Elva vallavalitsuse nädalakiri 27.07-2.08.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 27.07.–2.08.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

ELVA ELAMUSFESTIVAL

22. augustil toimuv Elva Elamusfestival #tartumaine kostitab teid sel aastal Tartumaa valdade elamustega. Tutvustame Peipsiääre valla võlusid, millega saab samuti elamusfestivalil tutvuda! 

Välgi metsade mühina ning Peipsi lainete kohina hoidvas embuses askeldab kireva kultuuriga Peipsiääre vald, kus eesti ja vene keele kõrval kõneldakse ka kodvere kiilt ning kus lisaks ajaloolistele ridaküla tänavatele ja matka- ning terviseradadele lookleb põnevaid elamusi pakkuv Sibulatee. Selleks, et kõigest sellest osa saada, tuleb peatuda Peipsiääre valla messialal! 

Sibulatee hakkaja ja särasilmne eestvedaja Liis Lainemäe jagab Elva Elamusfestivalil infot, mida piirkonnas teha ja kuhu minna. 

Kostja sibulatalu peremees Kontsantin Avvo tutvustab vanausuliste sibulakasvatamise traditsioone ning õpetab sibulavaniku punumist. Kaasa saab osta sibulaid, sibulavanikuid ja sibulamoosi. 

Vanausuliste keedusuhkru valmistamise kasulikke näpunäiteid jagab Aili Kivisaar Kallastelt. Peale selle tutvustab Aili vanausuliste teejoomise rituaali ning maitsta saab põdrakanepi teed. 

Kodavere pärimuskeskus tutvustab Kodavere murrakut ja rahvariideid. Festivalikülastajatel on võimalus mõistatada kodaverekeelsete sõnade tähendust. Müügiks on erinevaid kodaverekeelseid trükiseid. 

Tekstiilist interjöörnukkude valmistaja Tiina Karu seab üles näitus-müügi oma töödest ning uudistada saab ka nuku valmistamise etappe. 

Vara savikoda on kogukonnale suunatud keraamika töötubade koht. Väikestes kogustes valmib käsitööna tarbekeraamikat ja portselanist ehteid. Elamusfestivalil saavad huvilised potikedral treimist proovida. 

Tagumaa Autospordiliidu eestvedaja Kalev Parik toob kohale ka ühe ralliauto ning tutvustab ekraani vahendusel liidu tegemisi. 

Vigurid OÜ pakub viguriga koduküpsetisi, mis on kõik säilitusainevabad ning suuremas osas loodud kohalikku toorainet kasutades. 

Grau köök, mis on omale nime saanud talukoha järgi, hellitab koduvallas maitsemeeli ja rõõmustab silma imeliselt kaunistatud sefiiritortidega. Elamusfestivalil pakub Grau köök muuhulgas ka grillburgereid marineeritud Peipsi sibulaga. 

Kõikide valdade pakutavaga saad end kurssi viia Elva Elamusfestivali blogis, SIIN. Postitame sinna igal nädalal festivalil osalejate kohta infot. 

Kohtumiseni Elva Elamusfestivalil! 

TURISM & ETTEVÕTLUS
Esmaspäeval, 27. juulil osalesid Toomas Järveoja, Mikk Järv, Kertu Vuks ja Merilyn Säde Elva valla ettevõtjate ja vallavalitsuse kohtumisel seoses Rally Estoniaga. Rally Estonia WRC etapp toimub 4.-6. septembril ning osa trassist läbib ka Elva valda. Kohtumisel räägiti ettevõtjate võimalustest Rally Estonia toimumise ajal, aga ka piirangutest ja reeglitest, millest tuleb kinni pidada. Kõik ettevõtted, kes soovivad Rally Estoniaga seoses infot võimaluste ja piirangute osas, palume kirjutada vallavalitsuse kommunikatsioonijuhile, Merilyn Sädele (merilyn.sade@elva.ee). 

6. augustil toimub mentorklubi, mille teema on: “Kuidas oma kodu raha teenima panna?” 

Vallavalitsus kutsub kõiki saama osa Mentorklubi seminarist teemal "Kuidas oma kodu raha teenima panna?". Seminar toimub 6. augustil kell 18 Elva Kultuurikeskuse kohvikus. 
 
Sel korral kuulame kogemuslugusid kodumajutusteenuse pakkumisest AirBnB, Booking.com ja teiste keskkondade abil, räägime teemadest, mida tuleks kodumajutuse pakkumisel ja sellega seonduval silmas pidada. 
 
Kõik huvilised on oodatud! 
 
Palun registreerige oma osalussoov SIIN hiljemalt 04.08.2020 
 
Lisainfo: 
Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja 
kertu.vuks@elva.ee

SOTSIAALVALDKOND
Esmaspäeval, 27. juulil külastasid Milvi Sepp ja Eva Kuslap Elva päevakeskust, kus juhataja Anu Uudelt tutvustas päevakeskuse planeeritavaid tegevusi.  

Kolmapäeval, 29. juulil osales Eva Kuslap veebiseminaril “Elu dementsusega”, kus räägiti lähemalt, kuidas dementsuse ohumärke ära tunda, ennetada ning nendega toime tulla.    

Dementsuse usaldus- ja infoliin on avatud igal tööpäeval neli tundi ning infoliini nõustajad on dementsuse valdkonna eksperdid: arstid, tegevusterapeudid, sotsiaaltöötajad, õppejõud ja dementsusega inimeste kogenud lähedased. Kui telefoni teel jääb mõni probleem lahendamata, siis pöörduja loal tegeletakse ja nõustatakse teda edasi juhtumipõhiselt, kaasates vajadusel muid spetsialiste.   

Infoliin on avatud esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja reedel kell 12–16 ning kolmapäeval kell 16–20. Infoliini number on 644 6440, helistaja tasub kõne eest telefonioperaatori hinnakirja alusel. Ajal, mil infoliin ei tööta, võib küsimused saata meiliaadressile info@eludementsusega.ee, saadetud küsimustele vastavad oma ala eksperdid. 

Dementsuse kohta on võimalik rohkem lugeda Dementsuse Kompetentsikeskuse kodulehelt https://eludementsusega.ee/.  

Ranitsatoetust on võimalik taotleda esmakordselt 1. klassi mineva lapse ühel vanema alates 1. augustist 31. oktoobrini 2020. Ranitsatoetuse saamiseks peab olema lapse ja ühe vanema rahvastikuregistrijärgne elukoht Elva vald. Ranitsatoetuse eesmärk on lapse põhihariduse omandamise alustamisel kaasnevate kulutuste osaline katmine. Ranitsatoetuse suurus on 70 eurot. 

Toetust saab taotleda kahel viisil: 

 • elektrooniliselt Elva valla e-taotluste keskkonnas SPOKU, kuhu tuleb sisse logida ID kaardiga või mobiil-IDga; 

• täites paberkandjal ranitsatoetuse taotluse, mida saab täita Elva vallavalitsuses või teenuskeskustes sotsiaaltööspetsialisti juures. 

Täiendav informatsioon on leitav Elva valla veebilehel https://www.elva.ee/ranitsatoetus1 . 

