« Tagasi

Elva vallavalitsuse nädalakiri 8.02-14.02.2021

Elva Vallavalitsuse nädalakiri 8.02.–14.02.2021

Ole kursis, mis toimub Elva vallas ja vallavalitsuses!

SPORT
 
 

ELVA MILJON - iga samm loeb!


Kas oled juba kuulnud, et Elva kannab 2021. aastal spordilinna tiitlit?
 
Sellega seoses kutsume kõiki, nii kohalikke kui ka külalisi koguma selle aasta jooksul kokku MILJON AKTIIVSELT LIIGUTUD KILOMEETRIT! Kilomeetreid võid koguda iga päev ja endale sobival ajal, oluline on vaid, et sinu liikumise algus või lõpp oleks Elva vallas.
 
Kilomeetreid võid koguda ükskõik missugusel kondimootoril toimival lahendusel: joostes, kõndides, suusatades, jalgratta või rullikatega sõites jne.
 
Kilomeetrite kogumiseks kasuta Strava äppi, mis ühildub mugavalt spordikella või nutiseadmega. Juhul, kui sa ei ole nutiseadme kasutaja, saad kilomeetreid üles märkida ka teisiti.

Uuri võimalusi ja jälgi kilomeetrite kogumist: www.elvamiljon.ee.
 
#elvamiljon #elvavald
 

Elva vald tänas spordivaldkonna parimaid tegijaid 

11. veebruari õhtul toimus Elva linnas Arbi järve ääres Elva valla spordivaldkonna tänuüritus, kus anti üle tunnustused 19 kategoorias. Üritusel tunnustati valla parimaid sportlasi, treenereid ja teisi Elva valla spordiellu panustanud inimesi. Samuti anti tänuüritusel üheskoos sportlastega pidulik avapauk Elva miljoni aktsioonile. 

Elva abivallavanem Marika Saar ütles, et tunnustamine on üks Elva valla alustalasid. "Eriti uhke on tunnustada sportlasi aastal, mil andsime üle Eesti sportlikuima omavalitsuse tiitli ja võtsime vastu Euroopa spordilinna tiitli," kirjeldas Saar ja lisas, et spordis on olulised eesmärgid ja pingutus ning siis tulevad ka tulemused. "See on täpselt nii nagu on ka elus, spordis on tulemusi aga võimalik paremini mõõta. Oma tegemiste juures on oluline säilitada positiivsus ja hea tuju ning siis on kõik võimalik," rääkis ta. 

Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles välitingimustes toimunud üritusel, et tal on väga hea meel näha, et hoolimata käredast pakasest oli kohale tulnuid nii palju. "Eelmine aasta oli kõigile keeruline, kuid samas huvitav ja omamoodi vaimu vastupidavuse treenimise aasta. Selleks, et näidata eeskuju, tuli muuta tavasid ja rutiini, olla üksteisele toeks."  

Spordijuht sõnas, et me ei tohi kindlasti unustada iga tubli noore taga olevat tugisüsteemi ja toetusrühma. "Peame alati meeles ka neid, kes toetavad meie esimesi samme lasteaedades ning õpetavad meile liikumis- ja spordirõõmu. Aitäh kõigile lastevanematele, õpetajatele, treeneritele ja teistele inimestele, kes on olnud ja on ka edaspidi noorte jaoks olemas."  

Elva valla 2020. aasta naissportlane on Tuuli Kübarsepp (laskmine, Elva laskespordiklubi) ning meessportlane Kristjan Ilves (kahevõistlus, Elva suusaklubi). 

Aasta neiu vanuseklassis kuni 12 aastat on Rahel Mäe (kergejõustik, Elva spordiliit ja Elva kergejõustikukool), vanuseklassis 13–14 Sandra Movits (kergejõustik, Elva spordiliit ja Elva kergejõustikukool), vanuseklassis 15–16 Emily Hermann (ilu- ja rühmavõimlemine, spordiklubi Airi) ja 17–18aastaste hulgas Marleen Riisaar (laskmine, Elva laskespordiklubi). 

Aasta noormees vanuseklassis kuni 12 aastat on Keir-Christian Sugul (kabe), vanuseklassis 13–14 Aleksander Tigane (jalgpall, FC Elva), vanuseklassis 15–16 Markus Villako (judo, Do) ning 17–18aastaste hulgas Alex Arthur Märtmaa (ujumine, Ujumine spordiklubi MTÜ). 

