saar kultuuriministeeriumi kutsel laulu- ja tantsupeo teemalisel arutelul, kus räägiti valdkonna rahastamise kitsaskohtadest ning erinevatest plaanidest, kuidas seda tulevikus teha.  

 

Margit Kink osales Elva valla noortevolikogu koosolekul, kus arutleti Elva kohvikutepäeva noortekohviku korraldust. Paika pandi lõplik menüü ja toorainete vajadused, jagati ära ülesanded, selgitati välja, kust ja kellelt saab kohvikuinventari ning milline on ajakava. Kohal olid ka noorsootöötajate esindajad, kes nõu ja jõuga noortekohviku korraldamises kaasa aitavad. 

Noortekohvikut saab külastada 11. juulil kell 08.59–14.57 Elva kohvikutepäeval Elva vallavalitsuse ees. Menüü on noortepärane ja peale selle on võimalus osaleda erinevates aktiivsetes tegevustes ning üles astuvad noored muusikud. 

 

Neljapäeval, 11. juunil toimus Elva valla raamatukogujuhtide koosolek. Räägiti, kuidas on läinud ning millised plaanid on suveks. Abivallavanem Marika Saar rääkis kultuuripealinn 2024 arengutest ja Elva valla tegevusplaanist sellega seoses. Peale selle külastas meid Nõo Põhikooli raamatukogutöötaja Kadri Sildnik, kes jagas oma kogemusi, kuidas ta meelitab rohkem noori raamatukokku ning raamatukogutöötajana täidab ka noorsootöötaja rolli. 

 

Neljapäeval kohtus noorsootöö hindamise tuumikrühm, kuhu kuuluvad Margit Kink, Sirle Lüüs, Mari-Liis Vanaisak, Garmen Vallikivi, Hanna Laius, Miia Uibo ja Heliise Riisaar. Noorsootöö kvaliteedi hindamismudel on töövahend kohalikule omavalitsusele, mille abil saab kaardistada noorsootöö tugevusi ja arendamist vajavaid valdkondi, tulemuste põhjal planeerida edasist arengut ning jälgida edusamme.

Praegu käib enesehindamise etapp. Sügisel on plaanis korraldada andmete kogumiseks küsitlused noorte, noorsootöötajate ning noorteühingute seas.

Seejärel toimub välishindamine ning edasiste tegevuste planeerimine. 

KOGUKOND

Elva valla kauni kodu konkurss tuleb taas 
 

Elva vallavalitsus kutsub kõiki aktiivseid elanikke märkama Elva vallas asuvaid kauneid hooneid ja avalikku ruumi ning esitama neid „Elva valla kaunis kodu 2020" konkursile.  

Kandidaate saavad esitada kõik Elva valla elanikud ja külalised. Objektide hulgas võivad olla nii hooned kui ka rajatised, sh platsid, puhkealad jms. 

Konkursile saab esitada kandidaate neljas kategoorias: 

 • kaunis kodu ja aed (traditsiooniline talumaja, linnamaja, suvila, paarismaja ja ridaelamu); 
 • kaunis kortermaja (korrusmaja või korrusmajade kogum); 
 • kaunis ehitis (ühiskondlik ehitis s.o rahvamaja, koolimaja vmt, tööstushoone või hoonete kompleks, kauplus, vaatetorn jms); 
 • kaunis avalik ruum (looduskaunis koht, supelrand, spordiväljak, avalik park, väljak vms). 

Konkursi tulemused avalikustatakse Elva valla kodulehel, Elva valla lehes, valla Facebooki lehel ning valla äpis. Parimaid kodusid tunnustatakse Elva valla kogukondade tunnustamise üritusel 2020. aasta sügisel ning kategooriate võitjad esitatakse „Eesti kaunis kodu 2021" maakondlikku vooru. 
 
Anna meile kaunist kodust teada hiljemalt 31. juuliks e-aadressile elva@elva.ee märgusõnaga „Kaunis kodu" saates meile kauni kodu foto, selle omaniku e-aadressi ning telefoninumbri, et saaksime oma küllatulekust ette teatada. Teavita kindlasti ka omanikku tema kandidatuuri ülesseadmisest. 

