« Tagasi

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 8.07-14.07.2019

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 8.07.–14.07.2019

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

 

KULTUUR

Teisipäeval, 9. juulil toimus koosolek Elva valla kultuuritöötajatega, et rääkida selle aasta Elva Elamusfestival korraldusest. 

Elva Elamusfestivali näol on tegemist kogukonna festivaliga, kus kohalikud ettevõtjad tutvustavad oma tooteid ja teenuseid. Peale selle toimub huvialamess, et lapsed ja vanemad saaks tutvuda ja valida peagi algavaks kooliaastaks vabaajaveetmise võimalusi. Festivalil on kultuuriprogramm kahel laval: noortelaval astuvad üles erinevad noortekollektiivid ning pealaval lõpetab õhtu ansambel Black Velvet. 

Ootame kõiki kohalikke ettevõtteid ja huvikoole registreeruma SIIN VORMIL

ARENDUSVALDKOND

Esmaspäeval, 8. juulil osalesid Heiki Hansen ja Jaanika Saar Turuplatsi pargi projekteerimise koosolekul.  

Koosolekul vaadati läbi projekteerija pakutud lahendused platsi funktsionaalsemaks ja kasutajasõbralikumaks muutmiseks ning lepiti kokku, et 5. augustil kell 18 toimub Turuplatsi pargi tutvustus ja avalik arutelu Elva vallavolikogu saalis (Kesk 32, Elva). 

Turuplatsi pargi rekonstrueerimisprojekti koostamise ülesanne on parandada olemasoleva pargi funktsionaalsust. Bussipeatuste kolimine Kesk tänavalt Jaani tänavale on oluliselt elavdanud pargis viibijate ja seda läbivate inimeste hulka. Praegune turu lahendus ei rahulda ostjate ja müüjate vajadusi. Lastel on pargis vähe tegevusi ning istumisvõimalused on kasinad.  

Projektiga lahendatakse müügituru paiknemine ja paviljonide kujundus. Ala kavandatakse pargi lääneküljele puudevilusse. Lastele mõeldud olemasolevat mänguala laiendatakse ning lisatakse uusi atraktsioone. Pargi põhjaosasse kavandatakse üks lisamänguala, mille servas paiknev praegune turulettide sein ehitatakse osaliselt ümber mänguseinaks. Projektiga lahendatakse ära ka bussiootepaviljoni kujundus, lisatakse istepinke ning rikastatakse haljastust. 

Projekti kohta saab rohkem lugeda valla kodulehelt.

JUHTIMINE

Teisipäeval, 9. juulil osales Maano Koemets volikogu eestseisuse koosolekul vallamajas. Vallavolikogu istung toimub 15. juulil algusega kell 16. Istungi päevakorras on seekord üks eelnõu, „Rannu alevikus soojusenergia tootmine ja valla hoonetele soojuse ostmine". 

Otsusega annab volikogu vallavalitsusele õiguse korraldada riigihange Rannu alevikus asuvatele valla hoonetele soojusenergia ostmiseks ja asula kaugküttesüsteemi taastamiseks. 

Praegu on valla hoonetes põlevkiviõlil töötavad lokaalkatlad. Eesmärk on üle minna keskkonnasõbralikumale kütmisviisile ja loobuda põlevkiviõlist, mis tekitab lõhnaprobleeme hoonetes. 

Volikogu otsus ei kirjuta pakkujatele ette, milline konkreetne küttelahendus saab asulas tulevikus olema, kõige määravamaks saab hankes olema pakutava soojuse hind. 

Volikogu istungi materjalidega saad tutvuda SIIN

Volikogu istungi ülekannet saab istungi ajal jälgida SIIN.

E-TEENUSED

Esmaspäeval, 8. juulil osalesid Liis Lehiste, Margit Kink ja Kaisa-Karoliina Kokk Tartus kohtumisel SPOKU esindajatega. Elva Vallavalitsus võtab kasutusele uue taotluste esitamise ja menetlemise süsteemi SPOKU, mis võimaldab kiirendada taotluste menetlusprotsessi. Kohtumisel vaadati üle teenistujate tehtud vormid ning arutati süsteemi kasutuselevõtu järgmisi samme. 

 

KOGUKOND

Möödunud nädalavahetusel toimus Elvas kohvikutepäev ja Shell Helix Rally Estonia Elva linnakatse. Siin väike galerii möödunud nädalavahetuse toredatest hetkedest.

Rohkem fotosid leiate Elva valla kodulehelt.

Fotod: Jaak Jänes / Elva Vallavalitsus

 

Augusti lõpus alustab täiskohal tööd valla spordijuht Madis Šumanov. Madis ütleb iseenda kohta, et talle meeldivad väljakutsed ning kõik mis sellega kaasneb, sealhulgas katsetamine ja uute projektide väljatöötamine. Samuti loodab ta sisimas leida endale elukoha just Elva vallas.

Madis on pärit Viru-Nigula vallas asuvast Mahu külast, kus tema tee viis edasi Rakvere Eragümnaasiumi 7. klassi. Põhikooli lõpus kolis Madise perekond Rakverre ja pärast seda kolis ta Tallinna ja läks õppima Tallinna Tehnikaülikooli avalikku haldust.