Elva valla 2020. aasta naisjuunioriks valiti Ana-Lina Perk (jõutõstmine, SK Jõusport; Eesti juunioride MV klassikalises jõutõstmises 2020 kaalukategoorias 84+ kg I koht, Eesti täiskasvanute MV klassikalises jõutõstmises 2020 kaalukategoorias 84+ kg I koht), meesjuunioriks Andreas Ilves (kahevõistlus, Elva suusaklubi; 2020 Eesti meistrivõistlustel I koht, juuniorite MM 2020 Oberwiesenthal 23. koht). 

Aasta naisveterani tiitli sai Kaire Elias (jõutõstmine, SK Jõusport; muu seas Eesti MV jõurajal 2020 naisveteranide I koht, Tartumaa MV sangpommispordis 2020 täiskasvanute I koht) ning meesveterani tiitli Janno Pärt (laskesuusatamine, Kagu Biathlon; Winter World Masters Games biathlon'i M45 klassi I koht). 

Aasta treeneri tunnustuse sai laskesporditreener Karl Kontor (Elva laskespordiklubi), kelle juhendamisel on toodud Eesti meistrivõistlustelt ja Euroopa karikavõistlustelt kokku 50 tiitlivõistluste medalit. 

Aasta võistkond on Elva laskespordiklubi LSK I naiskond koosseisus Mariette Pennar, Marleen Riisaar ja Nathalie Lessing. Naiskond saavutas eelmisel aastal Eesti noorte meistrivõistlustel I koha. 

2020. aasta sporditegu on Elva Elamusjooks, mis toimus möödunud aastal esimest korda ja võeti võistlejate poolt väga hästi vastu. Jooksust võttis osa ca 90. Elamusjooksu pikkus ja raskusaste olid läbitavad ka mittejooksjatele ning jooks jättis paljude hinge elamuse pikaks ajaks. 

Aasta spordihingeks valiti Margit Aidla, kes on 23 aastat panustanud pühendunult Elva noortespordi arengusse. Ta on aastaid olnud kehalise kasvatuse õpetaja Elva gümnaasiumis ning olnud Elva kergejõustiku eestvedaja. Margit Aidla treenib üksinda kergejõustiku nelja treeninggruppi ja on seega treeneriks üle 60-le noorele. Peale selle korraldab ta Elvas igal aastal mitmeid kergejõustikuvõistlusi. Margiti panus Elva noortespordi arengusse on olnud märkimisväärne. 

2020. aasta spordisõbra tiitli sai Are Altraja, kes on FC Elva juhatuse liige ning üks asutajatest. Are Altraja panustab igal aastal Elva spordiüritustesse oma erinevate ettevõtete kaudu ning on FC Elva üks suurimaid toetajaid ja nõuandjaid. 

19 kategooriale esitati kokku 87 kandidaati. Kandidaate oli võimalik esitada 2020. aasta detsembris. 

Spordivaldkonna parimad valiti välja vallavalitsuse moodustatud komisjoni otsuse ja rahvahääletuse tulemusena. Elva valla kodanikud said spordivaldkonna tegijate valimises öelda sõna sekka 19.–25. jaanuaril toimunud hääletuses. 

Tänuüritusel pakkusid meeldejäävaid elamusi Arbi järve jääl etteaste teinud iluuisutaja Gerlinde Vallikivi ning tuleteater Zerkala. 

Ürituse galerii leiate SIIT

Ürituse veebiülekannet saate järelvaadata SIIT

HARIDUS & KULTUUR

Kolmapäeval, 10. veebruaril osalesid abivallavanem Marika Saar, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Mare Tamm ja haridusspetsialist Auli Mäesalu kohtumisel valla koolijuhtide ja lasteaiajuhtidega. Koolijuhtide koosolekul kuulati Loore Viiese esitlust projektist „Luues lähedust“ TARTU 2024 raames. Peale selle tegi Elva Vvallavalitsuse ennetusspetsialist Kertu Kattai ülevaate kiusamisvaba kooli temaatika kaardistamisest ning räägiti ka haridustöötajate vaktsineerimisest. Veel tutvuti TERA Peedu Kooli uue koolijuhiga ning haridus- ja kultuuriosakond jagas jooksvat informatsiooni.  

Lasteaiajuhtide koosolekul jagas haridus- ja kultuuriosakond jooksvat infot. Räägiti tasandusrühma loomisest Järve lasteaias. Samuti tutvuti projektiõppega Elva Lasteaed Murumuna näitel ja kuulati Elva Lasteaed Õnneseene õppejuhi Aigi Kapteni ülevaadet 360kraadi hindamis- ja tagasisidemeetodi kasutamise ettevalmistustest lasteaia personali seas. 