Lisainfo: 
Jaanika Saar, vallaarhitekt 
jaanika.saar@elva.ee või tel 5348 1114 

Fotol on Elva valla kaunis kodu 2019 võitja – Liia ja Endel Tilgari kodu. Foto autor: Jaanika Saar 

ARENDUS- JA MAJANDUSVALDKOND

Neljapäeval, 11. juunil toimus Elva Kultuurikeskuse kohvikus mentorklubi kohtumine, mille raames Sibulatee turismivõrgustiku eestvedaja Liis Lainemäe jagas oma kogemust turismivõrgustiku loomise, ülesehitamise ja toimimise kohta.
Sibulatee on tänaseks tegutsenud 10 aastat ning praegu on võrgustikus 28 liiget. Sibulatee on  Peipsi ääres looklev sihtkoht, kus elavad kõrvuti nii eestlased kui ka venelased ning mis on tuntud oma kultuuririkkuse poolest, sest siin põimuvad vene vanausulised, baltisaksa mõisakultuur ja Eesti talupojakultuur.  

 

Reedel, 12. juunil toimus Rõngu kogukonnakeskuse projekteerimiskoosolek.
Valminud on eelprojekt. Projekteerimise koosolekul arutati läbi hoone sisearhitektuurne lahendus ning tehti ettepanekuid materjalikasutuse osas ja sisustuse paiknemise osas. 
 

 

Elva vallavalitsus kuulutab välja Hellenurme mõisa ruumide läbirääkimistega pakkumise korras kasutusse andmise konkursi. Pakkumused tuleb esitada hiljemalt 1. juuli 2020 kella 11ks e-aadressile elva@elva.ee.

Hellenurme mõis on Elva vallale kuuluv hoone, mille teisel korrusel asub Elva valla lasteaed. Selleks, et hoone ülejäänud osa ei seisaks tühjana, on Elva vallavalitsus otsustanud üürida välja hoone keldrikorruse ja esimese korruse ruumid.

Täpsete üürile andmise tingimustega ja ruumiplaanidega saate tutvuda:
Üürile andmise tingimused
Asendiplaan
Ruumiplaan

Ideekontseptsiooni ja rendile võtmise perioodi pikkus (mitte rohkem kui viis aastat) palume esitada pakkumuse kontseptsioonis.

Elektroonilised pakkumused tuleb esitada hiljemalt 1. juulil 2020 kella 11ks e-aadressile elva@elva.ee, millele on märgitud pealkiri „Hellenurme mõisa üürile andmine läbirääkimistega pakkumise teel". Pakkumused avatakse 1. juulil 2020 kell 11.15.

Vallavalitsuse korralduse leiate SIIT.

Mõisahoones olevate ruumidega, mis antakse läbirääkimistega pakkumise korras kasutusse, on võimalik tutvuda. Selleks palume ühendust võtta abivallavanem Mikk Järvega. 

Lisainfo:
Mikk Järv, abivallavanem
mikk.jarv@elva.ee või tel 517 0306

 

Taas enampakkumisel: Rannu alevikus asuv Ringtee 15 kinnistu

Elva vallavalitsus müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel tootmispiirkonnas asuva kinnistu aadressiga Ringtee 15, Rannu alevik, Elva vald (katastritunnus 66601:008:0096), sihtotstarve 100% tootmismaa, suurus 2507 m².

Kinnistul asuvad Pärnamäe puurkaev (PRK 0006753, sanitaarkaitseala 30 m) ja pumbamaja (EHR 104036698, ehitisealune pind 24 m²). Olemas on toimiv elektriühendus 3x380 A (60 A). Juurdepääs riigimaanteelt 22 166 Rannu ringtee.

Kinnistu enampakkumise müügihinna algsuurus on 5 000 eurot. Avaliku kirjaliku enampakkumise tingimustega saab tutvuda Elva valla veebilehel ning tutvustavaid pilte leiab kinnisvaraportaalis KV.

Vormikohane avaldus enampakkumisel osalemiseks koos lisadokumentidega tuleb esitada kirjalikult kinnises ümbrikus (märkega „Ringtee 15 pakkumus") hiljemalt 26. juunil kell 9 Elva vallavalitsusele, aadressil Kesk 32, 61507 Elva linn. Kirja võib saata tähitult, lihtpostiga või panna käsipostiga vallamaja trepil asuvasse postkasti.

Enampakkumise tagatisraha 500 eurot tuleb tasuda hiljemalt 26. juuniks.