SPORT

Augustis toimub taas Elva spordikuu! 

Ka sel aastal on august Elva spordikuu! See tähendab, et ees ootab palju põnevaid sündmusi, millest on oodatud osa võtma kõik spordihuvilised. 

Treeningutele saate end registreerida SIIN

Spordikuu ajakava: 

2. august – Väravavahtide akadeemia⁣ 

 • Kell 11.00 

 • Jüris Sahkur 

6. august – Kõht-Selg-Tuhar, Elva Spordihoone ⁣ 

 • Kell 19.00, Elva Spordihoone 

 • Maigi Varusk 

8. august – Rand&Tuulberg 20. Elva Rattamaraton, Elva keskväljak⁣ 

8. august – FC Elva jalgpallifest, Nike Arena⁣ 

9. august – SK Jõusport jõusaali treening, Rõngu ja Puhja 

 • Kell 13.00, Rõngu Keskkooli võimla jõusaalis 

 • Kell 15.00, Puhja Keskkooli võimla jõusaalis 

13. august – Keskaegse mõõgavõitluse treening ja töötuba, Verevi rand⁣ 

 • Sõdalaste koda 

 • Verevi rand 

14.-16. august – Orienteerumine XXXIII ILVES, Elva-Vitipalu 

15. august – Streetworkout, Elva Spordipark⁣ 

 • Kell 18.00, Elva Spordipark 

 • Eesti tänavatreeningu föderatsioon 

15. august – 33. Elva triatlon, sprint, EKV VII etapp, Verevi järv 

15. august – Tervisepäev, Valguta tiigi ääres⁣ 

 • Kell 13.00, Valguta tiigi ääres 

16. august – Elva avaveeujumine 2020, Verevi järv 

16. august – Rannavolle treening, Verevi rand (Rivo Vesik)⁣ 

 • Kell 15.00, Verevi rand 

 • Rivo Vesik 

17. august – Jalgpalliõhtu, külas Mikk Reintam⁣ 

 • Kell 18.00, Puhja Staadionil 

 • Mikk räägib profispordist, mis on selle võlud ja valud. Lisaks on ka treening. 

19. august – Klassikaline poks, Elva Spordihoone 

 • Kell 17.30 Elva Spordihoones, poksitrenn 

 • Juhendaja Karl Komlev 

19. august – MMA treening, VÕIMLA⁣ 

 • Kell 18.30, Puiestee 2, matisaal 

 • Võimla treener Jörgen Matsi viib läbi MMA treeningu 

19. august – SK Jõusport Jõusaali treening 

 • Kell 19.00, Puiestee 2, Elva Sport jõusaal 

19.-22. august – Elva lahtised meistrivõistlused Sportkeeglis, Elva keegel ja resto 

22. august – Elva Elamusjooks, Annikoru 

22. august – Elva Elamusfestival #tartumaine, Verevi järv⁣ 

22.-23. august – Elwa Challenge, Sportland Prodigy Elva discgolfi park 

 • Kell 8.00-17.00, Sportland Prodigy Elva discgolfi park 

23. august – Korvpallipäev turniir 3×3⁣ 

 • 3×3 turniir  

 • Mängud publikule 

 • Viskevõistlused 

 • Külalisesinejad 

 • BC Elva 

26. august – SK Jõusport Jõusaali treening 

 • Kell 19.00, Puiestee 2, Elva Sport jõusaal 

30. august – Kellatornijooks, Elva keskväljak⁣ 

 • Kell 12.00, Elva keskväljak 

30. august – SUP lauad + saun, Arbi järve ääres⁣ 

 • Kell 15.00, Elva keskväljak 

30. august – Elva Spordikuu 2020 lõpetamine Elva keskväljakul⁣ 

 • peale kellatornijooksu Elva Spordikuu 2020 lõpetamine Elva keskväljakul 

Samuti oodatakse kõiki osalema Elva Spordikuu liikumises! Kõikide osalejate vahel, kes panevad kirja oma liigutud kilomeetrid, toimub loosimine. Lisa oma kilomeetrid siin – Elva Spordikuu 2020 liikumine. Loosimine toimub peale kellatornijooksu! 

Tähelepanu! Spordisündmuste ajad ja asukohad võivad jooksvalt muutuda! Soovitame jälgida infot Elva spordi leheküljel

⁣⁣Lisainfo:  
Madis Šumanov, Elva valla spordijuht 
madis.sumanov@elva.ee või 5138677⁣⁣⁣⁣ 

VALLAMAJANDUS

Elva vald taotles riigilt Pika tänava rekonstrueerimiseks toetust ning sai positiivse otsuse  

Elva vallavalitsus taotles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt 738 962 eurot toetust, et rekonstrueerida Elva linna Pikk tänav. Täna tuli ministeeriumilt selle taotluse osas positiivne vastus ning riik annab Pika tänava rekonstrueerimiseks taotletud summa. 

„Taotlesime toetust Pika tänava rekonstrueerimiseks, kuna tänav on vananenud ning muutunud ajapikku vajumise tõttu ebatasaseks ja künklikuks. Pika tänava rekonstrueerimist on varasemalt takistanud investeeringu väga suur maht," rääkis Elva vallavanem Toomas Järveoja. 

Selle aasta mais valmis Pika tänava põhiprojekt. Investeeringu tulemusel rekonstrueeritakse vastavalt põhiprojektile Pika tänava katend ja aluspõhi, mis on tänaseks juba amortiseerunud. Samuti rajatakse uus sadeveesüsteem, mis aitab vähendada teele tekkivaid veekahjustusi ja vajumisi.  

„Investeeringu tulemusel paraneb kindlasti eelkõige tee seisukord, aga ka liiklusvoog ja -ohutus," lisas Järveoja. Samuti tagatakse teekatendi pikemaajalisem vastupidavus. Pika tänava rekonstrueerimise projektiga vähendatakse tee hooldus- ja püsikulusid. 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium annab kohalikele omavalitsustele toetust kohalike teede investeeringutoetuste näol. Selle toetuse eesmärk on toetada eelkõige olulisi transiidi ja ettevõtlusega seotud teid. Elva vald saab sellel otstarbel toetust Elva linna Pika tänava rekonstrueerimiseks. Kogu projekt läheb maksma 1 026 337 eurot, millest valla omafinantseering on seega ligi 287 374 eurot. 

Elva vallavalitsus tutvustab 5. augustil algusega kell 18 Elva vallamaja saalis Elva linna Pika tänava rekonstrueerimise projekti. Kõikidel huvilistel on võimalus projektiga tutvuda ja küsimusi esitada. 

Soovitame kindlasti enne koosolekut tutvuda projektiga valla kodulehel: https://www.elva.ee/teed-ja-tanavad

Projekti tutvustamisele on oodatud kõik huvilised. 