Kolmapäeval toimus valla kultuurijuhtide nõupidamine, kus osalesid Marika Saar, Mare Tamm ja kultuurispetsialist Veronika Nikolajeva. Üheskoos kultuurijuhtidega analüüsiti olemasolevaid üritusi Euroopa kultuuripealinna võtmes ning lepiti kokku, et järgmisena valmistatakse ette avalik ideekorje. Samuti on plaan alustada rahvamajade arengukavade koostamisega, millest räägime juba järgmisel kohtumisel lähemalt.  
Reedel, 12. veebruaril osales Mare Tamm kohalike omavalitsuste haridusjuhtide töörühma kohtumisel. Arutluse all oli 360kraadi tagasisidestamise meetod, mida mitmetes omavalitsustes on võetud kasutusele õpetajate ja juhtide oskuste, pädevuste ja enesearengu hindamiseks. Jagati e-õpilaspileti kasutamise kogemusi. Sellist elektroonilist õpilaspiletit saab kasutada kooli sisenemisel ja koolis liikudes, söögikordade märkimisel, raamatukogus ja ühistranspordis. 
Reedel, 12. veebruaril osalesid Veronika Nikolajeva, Milvi Sepp ja Allan Allik loometalgute seminaril, kus räägiti loometalgute olemusest. Oma kogemusi jagasid loometalgutel osalenud meeskonnad ja tutvustati Tartumaa Loometalgute 2021. aasta tegevuskava ning lepiti kokku järgmised tegevused. 
SOTSIAAL JA TERVIS
Teisipäeval, 9. veebruaril osales sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja Milvi Sepp ELVL infopäeval, kus anti ülevaade Rahandusministeeriumi, Sotsiaalministeeriumi ja Riigikantselei koostöös korraldatud uuringutest, millest esimene käsitles omavalitsuste koostöövõimalusi pikaajaliste hooldusteenuste korraldamisel. Tõdeti, et kohalikes omavalitsustes puudub üle riigi ühtne metoodika abivajaduse hindamise osas ning selle koostamist oodatakse riigilt. Mõttekoda Praxise tehtud kaks uuringut käsitlesid omavalitsuste rolli suurendamist sotsiaalvaldkonnas, täpsemalt erivajadustega inimeste abivajaduse hindamisel ning üldarstiabi pakkumisel.   
Neljapäeval, 11. veebruaril kohtusid Marika Saar, Milvi Sepp ja Kertu Kattai Sotsiaalministeeriumi laste heaolu osakonna nõunik Marge Hindriksiga ja Sotsiaalkindlustusameti nõunik Marta Rohtlaga, et rääkida puudega laste tugiteenustest ja sellest, millist tuge vajab KOV teenuste korraldamisel, sh toetusfondi vahendite seotusest puudega. Koos arutati lapsehoiuteenuse osutamist erinevatele sihtrühmadele ja alushariduse seaduse eelnõuga planeeritavatest muudatustest.  

Ootame kandidaate sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustamiseks! 

Elva vallavalitsus ootab kandidaate sotsiaal- ja tervisevaldkonna tunnustamiseks. Oma ettepanekuid saab esitada 28. veebruarini Spoku keskkonnas

Aasta laste ja perede heaolu edendaja aunimetus antakse isikule, kes on panustanud eriliselt laste ja perede heaolu edendamisse Elva vallas. 

Aasta sotsiaaltöö teo aunimetusega tunnustatakse ettevõtmist, millega on märkimisväärselt panustatud sotsiaalvaldkonna arendamisse. 

Aasta sotsiaaltöö edendaja aunimetus antakse isikule, meeskonnale või organisatsioonile, kes on panustanud eriliselt sotsiaalvaldkonna arendamisse või abivajajate heaolu parandamisse. 

Aasta terviseedendaja aunimetus antakse erilise panuse eest tervise edendamisse Elva vallas. 

Aasta märkaja aunimetus antakse isikule, meeskonnale või organisatsioonile, kes on toetanud või aidanud kaasa sotsiaal-, tervise või laste ja peredele heaolu toetamisse. 

Lisainfo: 

Milvi Sepp, sotsiaal- ja terviseosakonna juhataja 

milvi.sepp@elva.ee või tel 515 4872 

ARENDUSVALDKOND

Otsime oma meeskonda võimekat arengu- ja planeeringuosakonna juhatajat!


Elva vallavalitsus otsib oma meeskonda võimekat arengu- ja planeeringuosakonna juhatajat. Kandideerimise tähtaeg on 1. märts 2021 (k.a). 