Avalduse esitamisel tuleb kasutada Elva vallavalitsuse koostatud vormi, mille leiate SIIT.

Lisainfo:
Terje Korss
tel 53020888
terje.korss@elva.ee

ETTEVÕTLUS

Ketu Vuks osales 2. ja 10. juunil välisinvesteeringute teemalisel koolitusel, mis korraldati Majandus- ja kommunikatsiooolniministeeriumi, EAS Välisinvesteeringute Keskuse ja Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku koostöös. Koolituse eesmärk oli  jagada teadmisi otseinvesteeringute rollist majandusarengus, investorite ootustest ning võimalustest vastata koostöös nendele ootustele.Muu hulgas käsitleti otseinvesteeringute tähtsuse teemat, räägiti sellest, millised on investorite ootused ja milline on ideaalne “klienditeekond”. Samuti räägiti lähemalt väärtuspakkumiste koostamisest ning senisest kogemusest välisinvestorite kaasamisel.  

Kohalike omavalitsuste tarbeks toimub sügisel ka jätkukoolitus, täpsem info arenduskeskused.ee  

KANTSELEI

12. juunil toimus linna- ja vallasekretäride veebikohtumine rahandusministeeriumi kohalike omavalitsuste nõuniku Olivia Talustega. Osales ligikaudu 50 linna- ja vallasekretäri ja teisi teemast huvitatud omavalitsustegeleasi, Elva vallast osalesid Salle Ritso, Margit Kiin ja Maano Koemets. Arutati valdade põhimääruste muutmise vajaduse üle seoses eriolukorraga, kus tekkis vajadus elektrooniliste istungite korraldamise järele. Olivia Taluste selgitas kavandatavaid muudatusi KOKS-is. Seisukohad, kuidas käsitleda elektrooniliste istungite korraldamist õigusaktides, olid kohati üsna erinevad. Probleeme on tekkinud seal, kus seni puudus kogemus või seal kus osa volikogu liikmeid pahatahtlikult ignoreerivad elektrooniliste võimaluste kasutamist. Lepiti kokku kohtumine Türi vallas, kus teemat edasi arutatakse.  

VARIA

8. juunil toimus volikogu eestseisuse veebikoosolek.

Eestseisus arutas volikogu istungi päevakorda ja muid volikogu tööga seotud küsimusi. Vallavanem Toomas Järveoja tutvustas eestseisusele istungi päevakorra projekti esitatud eelnõusid ja teemasid, Marika Saar tutvustas tegevustoetuste ja tunnustamiste kordades plaanitud muudatusi. Mikk Järv tutvustas Kentsi paisjärve hoonestusõiguse otsuse eelnõu. Otsustati päevakord heaks kiita ja istungi toimumiskohaks määrata Elva kultuurikeskus. 

Kuvatõmmis: eestseisuse veebikoosolek 

 

9. juunil toimus Eesti Linnade ja Valdade liidu juhatuse ja volikogu koosolek.

Volikogu veebikoosolekul osales Elva valla esindajana volikogu esimees Maano Koemets. Volikogu  arutas järgmisi teemasid:

 • sotsiaalministeeriumi esindaja Liina Kanter rääkis perevägivalla ennetustegevustest ja omavalitsustele sellega seoses tehtud ettepanekutest;
 • sotsiaalministeeriumi esindaja Tea Varrak rääkis kohaliku omavalitsuse koduteenuse kaasajastamise vajadusest (toidujagamisest);
 • liidu raamatupidaja Ene Millert andis ülevaate 2019. aasta eelarve täitmisest; 
 • kinnitati 2019. majandusaasta aruanne ja revisjonikomisjoni kontrollakt;
 • volikogu nimetas EL Regioonide Komitee asendusliikme kandidaadi;
 • räägiti liidu 100 aastapäeva korraldamisest ja arvamusfestivalil osalemisest. 

 

Kuvatõmmis: Tea Varraku ettekanne toidujagamisteenusest 

 

Elva linnasüdame avamine toimub 11. Juulil

Elva uuenenud linnasüdame avamine toimub 11. juulil algusega kell 11 ning sündmusele on oodatud kõik huvilised. 