Lisainfo:  

Hegri Narusk, vallamajandusosakonna juhataja 
hegri.narusk@elva.ee või tel 512 9072 

Algab Tartu mnt kergliiklustee projekteerimine lõigus Kulbilohu tn kuni Elva/Nõo valla piir

Elva Vallavalitsus avaldas 20.07.2020 veebilehel hanke „Tartu mnt kergliiklustee põhiprojekti koostamine“, mille eesmärk oli leida töövõtja, kes koostaks lõigus Kulbilohu tn kuni Elva/Nõo piiri põhiprojekti kergliiklustee ehituseks. Pakkumuste esitamise tähteg oli 27.07.2020, laekus üheksa pakkumust. Parima  pakkumuse esitas Palmpro OÜ, Teede Kavand OÜ summas 15 240 eurot. 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 13.07-26.07.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 13.07.–26.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

SOTSIAALVALDKOND
Elva vallavalitsuse sotsiaal- ja terviseosakond otsib oma osakonda sotsiaaltööspetsialisti, lastekaitsespetsialisti ja ennetustööspetsialisti. Avalduste esitamise tähtaeg on 30. juuli. 

Kaks esimest pakutavat ametikohta on tähtajalised ajutiselt äraolevate teenistujate asendamise ajaks, ennetustööspetsialisti koht on tähtajatu. Konkursil osalemise avaldusi ootame 30. juulini 2020.

Rohkem teavet konkursside kohta leiate SIIT.   
SPORT
Kolmapäeval 15. juulil kohtusid Toomas Järveoja, Heiki Hansen, Mikk Järv ja Kristjan Vilu WRC Rally Estonia esindaja Urmo Aavaga, kellega arutati 4-6. septembril WRC Rally Estonia etapi Elva vallas toimuvat Elva kiiruskatset 
ARENDUSVALDKOND

Kolmapäeval, 15. juulil ja reedel, 17. juulil toimusid üldplaneeringu juhtgrupi koosolekud, kus arutati maakasutuse juhtotstarvete määramise põhimõtteid, sõnastati need ning arutati juhtotstarvete liikide kaupa täpsemalt. Üldplaneeringu seletuskirjas antud põhimõtteid täiendab vastav juhtotstarvete tabel, mis koondab juhtotstarvete liigid ja näitab hoonete ja rajatiste kasutusotstarvete seost üldplaneeringu otstarbega. 

Üldplaneeringu blogiga saad tutvuda SIIN.

TURISM & ETTEVÕTLUS
Neljapäeval, 23. juulil kohtusid Allan Allik, Merilyn Säde ja Kertu Vuks turismijuht Hemminki Otstaveliga. Muu hulgas arutati Rally Estonia ja Elamusfestivaliga seonduvat, ettevõtlusnädala korraldamist Elva vallas selle aasta oktoobris ja sellega seonduvaid tegevusi.  

Mentorklubi: Kuidas oma kodu raha teenima panna?

Kutsume kõiki huvilisi osalema mentorklubi kohtumisel “Kuidas oma kodu raha teenima panna?”, mis toimub neljapäeval, 6. augustil kell  18   Elva Kultuurikeskuse kohvikus.

Sel korral kuulame kogemuslugusid kodumajutusteenuse pakkumisest AirBnB, Booking.com ja teiste keskkondade abil, räägime teemadest, mida tuleks kodumajutuse pakkumisel ja sellega seonduval silmas pidada.  

Osalussoov tuleb registreerida hiljemalt 04.08.2020 siin.  

Lisainfo:  
Kertu Vuks, arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
kertu.vuks@elva.ee 

Neljapäeval, 23. juulil, kohtus Kertu Vuks Tartumaa Omavalitsuste liidu tegevjuhu Sven Tobrelutsuga, kellega arutati laste- ja noorte äriideede konkursi VÄLK sügisese vooruga seonduvat. Ideede esitamise tähtaeg on 30. oktoober. Vaata lähemalt SIIT.
VALLAMAJANDUS

Elva vallavalitsus ootab hinnapakkumusi Elva linna Kingu-Sireli tänava sadevee rekonstrueerimiseks vastavalt projektile. 

Pakkumusi oodatakse kuni 31. juulini kella 10ni e-aadressil cetlin.keskkula@elva.ee

Tehniline kirjeldus

Lisainfo: 
Kristjan Vilu, taristuspetsialist 
kristjan.vilu@elva.ee või tel 53 42 2067

Elva vallavalitsus tutvustab 5. augustil algusega kell 18 Elva vallamaja saalis Elva linna Pika tänava rekonstrueerimise projekti. Kõikidel huvilistel on võimalus projektiga tutvuda ja küsimusi esitada. 

Soovitame kindlasti enne koosolekut tutvuda projektiga valla kodulehel: https://www.elva.ee/teed-ja-tanavad

Projekti tutvustamisele on oodatud kõik huvilised. 

Lisainfo:  

Hegri Narusk, vallamajandusosakonna juhataja 
hegri.narusk@elva.ee või tel 512 9072 

Elva jaamahoones alustas tööd kohvik Elwa

Sel nädalal alustas Elva jaamahoones tööd kohvik Elwa, mis pakub peale päevapakkumise ka erinevaid kooke ja magustoite. Kohvik hakkab lahti olema iga päev.

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 6.07.–12.07.2020

 
 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 6.07.–12.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

Elva Elamusfestival kutsub kõiki Tartumaa loomeettevõtjaid oma tegevusi tutvustama 

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub 22. augustil ning sel korral oodatakse festivalile kõiki Tartumaa loomemajandusega tegelevaid ettevõtjaid. Festival annab ettevõtetele võimaluse tutvustada oma tooteid elamuste kaudu. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal tuleb elamusfestival eriti põnev, sest kogu päev on võimalik tutvuda erinevate Tartumaa loomeettevõtjatega. „Tänavune festival annab kõigile võimaluse saada osa Tartumaa, sealhulgas Elva valla erinevatest elamustest. Laste- ja noorteala pakub kogu päevaks põnevaid võimalusi peredele ning huvialamessilt saab ideid ägedaks huvitegevuseks," rääkis Saar ja lisas, et tegemist on väga ainulaadse kultuuriülese koostööga Tartumaal. 

Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ütles, et sel aastal on Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavas üheskoos Elva Elamusfestivalil #tartumaine osalemine. „See tähendab, et iga vald tutvustab oma loomemajanduslikku nägu. Tartumaa vallad loovad Elvasse üheks päevaks täiesti eksklusiivse oma loomelinnaku ja pakuvad külastajale väga palju elamusi erinevatest Tartumaa nurkadest," kirjeldas Hallik. 

Tartu linnas on loomemajanduse arendamisega tegeletud juba pikka aega ning tegijad on kogunenud Aparaaditehasesse ja Tartu Loomemajanduskeskusesse. Halliku sõnul on Elva Elamusfestival kindlasti suurepärane ja ainulaadne võimalus kõikidele loomeettevõtjatele, eriti pärast hiljutist keerulist aega. „See on võimalus tutvustada oma tegevust ja tooteid, sõlmida uusi koostöid, kohtuda uute inimestega ja tutvuda konkurentide tegevusega ning mis peamine – pakkuda ja saada osa tartumaistest elamustest." 