Elva vallavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja ülesanne on Elva valla atraktiivse elu- ja ettevõtluskeskkonna tagamiseks kavandada valla arengu põhisuundi, viia ellu arendusprojekte ja korraldada valla ruumilist planeerimist.  

Olete oodatud kandideerima, kui: 

 • teil on kõrgharidus; 
 • teil on vähemalt kaheaastane töökogemuse meeskondade ja projektide juhtimises; 
 • olete iseseisev, oskate hästi oma aega planeerida ja teid innustavad tulemused; 
 • olete silmapaistva koostöö- ja suhtlemisoskusega ja teile meeldib töötada meeskonnas; 
 • olete hea pingetaluvusega, avatud, kohusetundlik ja initsiatiivikas; 
 • oskate eesti ja inglise keelt väga hästi kõnes ja kirjas; 
 • olete loov, oskate hästi oma ideid esitleda ning olete valmis leidma igale probleemile lahenduse; 
 • kasuks tulevad teadmised ruumilise planeerimise valdkonnast. 

Kandideerimiseks tuleb esitada: 

 • CV; 
 • motivatsioonikiri koos palgasooviga; 
 • essee (kuni 2 lk) või 90sekundiline video teemal "Valdkonna võimalused ja väljakutsed Elva vallas". 

Tööle asumise aeg on esimesel võimalusel ning tegemist on täistööajaga ametikohaga. 

Dokumendid palume esitada e-aadressile elva@elva.ee hiljemalt 1. märtsiks (k.a). 

Ametijuhend ja lisainfo SIIN

Lisainfo: 
Kertu Vuks, abivallavanem 
kertu.vuks@elva.ee või tel 5813 7086 

JUHTIMINE

Teisipäeval, 9. veebruaril osalesid vallavolikogu esimees Maano Koemets ja abivallavanem Marika Saar Eesti linnade ja valdade liidu volikogu koosolekul. 

Volikogu koosolekul arutati omavalitsuste liidu ja Vabariigi Valitsuse eelarve läbirääkimiste töökorra muudatusi, liidu juhatuse ettepanekut riigieelarve 2022 läbirääkimisteks Vabariigi Valitsusega, 2021. aastal toimuvate valdade ja linnade päevade korraldamist ning teeregistris tekkinud probleeme seoses kohalike teede andmete korrastamisega. Kohalike teede andmete muutmine on toonud mitmele omavalitsusele kaasa teehoiuvahendite vähenemise, kuid samal ajal tuleb omavalitsustel neid teid ikkagi hooldada. Koosolekul tekkis rahandusministeeriumi ja omavalitsusjuhtide vahel vaidlus, kuidas tuleks olukorda lahendada. Lepiti kokku, et teema võetakse omavalitsuste liidus arutlusele. Koosolekul toimus ka omavalitsuste liidu juhatuse liikme valimine, kuna üks juhatuse liikme koht oli vabanenud (Anneli Ott nimetati kultuuriministriks). Volikogule esitati üks kandidaat, Saaremaa vallavolikogu aseesimees Aivar Aru, kes sai salajase hääletuse tulemusel uueks juhatuse liikmeks. 

TURISM JA ETTEVÕTLUS
Neljapäeval, 11. veebruaril kohtusid abivallavanemad Marika Saar ja Kertu Vuks, kommunikatsioonijuht Merilyn Säde ja turismijuht Hemminki Otstavel koguduste esindajatega, et rääkida  koostööst turismivaldkonnas. Arutelu oli väga asjalik ning lepiti kokku, et järgmisena minnakse tutvuma Elva valla kirikutega ning vahepealsel ajal uuendame Puhka Eestis portaalis info kirikute kohta. Turismi- ja kultuurivaldkonna tihedamast koostööst olid mõlemad kohtumise osapooled huvitatud.  
 

25. veebruaril toimub Mentorklubi veebiseminar 

Ettevõtjatele ja ettevõtlushuvilistele mõeldud Mentorklubi teemal „Digitaliseerimisest läbi praktilise kogemuse" toimub 25. veebruaril kell 18 veebiseminarina. Teemat avab ja küsimustele vastab Digiwise OÜ asutaja ja juhtivkonsultant Lauri Antalainen, kes räägib oma kogemustest kümnete erinevate ettevõtete digitaliseerimisel. 

Seminaril tuuakse praktilisi näiteid teostatud projektidest ja saavutatud tulemustest. Antakse nõu, millest alustada ja mida silmas pidada. Lühidalt räägitakse ka erinevatest digitaliseerimisealaste projektide elluviimise toetusmeetmetest. 

Kõikidel huvilistel palutakse registreerida oma osalussoov hiljemalt 24.02.2021 siin. Kõikidele registreerunutele saadetakse veebilink üritusel osalemiseks.  