Madis on suurema osa oma elust olnud seotud korvpalliga. Peale gümnaasiumi lõppu värbas TTÜ ta oma korvpallimeeskonda. „Seejärel läksin kaheks aastaks Saksamaale korvpalli mängima, enne Eestisse tagasitulekut mängisin ka Kreekas," räägib Madis. Siis asus ta mängima Rakvere korvpalliklubis Tarvas. „Hooaja lõpus pakuti mulle juba mänedžeri kohta ning hiljem asusin tööle Eesti Korvpalliliidus, kus olen töötanud tänaseni ehk kokku kaks aastat."

Korvpallurikarjäär välismaal takistas Madisel ülikooli lõpetamast, kuid 2011.–2013. aastal mängis välismaal vähe eestlasi ning soov avastada ka seda maailma oli väga suur. „Seesuguseid võimalusi ei avanenud eriti ja seega haarasin võimalusest kinni. Kindlasti on mul plaan minna uuesti õppima," sõnab Madis.

Korvpalliliidus on praegu veel Madise juhtida seitse koondist, peale selle veel ka Audentese Spordigümnaasiumi poiste ja tüdrukute kaks võistkonda. Madis usub, et selles valdkonnas töötamine on andnud talle õiged kogemused ja kontaktid selleks, et teha head tööd spordijuhi töökohal. „Kuigi suur osa minu elust on olnud seotud korvpalliga, olen proovinud ka jalgpalli, judot, hokit ja joogat – seega oskan spordialadele kindlasti erinevatest vajalikest nurkadest läheneda."

Elva vallas seisab ees mitmeid väljakutseid

Madis näeb Elva vallas mitut suurt ülesannet: sealhulgas spordihoone projekti lõpuleviimine, valla spordiobjektidest ülevaate tegemine ja muidugi üsna pea kätte jõudva Elva spordikuu korraldamine. „Kogukonna liitmine on samuti üks suur ülesanne, sest vallas on palju keskusi, kellel kõigil peaks spordivaldkonnas olema oma hääl ja võimalus tegutseda võrdsetes oludes." Madis soovib, et kõik valla noored leiaksid ka tee tulevasse uude spordihoonesse, et kõigil oleks võimalus kvaliteetsetes tingimustes sporti teha.

„Kindlasti seisab minu ees väljakutse, kuidas saada liikuma need noored, kes ütlevad praegu spordile absoluutse ei. Kuidas leida see tasakaal nutimaailma ja mõne potentsiaalselt huvipakkuva spordiala vahel?" mõtiskleb Madis ja lisab, et see saab kindlasti olema üks tema eesmärkidest – proovida tuua võimalikult palju noori mõne spordiala juurde. „Mina alustasin reaalsete treeningutega Aivo Erkmaa käe all Rakveres 15-aastaselt ja seega tean ma hästi, mida tähendab n-ö hilja alustada. Kuid ka nii on võimalik kaugele jõuda."

Madise arvates on Elva vallas suurt väljakutset pakkuv seegi, et majutusvõimalusi on vähe. „Kui soovime erinevatel aladel korraldada laagreid või lasta neid siin korraldada, siis praegu on esimene küsimus, et kus neid inimesi majutada?" räägib Madis ja lisab, et juba praegu tunnevad inimesed uue spordihoone vastu huvi ning olemas on soov siin laagreid korraldada. „Huvi Elva vastu on väga tore, kuid peame välja mõtlema, kuidas täita nende inimeste ootusi, kes soovivad siia treenima tulla."

Kirg spordi vastu maast madalast

Kuid kuidas sai Madise kirg korvpalli ja spordi vastu üldse alguse? „Maakodus ehk siis Mahus pani vanaisa mulle peaaegu kohe korvpallirõnga üles. Pärast seda olen üsna palju omal käel treeninud ja mänginud. Olen mänginud nii koos sõpradega, aga harrastanud ka üksinda tänavakorvpalli mängimist, sest mängupartnereid polnud," kirjeldab ta. Peale selle on proovinud Madis mängida jalgpalli, hokit ja tegelenud judoga kuni kollase vööni välja. Samuti tunneb Madis huvi näitlemise ja lavavõitluse kaskadööritöö vastu. „Viimati osalesin kaskadöörina Cesise ehk Võnnu lahingu taaslavastusel, mida väisasid kümned tuhanded inimesed, sh Eesti ja Läti presidendid."

„Korvpall oli aga see, mis mind kutsus. Jalgrattasporti on minusugusel pikal mehel raske teha (Madis on 2,07 m pikk) ja muud spordialad ikkagi polnud minu jaoks need õiged." Madise sõnul tuleb aga kindlasti erinevaid alasid proovida ja nii tuleb lasta ka noortel katsetamise käigus leida endale see õige ala.

Praegu Tallinnas elav Madis otsib endale kodu Elvas, kuid seni ei ole õnnestunud tal veel midagi sobivat leida. „Minu esimene siht ja soov on leida elukoht ikkagi Elvas või vallas, alles seejärel vaataksin Tartu suunas." Madise sõnul on talle maal kasvanud inimesena oluline, et ka tema praegu kahe ja poole aastane poeg saaks kasvada ja nautida just maapiirkonna võlusid.

Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee

 

  Esmaspäev, 1. juuni 2020 Kell 8.30 vallavalitsuse koosolek Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhtide koosolek Kell 10 vallamajanduse osakonna koosolek Kell
Esmaspäev, 25. mai 2020 Kell 9 vallavalitsuse ja osakonnajuhatajate koosolek  Kell 10 vallamajandusosakonna koosolek  Kell 10 Kertu Vuks Tartumaa
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4