Elamusfestivalile on oodatud kõik loomemajandusega tegelevad ettevõtted, kes tegelevad arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, filmi, kirjastamise, kultuuripärandi ja käsitöö, muusika, meelelahutustarkvara, reklaami jms valdkondades. Oodatud on ka teised elamusi pakkuvad tegijad (sh maitseelamuste pakkujad) ning ettevõtted, kes töötavad tihedalt koos teiste loomeettevõtetega (sh turismiteenuste pakkujad). 

Peale selle toimub taas ka lastele ja noortele suunatud huvitegevusmess, kus tegevusi ja võimalusi tutvustavad erinevad Tartumaa spordiklubid, noortekeskused, huvikoolid jt. Lasteala paikneb Elva Laste- ja Perekeskuse hoovil. Lasteala on avatud kell 11–15. 

Meeleoluka festivalipäeva lõpetab Verevi järve platvormil meeleolukas kontsert, mille peaesineja on Svjata Vatra. 

Elamusfestival on kõigile tasuta. 

Kõiki ettevõtjaid oodatakse kuni 12. juulini registreeruma aadressil: www.tinyurl.com/elamusfestivalile

Elva Elamusfestival toimub Verevi ranna ümbruses kolmandat korda ning sel aastal on festivalile kaasatud kõik Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtjaid.  

Foto: Jaak Jänes

 

Elva linnasüda avati pidulikult 11. juulil 

11. juulil toimus Elva linnasüdame pidulik avamine, kus tänati projektiga seotud inimesi ning ettevõtteid ja asutusi. Kõigil huvilistel oli võimalik teha fotoboksis endast mälestuseks ka foto ning tutvuda linnagaleriis Elva keskväljaku ehitustöid kirjeldava näitusega. 

Üritus algas Jaan Söödi muusikalise etteastega, kus muusik esitas laulu „Sõstrapõõsaste vahel“, mis on ühtlasi Elva keskväljaku 2016. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö nimetus. 

Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles sündmusel, et alates eelmise aasta lõpust ja eriti juba varakevadel oli näha, kuidas inimesed võtsid tasapisi uuenenud linnaruumi omaks. „Näeme, et kaunite ilmadega täitub keskväljak ja Arbi järveäärne inimestega, sest paljud on leidnud siin endale kohtumispaiga, vaba aja veetmise ja lõõgastumise kohta,“ rääkis Järveoja ja lisas, et kõik see näitab, et eelmise aasta ehitustöödeaegsed ebamugavused tasusid end ära. 

Vallavanema sõnul on keskväljaku ehitamisega saanud hoo sisse ka Kesk tänaval olevate majade ja nende väljanägemise uuendamine. „Juba on keskväljaku vastu ehitatud uus tervisekeskus ning peale selle on Kesk tänava ääres kohendatud või parandatud teistegi hoonete väljanägemist. See on täpselt see, mida lootsime uue keskväljaku ehitamisega saavutada – luua kaunis linnaruum, mis motiveerib ka lähedal olevaid ehitisi kaunimaks muutuma.“ 

Hea avalik ruumi programmijuht Kalle Vellevoog ütles, et programmi raames on juba avatud kuus uue ilmega linnakeskust. „Võrreldes paari aasta taguse ajaga on muutused Elva linnapildis kardinaalsed. Kunagisest unisest ja pisut luitunud väikelinnast on saanud atraktiivne ja elurõõmus paik, kus inimesed näevad võimalust alustada või jätkata oma töö- ja pereelu.“ Ta lisas, et järjest enam turiste avastab enda jaoks Elvat kui üht toredat ja külalislahket paika. „Uut linnaruumi tuleb nii hoida kui ka aktiivsete tegevustega täita!“ sõnas Vellevoog.  

Pidulikul sündmusel toimus ka linnasüdame pühitsemistalitus, mille viisid läbi EELK Valga praostkonna praost Mart Jaanson ja Elva koguduse õpetaja Vallo Ehasalu. 

Üritusel tänati Elva keskväljaku arhitektuurse lahenduse eest arhitekte Ülle Maistet ja Diana Taalfeldi, Eesti Arhitektide Liitu, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust ning linnasüdame ehitustööd teostanud ettevõtet RTS Infraehitus. Samuti tänati Eva Kamsi, kes juhtis Elva linnavalitsust 2015.–2017. aastal ning oli eestvedaja „Hea avalik ruum“ projekti saamisel. 

Linnagaleriis olevat fotonäitust, mis kirjeldab Elva keskväljaku näo muutumist ehitustööde ajal, on võimalik vaadata kogu suveperioodi. Samuti on linnagaleriis olemas linnasüdame kaart, mis aitab üles leida olulisemad paigad kogu Elva kesklinnas. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd algasid EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris.  

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel“, mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Väljakut ehitas RTS Infraehitus. 

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot. 

 

6.–9.juulini toimus Tiit Veigeli ja Elva Muusikakooli eestvedamisel juba kahekümne esimest korda traditsiooniline muusikaüritus "Klarnetisuvi."

Esimene klarnetisuvi toimus 2000. aastal, mil Tiit Veigelil tekkis idee korraldada muusikapäevad ka klarnetimängijatele. Koostöös klarnetistide Toomas Vavilovi, Vello Sakkose ja Vahur Vurmiga saigi idee teoks tehtud. Klarnetisuvest on varasematel aastatel osa võtnud kokku ligi 900 noort muusikut üle Eesti. Käesoleval aastal registreerus üritusele 35 osalejat, alustades lastemuusikakooli õpilastest ja lõpetades Otsa kooli ja Elleri kooli õpilastega.

"Klarnetisuve" suvekoolis osalesid sel aastal peale klarnetistide ka mõned saksofoni õpilased ning nende instrumentide õpetajad. Tavaliselt osaleb suvekoolis ligi 60 õpilast, sel aastal oli plaanis korraldada suvelaager väikesemale õpilaste arvule. Õpilasi tuli Elvasse Tallinnast, Tabasalust, Kuressaarest, Tartust, Viljandist, Kiilist, Tallinna muusikakeskkoolist, H. Elleri nim. muusikakoolist ja G.Otsa nim. muusikakoolist ja muidugi oli ka Elva muusikakooli õpilasi.

Ürituse eesmärk on soov ühtlustada puupilliõpetuse metoodikat meie vabariigi muusikalistes õppeasutustes. Anda konkreetseid praktilisi ja teoreetilisi suuniseid pillimängu paremaks omandamiseks ja õpetamiseks, luues sellega eeldused Eesti professionaalsete puupillimängijate järelkasvu arenguks

Õppejõududeks oli: Madis Kari (ERSO), Vello Sakkos (G.Otsa nim Tallinna muusikakool), Tõnu Kalm (H.Elleri nim. Tartu muusikakool ja Vanemuise teatri orkester), Heimo Hodanjonok (Vanemuise teatri orkester), Aveli Paide (Tartu I muusikakooli klarnetiõpetaja, M.Reiniku kooli ja Tamme kooli õpetaja), Erle Kont (Sibeliuse akadeemia magistrant). Puupillikoori juhatas Kaido Otsing.