Lisainfoks: EAS-i tellimusel viiakse ellu Digitaliseerimise Meistriklassi, mis on tootmisettevõtetele oma digitaliseerimisväljakutsete lahendamiseks mõeldud programm. Programmi saab kandideerida  19. veebruarini, lisainfo leiate SIIT

Kohtumiseni Mentorklubis! 

Lisainfo: 
Kertu Vuks, abivallavanem 
kertu.vuks@elva.ee

KOGUKOND
Neljapäeval, 11. veebruaril osales Kertu Vuks Jääaja keskuses toimunud URBACT/Active Citizens töörühma seminaril, mida veab eest Tartu vallavalitsus. Kohtumise eesmärk oli visualiseerimise abil jõuda konkreetsete tegevusteni projekti peamiste eesmärkide saavutamiseks – kuidas kaasata kogukondasid ja luua aktiivset dialoogi. URBACT/Active Citizens projekti keskmes on laiemalt kolm teemat: külavanemate institutsioon kui vahendaja kogukonna ja vallavõimu vahel; elanike suurem kaasatus piirkondlikku arengusse ja kaasava eelarve võimalikud edasiarendused. Seminari korraldas loovagentuur VELVET esindaja Janno Siimar. 
VARIA

Teisipäeval, 9. veebruaril osales abivallavanem Kertu Vuks Eesti Maaülikooli korraldatud põllumajanduspoliitika strateegia 2021-2027 fookusgrupis. Fookusgrupi eesmärk oli anda eelhinnang Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) 2021–2027 meetmetele, keskendudes maapiirkondade majanduskasvu ja sotsiaalse kaasatuse teemadele. 

Fookusgrupis osalejad pidid andma oma hinnangu, kas planeeritavad sekkumisloogikad, vajadused ja eesmärgid on omavahel kooskõlas ning kas neid oleks vaja täiendada või muuta. Kolmanda eesmärgi “Parandada maapiirkondade sotsiaalmajanduslikku olukorda” keskmes on järgmised alaeesmärgid: kuidas soodustada ettevõtluse arengut maapiirkondades läbi uute põllumajandustootjate tekkimise ning kuidas edendada maapiirkondade tööhõivet, majanduskasvu, soolist võrdsust, sotsiaalset kaasatust ja kohalikku arengut. Arutelus jäi kõlama, et noorte maapiirkondadesse elama asumise lihtsustamiseks oleks lisaks erinevatele LEADER-i toetustele oluline võimalus küsida maa või kinnisvara ostmiseks laenu, et võimaldada ligipääsu kapitalile.   

Strateegiakava koostamise protessi ja dokumentidega saab tutvuda siin: https://www.agri.ee/et/eesmargid-tegevused/upp-strateegiakava-2021-2027/ettevalmistus  

 

Pühapäeval, 14. veebruaril osales abivallavanem Mikk Järv Ulila vastlapäeva üritusel. 

Pühapäeval toimus Ulila sadamaalal lumelinna ehitus, millega tähistati ka sõbrapäeva ja vastlapäeva. Registreerunud oli sadakond inimest. Lumelinna, vastlapäeva ja sõbrapäeva legendidest-kombestikust jutustas Eesti Põllumajandusmuuseumi külastusjuht. 

Foto: Ulila keskus

 

Elva vallavalitsus teatab, et Puhja raamatukogu on ajutiselt avatud tavapärasest erineval ajal. 

Raamatukogu on avatud: 

Teisipäevast neljapäevani kell 16-18 

Reedeti kell 11–18 

Laupäeviti kell 10–13 

Uued lahtiolekuajad kehtivad kindlasti veel järgmised kolm nädalat. Teavitame muudatustest valla infokanalites. 

Kokkuleppel on võimalik teisipäevast neljapäevani laenutada ka muul ajal. Selleks palume ühendust võtta: Reet Viks, telefon 5539951. 

Elva valla raamatukogude lahtiolekuaegadega saate tutvuda: https://elvaraamatukogud.ee/

Leia Elva vald ka sotsiaalmeediast! 
Facebook
Instagram
YouTube
 
Elva Vallavalitsus

elva@elva.ee
www.elva.ee 

 

Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid     Esmaspäev,   12 .   aprill
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev,  5 . aprill 2021 Kell
Ametnikega on võimalik kohtuda vaid ette registreerides, kontaktid leiate:  www.elva.ee/kontaktid   Esmaspäev,   2 9 .   mä r ts  202 1
RSS (Opens New Window)
Näitan: 1-5
of 4