« Tagasi

Nädalakiri 9.-15.04.2018

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 9.-15.04.2018

KÜLADE KÄRAJAD

Juba  teist korda said kokku tublid külaliigutajad Elva valla Külade Kärajatel Mäeotsa külamajas. Abivallavanem Marika Saar tutvustas valla projektitoetuste eelnõud ning tunnustamise korda. Lepiti kokku, et edaspidi tunnustatakse kogukonna edendajaid ja aasta küla. Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kertu Vuks viis läbi arengukava arengusuundade ja tegevuste arutelu.

HARIDUS, KULTUUR JA NOORSOOTÖÖ

Noortevolikogu valimised tulekul

Kandidaatide esitamise tähtaeg oli 14. aprillil. Kandidaatidega saab tutvuda valla kodulehel. Noortevolikogu valimiseks kutsub valimiskomisjon kokku üldkogu 28. aprillil, 16.-20. aprill toimuvad ka eelvalimised valla koolides.  Loe lisa ka sotsiaalmeedias.

Vastuvõtt lasteaedadesse. Lasteaiarühmade moodustamine uueks õppeaastaks algab Elva linnas aprillikuus. Lapsevanematelt, kes on esitanud avalduse vallavalitsusele ja soovinud lasteaiakohta 2018. aasta septembris algavaks õppeaastaks, küsitakse telefoni või e-maili teel kinnitust, kas sel aastal kindlasti ka õppekohta soovitakse. Samal ajal kogutakse infot lasteaiajuhtidelt, kui suuri ja mis vanuses rühmi on tuleval aastal võimalik avada. Mujal Elva vallas komplekteerivad lasteaiarühmi lasteasutuste juhid. Valla lasteaedade rühmade komplekteerimist puudutavate küsimustega palume pöörduda lasteaedade direktorite poole. Loe lähemalt ka sotsiaalmeedias.

Tegevustoetuste ja projektitoetuste lepingute vormistamine. Kultuurispetsialist Karmen Moont vormistab tegevustoetuste ja projektitoetuste saajatele lepinguid. Loodetavasti saavad kõik toetuste saajad oma lepingud allkirjastatud järgmise nädala jooksul.

Naiskoor Helletajad tähistas oma 5. sünnipäeva meeleoluka kontserdiga Nõuni kultuurimajas. Õnnitlemas käis abivallavanem Marika Saar.

 

SOTSIAALVALDKOND

Elva Vallavalitsuse ja MTÜ Hoolekoda esindajad osalevad Sotsiaalse Innovatsiooni Labori koosloome arenguprogrammis, kus peamine fookus on eakate päevakeskuste teenuste arendamisel. Teenusedisainimine kestab veel ka maikuus.

MTÜ Iseseisev Elu päevakeskuste külastused
Nädala jooksul külastasid sotsiaal- ja terviseosakonna esindajad Milvi Sepp, Eva Kuslap ja  Alo Rebane MTÜ Iseseisev Elu päevakeskusi Rõngus, Elvas ja Puhja piirkonnas Rämsi külas. Päevakeskustes pakutakse igapäevaelu toetamise, toetatud elamise  ja -töötamise teenuseid psüühikahäiretega inimestele. Lisaks juhendatud tegevustele mitmetes valdkondades saavad päevakeskuste kliendid  vajadusel kasutada pesumasinat ja dušši. NB! Rõngu päevakeskus on kolinud  uutesse ruumidesse (Aia tn 1 kortermajja).

Sotsiaaltööspetsialistid tegelevad Euroopa Liidu toiduabi jagamisega jaanuari ja veebruarikuus toimetuleku- ja vajaduspõhise peretoetuse saajatele. Palupera, Rõngu, Konguta ja Rannu piirkonnad on abi kätte saanud.

 

ELUKESKKOND

Kevadine teede hooldamine käib

Kõik kõnniteed Rõngus, Rannus ja Annikorus on esimese puhastuskuuri saanud, enamik autoteid samuti. Elvas on suuremad teed samuti puhastatud, siin veel tööd jätkuvad. Valimistutakse suuremaks asfalteerimiseks ning seejärel teede joonimiseks ja ülekäiguradade märgistamiseks.

Kolmapäevasel Tartumaa Arendusseltsi koosolekul arutati ajakirja National Geographic kollaste akendega seonduvat ning meie piirkonna tulevasi artikleid National Geographicu ajakirjades, mis ilmuvad ka teistes riikides.

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA nõukogu koosolekul anti ülevaade möödunud aastast ning tutvustati selle aasta tegevusi. Samuti kinnitati juhatus ning 2018. aasta eelarve.

Rannu postkontor suletakse, postipunkt  tuleb raamatukokku

Rannu postkontor on 31. maist suletud. Postiteenuseid postipunktina jääb vahendama Rannu raamatukogu. Rannu teenuskeskus kolib Rannu alevikku postkontori ruumidesse.  Täpsemad ajad selguvad peagi.

ARENGUKAVA

Arengukava ettevalmistavad koosolekud ja arutelud jätkuvad piirkondades. Pange aeg kalendrisse kirja ja tulge kohale.

24.04 kell 18 Hullude ideede seminar (Waksal Wabrik, Pikk 43, Elva linn, Elva vald). Vt täpsemalt siit

02.05 kell 18  rahvakoosolek Puhja Seltsimajas.

03.05 kell 18 rahvakoosolek Rannu Rahvamajas.

04.05 kell 11 Elva visioonikonverents + arengukava teemalised töötoad (Elva Kultuurikeskus)

08.05 kell 18 rahvakoosolek Rõngu Rahvamajas.

14.05 kell 18 rahvakoosolek Elva Kultuurikeskuse kohvikus.

VARIA

Puhja alevik 600 arutelukoosolek

Neljapäeval toimus suvise suursündmuse Puhja alevik 600 tähistamise korralduskoosolek, kus arutati päevakava ning muid tegevusi, mis sellel päeval läbi viiakse. Puhja esmamainimise 600 aastapäeva tähistamine toimub 9. juunil.

Rõngu piirkonna teenuskeskus kolis

Alates 16. aprillist asub Rõngu teenuskeskus Rõngu hooldusravikeskuses Valga mnt 9, endistes perearsti ruumides.  Teenuskeskuse koordinaatori kontaktid ja keskuse lahtiolekuajad:

Rõngu teenuskeskus

Valga mnt 9, Rõngu alevik, Elva vald

koordinaator Ene Joosing

vastuvõtt: T 9-16 ja R 9-14

Telefon: 731 4480

e- post: ene.joosing@elva.ee

Avatud  E,T, K 8.00-16.00

                    N 8.00-18.00

                    R 8.00- 14.00

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid     Esmaspäev, 15. august 2022   Kell 9
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid     Esmaspäev, 8. august 2022   Kell
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev, 1. august 2022 Kell 9 Vallavalitsuse tiimikoosolek 
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate: www.elva.ee/kontaktid     Esmaspäev, 25. juuli 2022  
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4