Peale koolituse püüti arendada aktiivset kontserttegevust, tutvustamaks ja propageerimaks neid muusikalisi instrumente laiema kuulajaskonna hulgas. Klarnetisuve vabaõhukontserdid on olnud alati Elva rahva hulgas armastatud, on isegi tekkinud oma fännklubi. Peale õppetöö oli lastele organiseeritud õpetajatelt ka vahvad mängud ja muud meeleolukad tegevused. Lapsed said osaleda kunsti töötoas, vibu lasta ja õhtuti oli alati oodatud taidluskonkursid, kus sai palju nalja.

SPORT

Neljapäeval, 9. juulil toimus Elva valla spordiklubide eestvedajate virtuaalkohtumine, mille teema oli Elva Gümnaasiumi 1. klassi kogupäevakooli rajamine koostöös spordiklubidega. Elva Gümnaasiumi direktor Tarmo Post tutvustas ideed ning arutati võimalikke korralduslikke külgi. Järgmine kogupäevakooli teemaline kohtumine asjast huvitatutega toimub 4. augustil vallamajas. 

 

Reedel, 10. juulil kohtusid vallavanem Toomas Järveoja, abivallavanem Marika Saar, spordijuht Madis Sumanov ja spordikomisjoni esimees Priit Värv Tehvandi Spordikeskuse  juhatuse liikmete Jaak Mae ja Kristjan Karise ning Tartumaa Tervisespordikeskuse tegevjuhi Lennart Pruuliga, et arutada Tartumaa tervisespordikeskuse tulevikuplaane ja koostöövõimalusi. Konkreetselt uuriti erinevate laagripakettide kohta. Pärast arutelu käidi tutvumas ka Elva uue spordihoonega.  

VALLAMAJANDUS

Kasside ja koerte marutaudi vastu tasuta vaktsineerimine toimub Elva vallas sel aastal 5. ja 6. augustil.

5. august 2020 Rannu ja Rõngu piirkond

Rannu alevik. Kaupluse parkla                kell 9–9.30

Kureküla alevik. Mõisa tn 1                      9.45–10.15

Väike-Rakke. Sangla kaupluse parkla     10.30–11

Valguta küla. Seltsimaja                          11.30–12

Teedla küla. Bussipeatus                           12.15–12.30

Rõngu alevik. Bussijaam (Turuplatsi)      12.45–13.15

 

6. august 2020 Konguta ja Puhja piirkond

Annikoru küla. Annikoru tee 16, endise katlajama juures platsil  kell 9–9.15

Karijärve küla. Bussipeatus                 10.45–11 

Ulila alevik. Pargi tn 1 park                 11.15–11.30

Rämsi küla. Keskuse tee 4                 11.45–12.15

Puhja alevik. Nooruse tn 3 parkla      12.30–12.45

 

Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, paroviirus) või kiipimise soovi korral teatada sellest eelnevalt (tasuline). Koerad tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Tartumaa volitatud loomaarst Aivar Lastik. tel +372 5136245

 

KANTSELEI

Elva vallavalitsus ootab kandideerima kolmele ametikohale: ennetustööspetsialisti, sotsiaaltööspetsialisti ja lastekaitsespetsialisti ametikohtadele. Kõigile ametikohadele kandideerimise tähtaeg on 30. juuli.

Vallavalitsus võtab tööle ennetustööpetsialisti, kelle ülesanne on tervisedenduse ja ennetustöö korraldamine ning koordineerimine Elva vallas.

Edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus;
 • varasem töökogemus tervisedenduse ja/või ennetustöö valdkonnas;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea suhtlemis- ja meeskonnatööoskus;
 • algatusvõime, süsteemsus, loomingulisus ja initsiatiivikus.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • essee teemal "Ennetustöö võimalused ja väljakutsed Elva vallas" (kuni 2 lk)

Vallavalitsus võtab tööle sotsiaaltööspetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Sotsiaaltööspetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • põhjalikud teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Vallavalitsus võtab tööle lastekaitsespetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • soovituslikult varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Ametikohtade ametijuhendid ja lisainfo on leitav: elva.ee/toopakkumised

Lisainfo:
Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.06.–5.07.2020

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 29.06.–5.07.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

HARIDUS, KULTUUR & NOORSOOTÖÖ

30. juunil toimus Elva kultuurikeskuses pidulik tänusündmus, kus anti üle aunimetused „Õpilaste aasta haridustegu" ja „Aasta noor". Samuti tunnustati noori, kes lõpetasid sel aastal gümnaasiumi kuld- või hõbemedaliga. 

Õpilaste aasta haridusteo pälvis Elva gümnaasiumi õpilasaktiiv T.A.H.E Elva valla kaasava eelarve ideekonkursil enim hääli saanud idee „Liikumispark Tartu maantee rohealal" esitamise eest. Liikumispargi eesmärk on muuta laste ja noorte õues liikumine mitmekesisemaks. Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et õpilased joonistasid ise madalseiklusraja plaani valmis. „Välja mõeldi põnev seiklusrada, mida saab kasutada ka õppetöö eesmärgil. Sellest ideest ja teostusest saavad kasu nii gümnaasiumiõpilased kui ka kohalik kogukond, seega on tegemist igati tänuväärt teoga," kirjeldas Saar. 

Aasta noore tiitli pälvis Rannu kooli õpilane Reimo Seppor. Tegemist on aktiivse Rannu piirkonna noorega, kes on algatanud ja korraldanud mitmeid noortele suunatud tegevusi. „Näiteks sai tema eestvedamisel teoks Elva valla noorte omaalgatusfondi toel tehtud Rannu noorte kogemusretk Läänemaale Paliverre," rääkis Saar. Reimo on ka aktiivne Elva valla noortevolikogu liige ja Rannu kooli õpilasesinduse liige ning tegeleb muuseas õpilasfirmaga Vinraam. 

Abivallavanem Marika Saar rõõmustas, et Elva vallas on peale teiste tublide lõpetajate ka kümme tarka ja tegusat noort, kes on silmapaistvalt pingutanud ja medaliväärilised. „Soovin, et te oleksite vaba minema just sinna, kuhu otsinguid teid viivad ning et te usuksite iseendasse ja muudaksite maailma paremaks," ütles Saar. 

Sel aastal lõpetasid gümnaasiumi kuldmedaliga viis Elva valla noort: Kristi Madi (Elva gümnaasium), Kaspar Klein ja Kendra Talts (Rõngu keskkool), Kristjan Kullaste (Lähte gümnaasium) ja Marta Külaots (Tartu Jaan Poska gümnaasium). 

Hõbemedaliga lõpetasid viis Elva valla noort: Heidi Loot ja Miina Mägi (Rõngu keskkool), Andrus Pajumägi (Tartu Miina Härma gümnaasium), Lotta-Lee Suits (Tartu Tamme kool) ja Kaili Silland (Tartu Täiskasvanute gümnaasium). 

Sel õppeaastal lõpetas Elva valla põhikoolides kokku 143 noort ja kahes keskkoolis kokku 48 noort (Elva gümnaasiumis 33 lõpetajat ja Rõngu keskkoolis 15 lõpetajat). 

Elva vallavalitsus soovib kõigile lõpetajatele tuult tiibadesse ning unistuste täitumist. 