Linnasüdame pidulikul avamisel tänatakse projektiga seotud inimesi ning kõiki kohalolijaid ootab ka muusikaline üllatus. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd lõppesid 2019. aasta detsembris ning esialgu oli linnasüdame avamine plaanitud selle aasta maikuusse. Eriolukorra tõttu ei olnud võimalik väljakut maikuus avada ning seetõttu toimub avamine 11. juulil kell 11. Samal päeval toimub ka Elva kohvikutepäev. 

 

 

SOTSIAALVALDKOND

Riigi Tugiteenuse Keskus kinnitas projekti „Elva valla puuetega inimeste eluasemete füüsilise kohandamine“ esimese vooru lõpparuande 2. juunil 2020. Projekti teise vooru kohanduste tööd käivad, 38-st kodust on kohandatud pooled. Projekti kolmandasse vooru sai taotlusi esitada kuni 04.02.2020. 9. juuniks said tehtud kodukülastused, kus hinnati kolmandasse vooru taotletud kohanduse vajalikkust ja selle teostamise võimalikkust. Kolmanda vooru vallapoolne koondtaotlus on vaja esitada selle aasta augustis. Projektijuht on sotsiaalnõunik Alo Rebane. 

 

8. juunil toimus Elva valla ja Raasiku valla ametnike kohtumine, mille meiepoolne eesmärk oli teada saada Raasiku valla kogemustest NEET-noortega tegelemisel. Raasiku vald osaleb NEET-noorte pilootprojektis. Kohtumisel osalesid Marika Saar, Milvi Sepp, Mare Tamm, Lauri Tamm, Margit Kink ja Liis Lehiste ning Raasiku valla haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Juta Asuja ja  juhtumikorraldaja Marge Aasalaid.  Marge Aasalaid, kes tegeleb noortegarantii tugisüsteemi raames mittetöötavate ja töötavate noorte toetamisega hõivesse naasmisel,  andis põhjaliku ülevaate oma tööst, kuidas nemad NEET-noortega tegelevad.

 

Elva Vallavalitsus jätkab koostööd Johannes Mihkelsoni Keskusega.  10. juunil kohtusid Milvi Sepp, Alo Rebane ja sotsiaaltööspetsialistid Johannes Mihkelsoni Keskuse töökeskuse suuna juhi Ingrid Purjega. Johannes Mihkelson Keskus abistab erinevate projektidega tööturult eemal olnud inimesi tööle asumisel ja tööturul püsimisel. Projektis osalejatele võimaldatakse nõustamisteenuseid, tugiisikuteenust, osaleda tööklubis ning võimalust käia tööpraktikal ja eriala koolitustel. Koolitus „Samm tööellu muutuval tööturul“ algab 19. augustil. 

 

12. juunil osales Eve Jõgi Tallinnas Sotsiaalkindlustusametis MARAC arendusgrupi arutelul. Projekt „Riskis olevate perede, sealhulgas lähisuhtevägivalla all kannatavate perede väljaselgitamine ning nende probleemide lahendamine võrgustikutöö meetodil“ on ellu kutsutud Siseministeeriumi ja Sotsiaalkindlustusameti koostöös. MARAC võrgustikupõhine juhtumikorralduse mudel on rahvusvaheliselt tunnustatud ja tulemuslik meetod lähisuhtevägivalla juhtumite lahendamiseks. Mudeli eesmärk on tuvastada kõrge riskiga ohvrid ning kindlustada nende kaitse mitmete asutuste spetsialistide koostöös ning seeläbi vähendada lähisuhtevägivalda ja selle raskeid tagajärgi. Kohtumisel arutleti, miks osades Eesti piirkondades satub väga vähe kõrge riskiga lähisuhtevägivalla juhtumeid MARAC-i lahendamiseks, miks mõnes teises piirkonnas liigitatakse kõik lähisuhtevägivalla juhtumid kõrge riskiga juhtumiteks ning kuidas olukorra hindamist piirkondades ühtlustada, et kõiki abivajajaid võrgustikutööga aidata.  Arendusgrupi kohtumised toimuvad neli korda aastas, keskendudes erinevatele teemadele.  

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Näitan: 1-5
Elemente lehe kohta 5
of 24
Esmaspäev,   13 . juuli  2020   Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 vallamajandusosakonna koosolek  
Esmaspäev,   6. juuli  2020   Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 Marika Saar, Mare Tamm vii vad 
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4