Aunimetuse saajatele anti tänusündmusel üle meene ja tänukiri ning nende nimed kanti Elva valla auraamatusse. Kuld- või hõbemedaliga lõpetaja, kes on registreeritud Elva valla elanik, sai vallalt ka rahalise preemia. 

Aunimetustele „Õpilaste aasta haridustegu" ja „Aasta noor" oli võimalik kandidaate esitada maikuu jooksul. Aunimetuste saajad otsustas vallavalitsuse moodustatud komisjon. 

Ürituse fotogaleriiga saate tutvuda SIIN.

 

Elva Elamusfestival kutsub kõiki Tartumaa loomeettevõtjaid oma tegevusi tutvustama 

Elva Elamusfestival #tartumaine toimub 22. augustil ning sel korral oodatakse festivalile kõiki Tartumaa loomemajandusega tegelevaid ettevõtjaid. Festival annab ettevõtetele võimaluse tutvustada oma tooteid elamuste kaudu. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et sel aastal tuleb elamusfestival eriti põnev, sest kogu päev on võimalik tutvuda erinevate Tartumaa loomeettevõtjatega. „Tänavune festival annab kõigile võimaluse saada osa Tartumaa, sealhulgas Elva valla erinevatest elamustest. Laste- ja noorteala pakub kogu päevaks põnevaid võimalusi peredele ning huvialamessilt saab ideid ägedaks huvitegevuseks," rääkis Saar ja lisas, et tegemist on väga ainulaadse kultuuriülese koostööga Tartumaal. 

Tartumaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Astrid Hallik ütles, et sel aastal on Tartumaa kultuuristrateegia tegevuskavas üheskoos Elva Elamusfestivalil #tartumaine osalemine. „See tähendab, et iga vald tutvustab oma loomemajanduslikku nägu. Tartumaa vallad loovad Elvasse üheks päevaks täiesti eksklusiivse oma loomelinnaku ja pakuvad külastajale väga palju elamusi erinevatest Tartumaa nurkadest," kirjeldas Hallik. 

Tartu linnas on loomemajanduse arendamisega tegeletud juba pikka aega ning tegijad on kogunenud Aparaaditehasesse ja Tartu Loomemajanduskeskusesse. Halliku sõnul on Elva Elamusfestival kindlasti suurepärane ja ainulaadne võimalus kõikidele loomeettevõtjatele, eriti pärast hiljutist keerulist aega. „See on võimalus tutvustada oma tegevust ja tooteid, sõlmida uusi koostöid, kohtuda uute inimestega ja tutvuda konkurentide tegevusega ning mis peamine – pakkuda ja saada osa tartumaistest elamustest." 

Elamusfestivalile on oodatud kõik loomemajandusega tegelevad ettevõtted, kes tegelevad arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, filmi, kirjastamise, kultuuripärandi ja käsitöö, muusika, meelelahutustarkvara, reklaami jms valdkondades. Oodatud on ka teised elamusi pakkuvad tegijad (sh maitseelamuste pakkujad) ning ettevõtted, kes töötavad tihedalt koos teiste loomeettevõtetega (sh turismiteenuste pakkujad). 

Peale selle toimub taas ka lastele ja noortele suunatud huvitegevusmess, kus tegevusi ja võimalusi tutvustavad erinevad Tartumaa spordiklubid, noortekeskused, huvikoolid jt. Lasteala paikneb Elva Laste- ja Perekeskuse hoovil. Lasteala on avatud kell 11–15. 

Meeleoluka festivalipäeva lõpetab Verevi järve platvormil meeleolukas kontsert, mille peaesineja on Svjata Vatra. 

Elamusfestival on kõigile tasuta. 

Kõiki ettevõtjaid oodatakse kuni 12. juulini registreeruma aadressil: www.tinyurl.com/elamusfestivalile

Elva Elamusfestival toimub Verevi ranna ümbruses kolmandat korda ning sel aastal on festivalile kaasatud kõik Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtjaid.  

Foto: Jaak Jänes

 

Esmaspäeval, 29. juunil toimus Külade olümpia teemaline koosolek, kus osalesid Margit Kink ja Marika Saar. Arutati, kuidas selle traditsiooniga edasi minna, et kogu Elva valla külasid kaasata. Järgmise sammuna korraldab spordijuht virtuaalse küsitluse kogukonnas, milliseid aladel sooviksid elanikud Külade olümpial mõõtu võtta. Järgmine Külade Olümpia planeeritakse korraldada 2021. aastal.  

 

Esmaspäeval osales Marika Saar ELVL kultuuri- ja sporditeemarühma virtuaalkoosolekul, kus Kultuuriministeeriumi asekantsler Merilin Piipuu tutvustas planeeritavaid muudatusi raamatukogude seadusest ning tutvustas planeeritavat laulu- ja tantsupeo kollektiivide juhendajate toetuste maksmisega seonduvat. Muinsuskaitseameti juht Siim Raie rääkis sellest, et ka kultuurivaldkond peaks rohkem teadvustama muinsuskaitsealaseid teemasid ning kaasa rääkima ka üldplaneeringu protsessis, kuhu peaks märkima just kohalike elanike jaoks olulised paigad.  

 

Pühapäeval, 5. juulil osales Elva Elamusfestivali korraldusmeeskond Tartu Autovabaduse puiesteel, kus tutvustati 22. augustil toimuvat Elva elamusfestivali ning Elva valla võimalusi. 

Elamusi aitasid pakkuda Elva põgenemistuba RoomEscape oma põgenemistelgiga, Põhjala Seebid ja Vaibad koos oma imearmsa kitsetalle Jossiga ning Hellenurme Veskimuuseum MTÜ puutööõpitoaga. BirchLagoon ja Pärna Pagar olid välja tulnud oma maitsvate toodetega. Pedale selle tutvustasid oma tegemisi Elva Kohvikutepäeva meeskond ning Elva Seikluspark. Spordiklubi BC Elva mängis sportlike tartlastega korvpalli. 

Elva Valla Noortevolikogu, Aakre Rahvamaja ja Rõngu Noortekeskuse noored korraldasid mänge ja töötube noortele. Võimalik oli lahendada ristsõnu, meisterdada omale pastakat ning proovida kätt täpsusmängus. Noortevolikogu liige Laura-Liisa joonistas kõikidele soovijatele ilusaid näomaalinguid. Meeleoluks laulis ja mängis ukulelel Gretten Gelis Vesso.  

Rohkem pilte: https://photos.app.goo.gl/pQVUHzq17U3JdYn38   

 

KOGUKOND

11. juulil kell 11 toimub Elva kultuurikeskuse ees Elva linnasüdame avamine. Üritusele on oodatud kõik huvilised.

Linnasüdame pidulikul avamisel tänatakse projektiga seotud inimesi ning kõiki kohalolijaid ootab ees muusikaline üllatus. Avamisel on võimalik vaadata ka linnagaleriisse üles seatud näitust Elva keskväljaku muutuvast näost ehitustööde ajal.

Linnasüdame avamise päeval toimub ka Elva kohvikutepäev, mis annab kõigile võimaluse õppida tundma Elva kodukohvikute maitseid. Peale selle toimub Elva linnas veel erinevaid üritusi ja ettevõtmisi, mistõttu tasub kindlasti sel päeval Elva linna külastada. 

Elva linnasüdame ajakohastamise tööd EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames algasid 2019. aasta märtsis ning lõppesid 2019. aasta detsembris. Esialgu oli linnasüdame avamine planeeritud selle aasta maisse. Eriolukorra tõttu ei olnud võimalik keskväljakut maikuus avada ning seetõttu toimub avamine 11. juulil kell 11.

Elva linnakeskuse arhitektuurivõistlus toimus 2016. aasta talvel ja selle võitis töö nimega „Sõstrapõõsaste vahel", mille autorid on arhitektid Ülle Maiste, Diana Taalfeld, Anne Saarniit, Roomet Helbre ning Taavi Kuningas arhitektuuribüroodest AT HOME, NU, ubin pluss ja TEMPT. Ehitustööd teostas RTS Infraehitus.

Elva linnasüdame ajakohastamise projekti kaasrahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus oli 1 miljon eurot ning Elva vald panustas projekti elluviimisesse 2,2 miljonit eurot.

 

ARENDUS- JA MAJANDUSVALDKOND

Alates sellest nädalast on võimalik Elva vallamaja ees oleval väljakul, Elva raudteejaamas, Elva kultuurikeskuses ja Elva spordihoones ning Elva keskväljakul ja Elva raamatukogus kasutada tasuta WiFi-võrku nimega WiFi4EU. 

Projekti toetas Euroopa Liit ning tegemist on Euroopa Komisjoni algatusega, millega soovitakse anda oma kodanikele ja külalistele võimalus kasutada tasuta WiFi ühendust kõikjal Euroopas avalikes kohtades (parkides, väljakutel, avalikes hoonetes, raamatukogudes, tervisekeskustes ja muuseumides). 

 

Elva vallavalitsus on üldplaneeringuga seotud olulise info koondamiseks loonud eraldi üldplaneeringu blogi, kus saate tutvuda üldplaneeringu protsessi ja selle edenemisega. Blogi leiate SIIT

Blogist leiate toimunud (ja ka edaspidiste) koosolekute kokkuvõtted, olulised kontaktid, üldplaneeringu koostamise ajakava jms. Samuti saate blogist teada, miks on tarvis üldplaneeringut koostada. 

Üldplaneeringuga seotud olulisemast infost teavitatakse peale blogi kindlasti ka vallavalitsuse teistes infokanalites (Elva valla leht, valla koduleht, Facebook ning valla äpp). 

 

Kolmapäeval, 1. juulil toimus vallavalitsuse korraldatud Ulila rahvakoosolek, kus osalesid Heiki Hansen, Mikk Järv, Kertu Vuks ja Jaanika Saar. 

Koosoleku teemad olid Ulila keskuse kolmekordse hooneosa tulevik, kaasava eelarve elluviimine, keesikoja ümberehituse projekti tutvustus ja elluviimine, Ulila piirkonna investeeringud, Ulila (Tootsi Turba) silla ehituse ajakava, MTÜ Soovere lepingu tutvustus. Kogukonnaga arutati ka heakorraküsimusi ja saadi tagasisidet teostatud projektidele. 

 

VALLAMAJANDUS

Elva vallas sai hajaasustuse programmist toetust 43 projekti kogusummas 114 136 eurot, millest riigipoolne toetussumma on 54 136 eurot ning Elva valla panus 60 000 eurot.

Sel aastal esitati Elva valla hajaasustusprogrammi taotlusvooru kokku 74 taotlust, millest rahuldati 43. Toetus jagunes järgmiste tegevuste lõikes: 24 veesüsteemidega seotud taotlust, 16 kanalisatsioonisüsteemidega seotud taotlust ning 3 juurdepääsuteega seotud taotlust.

Võrreldes eelmise aastaga on taotlejate hulk jäänud Elva vallas samasse suurusjärku. Elva vald on suurendanud hajaasustuse programmi eelarvet 10 000 euro võrra, kuna huvi programmi vastu on suur.

Riigi Tugiteenuste Keskuse hajaasustuse programmi kaudu rahastatud toetuse abil on inimestel, kes elavad hajaasustusega piirkonnas, võimalik välja ehitada veevärk ja kanalisatsioon, teha korda koduõuest suurele teele viiv juurdepääsutee või paigaldada autonoomseid elektrisüsteeme.

Hajaasustuse toetus on planeeritud ka 2021. aasta Elva valla eelarvesse, eeldatav taotlemise aeg on 2021. aasta kevadel. Programmi üks tingimus on, et taotleja omaks vähemalt aastalõpu seisuga sissekirjutust Elva vallas.

Lisainfo hajaasustuse programmi kohta leiate SIIT.

 

Kasside ja koerte marutaudi vastu tasuta vaktsineerimine toimub Elva vallas sel aastal 5. ja 6. augustil.

5. august 2020 Rannu ja Rõngu piirkond

Rannu alevik. Kaupluse parkla                kell 9–9.30

Kureküla alevik. Mõisa tn 1                      9.45–10.15

Väike-Rakke. Sangla kaupluse parkla     10.30–11

Valguta küla. Seltsimaja                          11.30–12

Teedla küla. Bussipeatus                           12.15–12.30

Rõngu alevik. Bussijaam (Turuplatsi)      12.45–13.15

 

6. august 2020 Konguta ja Puhja piirkond

Annikoru küla. Annikoru tee 16, endise katlajama juures platsil  kell 9–9.15

Karijärve küla. Bussipeatus                 10.45–11 

Ulila alevik. Pargi tn 1 park                 11.15–11.30

Rämsi küla. Keskuse tee 4                 11.45–12.15

Puhja alevik. Nooruse tn 3 parkla      12.30–12.45

 

Marutaudi vastu vaktsineerimine on kohustuslik mitte harvem kui üks kord 24 kuu jooksul.

Märgitud aegadel ja kohtades on süstimine tasuta. Kompleksvaktsiini (katk, hepatiit, paroviirus) või kiipimise soovi korral teatada sellest eelnevalt (tasuline). Koerad tuua süstimisele jalutusrihma otsas, kurjad koerad suukorviga. Kaasa vaktsineerimistunnistus või looma pass.

Tartumaa volitatud loomaarst Aivar Lastik. tel +372 5136245

 

Elektrilevi on jõudnud kiire interneti rajamisega Elva valda ja alustas kiire interneti võrgu ehitusega. Ehitustööd vallas algasid Elva linnas, kus esialgu rajatakse kiire interneti võimalus 378 kodule ja ettevõttele.

Rohkem infot leiad Elektrilevi kiire interneti kodulehelt. Kodulehelt saate vaadata, kas teie kodu kuulub nende hulka, kes saab juba täna liitud Elektrilevi kiire interneti võrguga.

Kui teie koduni võrgu rajamine ei ole praegu ehitusplaanides, soovitab Elektrilevi esitada kiire interneti kodulehel sooviavalduse. Mida rohkem sooviavaldusi konkreetsest piirkonnast, seda suurem on tõenäosus, et tulevikus võetakse aadressid ehitusplaani.

Kiire interneti kohta leiate rohkem infot Elektrilevi kodulehelt: https://www.elektrilevi.ee/kiireinternet

 

Avalikul väljapanekul: Rannu kooli arengukava

Rannu kooli arengukava aastateks 2020-2025 on avalikul väljapanekul. Arengukava on kättesaadav siit.

Arvamusi ja ettepanekuid oodatakse kirjalikult e-aadressile ardi.kuunal@rannu.edu.ee kuni 15. juulini 2020.

 

KANTSELEI

Elva vallavalitsus ootab kandideerima kolmele ametikohale: ennetustööspetsialisti, sotsiaaltööspetsialisti ja lastekaitsespetsialisti ametikohtadele. Kõigile ametikohadele kandideerimise tähtaeg on 30. juuli.

Vallavalitsus võtab tööle ennetustööpetsialisti, kelle ülesanne on tervisedenduse ja ennetustöö korraldamine ning koordineerimine Elva vallas.

Edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus;
 • varasem töökogemus tervisedenduse ja/või ennetustöö valdkonnas;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea suhtlemis- ja meeskonnatööoskus;
 • algatusvõime, süsteemsus, loomingulisus ja initsiatiivikus.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • essee teemal "Ennetustöö võimalused ja väljakutsed Elva vallas" (kuni 2 lk)

Vallavalitsus võtab tööle sotsiaaltööspetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Sotsiaaltööspetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • põhjalikud teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Vallavalitsus võtab tööle lastekaitsespetsialisti ajutiselt äraoleva ametniku asendamise ajaks.

Lastekaitsespetsialisti ametikohale kandideerival edukal kandidaadil on:

 • kõrgharidus (soovitavalt erialane);
 • soovituslikult varasem töökogemus avalikus sektoris või sotsiaaltöö valdkonnas;
 • teadmised tööks vajalikest õigusaktidest;
 • väga hea suuline ja kirjalik eneseväljendusoskus;
 • väga hea koostöövõime;
 • kohusetunne, empaatiavõime ja hea pingetaluvus;
 • B-kategooria juhiload.

Kandideerimiseks tuleb esitada:

 • CV;
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga;
 • koopia haridust tõendavast dokumendist.

Ametikohtade ametijuhendid ja lisainfo on leitav: elva.ee/toopakkumised

Lisainfo:
Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja
milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872

VARIA

 

Elva vallavalitsus annab teada, et Elva valla leht nr 75, mis ilmus 19. juunil, ei jõudnud kõikide elanikeni õigel ajal, kuna Omnival olid Elva valla piirkonnas lehe kandeperioodil kande teostamise raskused.

Vallavalitsusel oli Omnivaga kirjalik kokkulepe, et Elva valla lehe 19. juuni numbri kanne toimub 19. ja 22. juunil. Paraku ei jõudnud leht siiski kõigi elanikeni õigel ajal. 

Palume kõikidest kandeprobleemidest anda märku e-aadressil infoleht@elva.ee

 

SOTSIAALVALDKOND

Neljapäeval, 2. juulil kogunes ennetustöö tegevusplaani aruteluks sotsiaal- ja terviseosakonna esinedajad, haridus- ja kultuuriosakond ja kommunikatsioonijuht, et teha ettevalmistusi valdkondi hõlmava tegevusplaani koostamiseks. Kohtumisel lepiti kokku neli eesmärki ning olulisemad tegevused ning augustis jätkatakse juba tegevuste täpsustamistega.  

 

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 

Facebook

Instagram

YouTube

 

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 22.06-28.06.2020

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 22.06.–28.06.2020

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

Elva vallavalitsus võtab pöördujaid vastu etteregistreeritud vastuvõtuga. See tähendab, et ametnikega on võimalik kohtuda vaid aja kokku leppimisel. Jätkame kodanike nõustamist ka e-kirja ja telefoni teel ning soovitamegi suhtlemiseks kasutada eelkõige e-kanaleid. Kui on siiski tarvis tulla ametniku vastuvõtule, palume temaga aja kokku leppimiseks võtta ühendust kirja või telefoni teel. Ametnike kontaktid leiate SIIT ning taotluste ja avalduste jaoks palume kasutada e-keskkonda

Soovitame olulise info saamiseks laadida oma nutiseadmesse Elva valla äpp

KULTUUR
Neljapäeval, 25. juunil osalesid Marika Saar, Kertu Vuks, Margit Kink ja Merilyn Säde Autovabaduse puiesteel osalemise arutelul. Täpsemalt arutati läbi, missuguseid tegevusi võiks Autovabaduse puiesteel pakkuda ning missugune on ses osas edasine tööplaan. 
Elva Elamusfestival toimub 22. augustil ning sel korral on tegemist kogu Tartumaa loovettevõtjate festivaliga. Ootame väga kõiki Elva ettevõtteid festivalile registreerima.
 
Miks Elamusfestivalile tulla? 
 • Saate olla nähtav ja tutvustada potentsiaalsetele klientidele oma tooteid/teenuseid.
 • Leiate klientuuri Tartumaa valdade elanike seast (pärast koroonakriisi hea võimalus jõuda klientideni).
 • Saate tagasidet oma uutele tootearendustele.
 • Loote kontakte teiste tegijatega, kes messil osalevad.
 • Saate tutvustada oma tegevust Tartu Autovabaduse puiesteel (registreerudes 30. juuniks).
 • Võrreldes teiste messidega, on Elva Elamusfestival osalejatele TASUTA!
Registreeruda saate siin: www.tinyurl.com/elamusfestivalile
ARENDUSVALDKOND

Esmaspäeval, 22. juunil osales Kertu Vuks National Geographicu ja Tartu 2024 koosolekul. Peamised aruteluteemad olid avatud taotlusvooru üldpõhimõtete täpsustamine, Kollaste akende projekti suursündmuste mooduli arendamine ning kommunikatsioon Lõuna-Eesti omavalitsustes ja LEADER tegevusgruppides Tartu 2024 tegevuste kohta.  

Neljapäeval, 25. juunil toimus Rõngu kogukonnakeskuse projekteerimise koosolek. Sel korral oli teemaks hoone vajaliku energiatõhususe saavutamiseks tarvilikud muudatused ning hoone sisustuse funktsionaalsus ja lahendus.  

VARIA
Teisipäeval, 23. juunil osalesid Toomas Järveoja ja Margit Kink Võidutule jagamisel Elvas. Elva vallavanem Toomas Järveoja ja Kaitseliidu esindaja Marko Tiirmaa tõid Elva valda Võidutule Maarja Magdaleena kalmistult Vabadussõja ausamba juurest. Võidutuld sai 23. juunil võtta Elvas, Puhjas, Rannus, Rõngus ja Annikorus. 
Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Näitan: 1-5
Elemente lehe kohta 5
of 25
Esmaspäev,   20 . juuli  2020   Kell  9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 vallamajandusosakonna koosolek  
Esmaspäev,   13 . juuli  2020   Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 vallamajandusosakonna koosolek  
Esmaspäev,   6. juuli  2020   Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek   Kell 10 Marika Saar, Mare Tamm vii vad 
RSS (Opens New Window)
Näitan: 6-10
of 4